Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Jogos a felháborodásom?

Jogos a felháborodásom?

Figyelt kérdés

Férjem azt mondta számomra az alvás a kikapcsolódás, míg neki az, hogy heti 1 alkalommal elmegy sörözni a haverjával?


Tápszeres a babánk, így első etetést/altatást bevállalta éjfél körül (mert egyébként se tud olyankor még aludni). Utána én kelek hozzá kb 3 óránként.

Szerintem a 2 dolog nem ugyanaz. Alapvető szükséglet az alvás, míg a sörözés/beszélgetés nem. Szellemi munkája van napközben.



2023. márc. 8. 21:09
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Ezen kár felháborodni, így ahogy leírtad, neki is el lehet mondani, ha már magától nem tűnik fel neki.
2023. márc. 8. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

Miért, ő nem alszik egyáltalán soha, vagy hogy kell elképzelni? Vagy neki az alvás munka, vagy mi? :D

Mindegy is, az első leírta a lényeget.

2023. márc. 8. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Ezt én se értem, mi az, hogy neked az alvás a kikapcsolódás. Na jól van aztán. Néha olyan ostobák tudnak lenni a férfiak. Aztán csoda, hogy feministák lesznek a nők.
2023. márc. 8. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Heti egyszer menj el te is otthonról, míg ő van a gyerekkel. Ennyi!
2023. márc. 8. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
Az lenne az igazságos, amit a 4-es válaszoló írt!
2023. márc. 8. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 kajitani ***** válasza:
50%

Marha népszerűtlen leszek,de nem értem, felnőtt és családos ember minek jár sörözni a haverokkal. Ne tegye, már nem való, ebből ki kellene nőni.

Az alvás meg nem hobbi az ég szerelmére,hanem ahogy írod is,fizikai szükséglet. Mellesleg nem tudom mit szólna,ha elmennél hetente egyszer egy hotelbe aludni, mondván, űzöd a hobbidat...

2023. márc. 9. 02:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
87%

Semmi baj azzal, ha heti egyszer elmegy beszélgetni a barátaival. Te miért nem mész el a barátnőiddel? És ha most 10 válaszoló azt írja, hogy jogos, akkor nem engeded el? Ahelyett, hogy te is csinálnál valamit, ami kikapcsol, inkább őt is eltiltod tőle?


6-os, mi már 40-esek vagyunk, mégis eljárunk néha egymás nélkül barátokkal. Épp ez a felnőttség jele, hogy nem korlátozod a másikat, nem sajnálod tőle, hogy néha pár órát nélküled is jól érzi magát.

2023. márc. 9. 02:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

Elmondtam neki, hogy teljesen más dolog a 2, de nem érti meg.


Nemrég azt is mondta, hogy nyugodtan menjek el én is havi 1-szer. Akkor se értettem a beszólást. Amikor visszakérdeztem, hogy miért 1-szer, az volt a válasz, hogy mert én vagyok a gyerek anyja.

Azért is kérdeztem, hogy idegenek, hogy gondolják ezt. 3 hónapos a gyerek, de az ilyen beszólások miatt már elegem van.


Nem arrólt volt szó 7-es, hogy eltiltom. Nem ez volt a kérdés. Gyerek előtt is eljárt, ez persze nem változik. Csak ne az alvást nevezzük már kikapcsolásnak.


A vita szombati napból indult ki. 3körül el fog menni sörözmi, délelőtt piacra elugrik. Mondtam neki, hogy én szeretnék főzni, mert addig is picit mást tudok csinálni (nem is bulizni megyek el, csak főzök). Nem arról van szó, hogy nem szeretek a gyerekkel lenni, de néha mindenkinek kell más is (mint neki a sörözés). És ebből lett a vita, hogy ő is szeret főzni... tudom örüljek, hogy tud főzni, de néha én is azért szeretnék mást is csinálni a gyereken kívűl.

2023. márc. 9. 03:39
 9/15 A kérdező kommentje:

Azt kihagytam, hogy azért kikapcsolódás szerinte ez nekem, mert más anyukák nem aludhatnak ennyit mint én, hogy átveszi az első etetést. Tudom valaki 3 óránként kel a gyerekhez. De ha úgyse alszik, és tudja is csinálni (mert igenis el tudja látni a gyereket), akkor nem értem miért nekem kellene vállalnom. Ha felkel a gyerek az kb 1 órás program éjszaka.

De gondolom ez az otthonról hozott mintája. Apja pl semmit nem csinált a gyerek körül.

2023. márc. 9. 03:55
 10/15 anonim ***** válasza:
77%
Te is jónak szültél... Sajnálom a helyzeted.
2023. márc. 9. 05:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!