Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Áprilisra várjuk a kisbabánkat...

Áprilisra várjuk a kisbabánkat, keresztszülőséggel kapcsolatban kérnék segítséget?

Figyelt kérdés

Van egy öcsém, és egy hugom. Az öcsémnek 2-3 éve van barátnője. Szeretik egymást, de az öcsémnél sosem tudni, meddig marad valaki mellett. Én kedvelem egyébként a leányzót.


Mindenképp szeretnénk, ha az öcsém lenne a keresztapa. Kérdés csak az, ki legyen a keresztanya?


Szívem szerint a hugomat szeretném, mert benne bizok a legjobban, tudom mennyire szereti már most a kicsit pedig még nem is találkoztak, szerelmes belé. Ha csak rágondol is sír örömében, nagyon bensőséges a kapcsolatunk.


Másik lehetőség, az öcsém barátnője. Kedvelem, de nyilván vele nem olyan mély a kapcsolatunk. Lehet bántó lenne számára, ha nem ő lenne a keresztanya, valószínűleg az öcsém is furcsállná.


A hugunk teljesen ki van akadva a báttya/öcsém barátnőjére. Herótja van tőle, szerintem bántaná, ha a lány kapna keresztanya titulust.


Mit tennétek a helyünkben?


Köszönöm



2023. márc. 1. 09:05
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
46%
Bocsi, de nem értem miért divat még ez a keresztelkedés, tényleg ennyien hívők, vagy csak majomkodás?
2023. márc. 1. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
81%
Én imádom az unokahúgom, de pont letojnàm ki a keresztanyja. Nem vagyok hívő. Nagynéni vagyok és ezt senki nem veheti el. Keresztanya bárki lehet. Nem ismerjük az öcsédet. A mi családunkban családtagnak tekintjük a másik párját. Főleg ha több éve vannak együtt.
2023. márc. 1. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
65%

Természetesen én is a húgod választanám a helyedben. Az én keresztszüleim is az anyám testvérei lettek, a néném akkori párja is jelen volt vendégként, de fel se merült, hogy keresztapa legyen. Azóta rég megszakadt a kapcsolat.

Szóval nem értem, hogy merült fel az öcséd barátnője. Ha a felesége lenne két gyerekkel, az más lenne, de akkor is a húgod lenne egyértelműen a jobb döntés.

2023. márc. 1. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
64%

Az én babámnak azért volt keresztelője, mert a keresztszülőséggel szerettem volna a családba fogadni a férjem gyerekkori barátját és az én gyerekkori barátnőmet.

Nekem ez volt fontos, nem a vallás.


Nálunk is a keresztszülőknek megvan a saját élettársuk, házastársuk.

Semmi sértődés vagy szemöldök húzogatás nem volt ez miatt.


Nálunk lehetne 5 keresztszülője is a gyereknek (evangélikus), de ragaszkodtam az egy keresztanya, egy keresztapa felálláshoz.

2023. márc. 1. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
100%

"Mindenképp szeretnénk, ha az öcsém lenne a keresztapa. Kérdés csak az, ki legyen a keresztanya?"


Ahogy írták: elegendő egy keresztszülő, nem kell, hogy keresztapa és keresztanya is legyen.


De én elsőkörben azon gondolkodnék el, hogy egyáltalán az egyházjog melyikőjüket teszi alkalmassá keresztszülőnek. Mert nem lehet mindenki. Keresztelési tanú lehet akárki.

Az öcséd barátnőjének nem is kell képbe jönnie. Akkor szoktak párt felkérni keresztszülőnek, ha házasok, vagy minimum küszöbön az esküvő. Én is keresztanya vagyok: nem kérték fel anno a páromat keresztapának, mert fél éve voltunk akkor együtt.

2023. márc. 1. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
0%

Az öcséd a keresztapa és kész. A barátnőjét nem kell keresztanyának nevezni. Gyerek felfogja.

A húgod nem normális, őt hanyagolnám


Egyébként meg ennek ma már semmi jelentősége, csak egy gesztus, amin lehet agonizálni meg megsértődni, mert bárhogy is döntesz, valaki meg fog sértődni

2023. márc. 1. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
100%

Első körben végiggondolnám, hogy adott egyházban mik a feltételei a keresztszülőségnek, megfelelnek-e neki az öcsédék/húgod. Választhatod csak az öcsédet vagy csak a húgodat vagy mindkettejüket, ettől még ők ugyanúgy maradnak nagynéni/nagybácsi is. De választhatsz mást is keresztszülőnek. Nekem több testvérem van, az egyikük gyerekének én vagyok a keresztanyja, mégis a gyerekkori legjobb barátomat kértük fel. Több okból: mást kellett volna felkérnem az illem szerint és mást a szívem szerint, hitbéli támaszt szerintem a jóbarátom inkább tudna nyújtani, mert nem csak papíron keresztény, ráadásul a katolikusok elég válogatósak keresztszülőség szempontjából, nem akartam kiskapukat keresni (keresztelői tanú az is lehet, aki nem felel meg a feltételeknek).

Az sem mindegy, hogy melyikük hogy viszonyul a hithez, valláshoz, keresztszülőséghez. Nekem például kicsit fura volt, hogy katolikusként református színekben lettem keresztszülő, ami nagyon az volt, hogy a szülők tulajdonképpen nem várnak tőlem semmi hitbéli dolgot, mert ők nem igazán tartják ezeket. Akkor minek kellettem? Arra jó volt, hogy volt egy jó beszélgetés a tiszteletessel pofavizitre kellett hozzá menni :).

Egyébként meg ezen ráérsz akkor gondolkozni, amikor már megszületett a baba. Lehet, hogy addig lesz valami, ami segít a döntésben.

2023. márc. 2. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!