Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Az igaz, hogy csak az a nő...

Az igaz, hogy csak az a nő vállal gyereket/gyerekeket, akinek semmi más életcélja nincs?

Figyelt kérdés
Ezt itt GYK-en olvastam, és nagyon fel voltam rajta háborodva.
2023. márc. 18. 08:56
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
85%

Nem. De gondolom van olyan is.

Én nem mondtam le a terveimről azért, mert gyerekeim lettek. Képeztem magam mellettük, és egy vállalkozás is kilátásban van. Egyéni hobbijaimban is fejlődtem közben.

2023. márc. 18. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
100%

Nem hinném. Nem csak egy életcélja lehet az embernek. Vannak kisebb célok, vannak nagyobbak. Egy gyerek szülése és felnevelése jó esetben inkább az utóbbi kategóriába tartozik, ezért lehet, hogy sok kisebb cél hátrébb rangsorolódik a gyereknevelés közben.

Felháborodni pedig teljesen felesleges (igaz, én is szoktam :)). Sokfélék vagyunk, sokféleképpen látjuk a világot, emellett vannak, akik szeretnek sarkosan fogalmazni vagy provokálni. Na meg olyanok is, akik előszeretettel győzködik magukat, hogy jól döntöttek és ezért degradálnak mindenki mást, aki mást gondol.

2023. márc. 18. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
74%
Nézz már körül a világban, hány nagy karriert befutott nőnek van gyereke. Színészekről, énekesnőkről nem is beszélve. Mindegyik arról híres, hogy csak az anyaságnak élnek
2023. márc. 18. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 A kérdező kommentje:

Utolsó, igen, nekem is pont ez járt a fejemben.

Ha jól emlékszem, az illető aki egy másik régebbi kérdésre válaszolt, ami ebben a kategóriában van, úgy fogalmazott, hogy "akinek eddig volt egy sivár, céltalan élete, és unatkozott is, az vállalt csak gyereket."

De könyörgöm, miért általánosítanak ennyire egyes emberek? 🙁

2023. márc. 18. 19:44
 15/18 A kérdező kommentje:

12-es, hát volt aki olyat is írt, hogy egyáltalán nem éri meg a gyerekvállalás, egy másik ember azt írta "mindenkinek csak nyűg a gyerek, ugyan ki az a hülye, akinek ez kell?"

Nem tudtam eldönteni, sírjak-e vagy nevessek. 😂

2023. márc. 18. 19:46
 16/18 anonim ***** válasza:
#15: "mindenkinek csak nyűg a gyerek, ugyan ki az a hülye, akinek ez kell?" Ha nem csak magát győzködi, hogy jól döntött, hanem komolyan is gondolja, akkor jobb is, ha nem vállal gyereket. Nem kötelező, a gyereknek is jobb, ha nem ilyen helyre születik. Lehet nyűgnek nevezni a gyereknevelés árnyoldalait, nem csak rózsaszín vattacukorból áll az egész, de itt előjön az, hogy mindenkit lehülyézek, aki máshogy látja a világot, mint ÉN. Szóval a széles látókör és a tolerancia magasfoka.
2023. márc. 18. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
63%
Az ilyen azért mond ekkora marhaságot, és még szépen fogalmaztam, mert saját magat nyugtatja ezzel az őrült nagy f%szsaggal... 😂 Lehet nem lehet neki, vagy a pali nem akar tőle, aztán ezzel nyugtazza, hogy neki milyen jó.
2023. márc. 19. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 A kérdező kommentje:
2023. márc. 19. 10:10
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!