Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Szerintetek jogos a felháborod...

Szerintetek jogos a felháborodásom?

Figyelt kérdés
Nem vagyok az a felháborodós típus de ami ma történt a BKV-n azon nagyon kiakadtam. Átszállással, 2 busszal kellett utaznunk A pontból, B pontba. A 13 hós baba, a férjem és én mentünk. Az első buszon utazás közben a pici elaludt az ölemben, és így a 2 karomban tartva szálltunk le a buszról és szálltunk fel a második buszra. A második busz olyan volt, hogy az első ajtón kellett felszállni és a bérletet a vezetőnek megmutatni, ez meglepetésszerűen ért, nem járunk azon az útvonalon, nem tudtuk, hogy ott így működik. Felszálltunk a buszra én két kezemben tartva az alvó 10 kilós gyereket, már ez sem volt így egy egyszerű művelet, képtelen lettem volna így előszedni a bérletemet, de gondoltam ilyen esetben elnéző lesz a vezető. De nem volt...Közölte hogy addig nem megy tovább amíg elő nem szedem a bérletemet, ami tök egyértelműen csak úgy lett volna lehetséges ha az alvó babát felébresztem. Most komolyan??? Ezt én nem tudom felfogni, hogy miért nem lehet ilyen esetben kivételt tenni, miért nem lehet egy icipicit toleránsnak lenni???Tudom, hogy meg kell mutatni a bérletemet, hogy ha a vezető kéri, ez a szabály...de olyan áron is, hogy felkeltünk egy kisbabát??? Aki szülő, az tudja, hogy a babaálom milyen értékes, és milyen törékeny...Végül hogy a baba ne ébredjen fel, megkértem a páromat, hogy kutassa ki a bérletemet a zsebemből, viszont miközben ezzel bíbelődött, egy öreghasszony beszólt, hogy "Ne húzzák már az időt", nahh itt már végképp nagyon idegesek voltunk...Én aki sosem bliccelek, főleg úgy nem, hogy babával utazom...Úgyhogy köszönjük BKV, emberségből JELES!!! És természetesen volt érvényes bérletem, mindig van....
2014. nov. 2. 16:51
1 2 3 4
 1/38 anonim ***** válasza:
100%
A sofőrt ellenőrzik. És ha nem lett volna bérleted, megbüntetik. Én távolsági járaton utazok rendszeresen, de meg tudom oldani, hogy a kezemben a fiam, és veszek jegyet, eloveszem a pénzt, a jegyet elteszem stb.. Nem jogos a felháborodásod, mert nincs a homlokadra írva, hogy van bérleted.
2014. nov. 2. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/38 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nem jogos. Biztos en is morogtam volna magamban, de a sofort pont nem erdekli, hogy kinel van gyerek, ki oreg, ki fiatal stb. Honnan tudhatja, hogy nem bliccelsz? Azert, mert gyereked van, mar biztosra kene vennie, hogy te becsuletes vagy, es van berleted? Ez egyaltalan nem fugg ossze. Az o dolga, hogy ellenorizze, van-e ervenyes jegyed/berleted. Ez alol nem ment fel az, hogy gyereked van. Nem is ertem, hogy gondoltad.
2014. nov. 2. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/38 anonim ***** válasza:
100%
egyetértek az előttem szólóval. Már meg ne haragudj, de Pest nem egy kis falu ahol mindenki mindenkit ismer. Nyilván azért van az ellenőrzős mert nem bemondásra hisszük el hogy valakinek van e érvényes bérlete. Ne legyünk már ennyire álszentek. Neki meg letiltanának a fizetéséből, ha kiderült hogy nem volt ok a bérleted de ő felengedett. Szval mér meg ne haragudj, de nekem se érne annyit a gyereked alvása hogy a családomnak kevesebbet vigyek haza. Nem hal bele ha esetleg felébred, ne csinálj belőle ekkora ügyet.
2014. nov. 2. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/38 A kérdező kommentje:
Simán csak gyerekkel a kezemben én is meg tudom oldani, de most aludt...és ez a kulcs...És mindent aláírok, tudom, hogy mennek a dolgok. Én az emberi oldalát vitatom...Szabályok ide vagy oda, csak egy kis emberség, egy kis tolerencia...
2014. nov. 2. 17:05
 5/38 anonim ***** válasza:
100%

Kicsit túlreagálod, igen. Ha elsőre szólsz a férjednek, hogy húzza ki a zsebedből a bérletet, amikor a sofőr kérte (mert ez a dolga), akkor megkíméled magad az "öregasszony" beszólásától is, meg a sofőr kijelentésétől is, miszerint nem megy tovább, amíg nem mutatod meg.

Neki az a dolga, hogy ellenőrizze, hogy van e érvényes bérleted, jegyed, neked pedig az a dolgod, hogy megmutasd. Ha ellenőr jött volna, akkor neki sem mutatod meg, mert alszik a gyereked?

Miért nem babakocsival utaztok egy 1 évessel? Ha elalszik nem kell cipelni...

Már bocsánat, de azért mert te úgy döntöttél, hogy ölben fogod vinni az alvó gyermeked, attól még másnak végezni kell a munkáját.

Nekem eszembe sem jutott volna felháborodni.

2014. nov. 2. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/38 anonim ***** válasza:
100%
Akkor sincs igazad kérdező, sajnálom. Elaludt, felkel, majd visszaalszik. Baja nem lesz tőle...
2014. nov. 2. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/38 A kérdező kommentje:
Hát szomorú, úgy látszik, túlságosan idealista és romantikus elképzelésem van a világról...ezt sajnálom, de elfogadom...
2014. nov. 2. 17:09
 8/38 anonim ***** válasza:
100%
Felfujod. Egyaltalan nem akkora tragedia, hogy alszik a gyerek. A szabaly az szabaly. Ha beesik egy ellenor, barmilyen edesen is alszik a babad, akkor is meg kell mutatnod a berleted. Ugyanigy a sofornek. En nem gondolom, hogy valaki is igazat fog neked ebben adni.
2014. nov. 2. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/38 A kérdező kommentje:
Igen, igen, felfogtam, hogy nem abban a világban élünk amiben szabad ilyenen felháborodni...De ha felháborodni nem is, egy picit szomorkodnom lehet?:(
2014. nov. 2. 17:15
 10/38 anonim ***** válasza:
100%
nem
2014. nov. 2. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!