Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Gyerekesek, akik külön kasszán...

Gyerekesek, akik külön kasszán vagytok, ezt hogy csináljátok?

Figyelt kérdés

Nálunk ha úgy nézzük közös is meg nem is.

Én kapom a gyedet, ebből kifizetem a rezsit (~35-40ezer) illetve en jarok boltba. Emellett marad pénzem magamra/gyerekekre amire kell.

Férjem vállalkozó, neki a céges szamlára jön a pénz, abból veszi a szerszámokat, anyagokat. Ami kp-t kap, azt költi a boltban, illetve ad bele a kajapénzbe.


Most kaptuk vissza a gyerekekre az adókedvezményt. Először 2 gyerekre, egybe. Ha úgy nézzük szép összeg (volt).

A gyerekekre bevásároltam, ferjemnek/magamnak vettem cipőt, ki lett fizetve egy hitel teljesen megtankoltuk a kocsikat és kb el is fogyott


Este beszéltük, hogy volt nincs. Lett is egy kisebb vita belőle. Hogy az végül is kinek a pénze. Férjem szerint ugyan annyira az övé, mint az enyém, hisz közösek a gyerekek.

Szerintem nekem meg 1 fokkal több közöm van hozzá, mert az én béremből jött vissza.


Nalatok ez hogy van? Illetvr mire szoktátok költeni?


2023. márc. 20. 09:41
1 2 3 4 5 6
 1/54 anonim ***** válasza:
79%
Nalunk minden közös. Sose ertettem az ennyire kulon kasszát családként. Megtakarítás vagy egy csaladi nyaralás hogy megy nalatok? Nekem ez vicc kategória
2023. márc. 20. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/54 anonim ***** válasza:
28%
Nálunk a férjem szerint közös kasszán vagyunk, szerintem meg mindenki fizetése az övé, és nem tartozik a másiknak elszámolással, viszont a közös kiadásokhoz és a takarékoskodáshoz mindketten egyformán járulunk hozzá. Külön bankszámlánk van természetesen. Szoktak ebből viták lenni köztünk, de leginkább elméleti szinten, hogy most ha én veszek egy repülőjegyet magamnak, akkor a közös pénzünket költöm-e.
2023. márc. 20. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/54 anonim ***** válasza:
90%
Mondjuk a külön kassza alapja az, hogy a közös költségeket közösen fizetitek. Tehát a rezsi meg az élelmiszer, háztartási költségek, a gyerekek költségei össze adódnak és ezt felezitek. Ami marad, az q sajatotok. A családi adokedvezmeny alapból ebben a rendszerben, ha a te munkaberedbol van számolva, q tiéd. Ha havonta érkezne nem is lenne kérdéses.
2023. márc. 20. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/54 anonim ***** válasza:
75%
Mondjuk én sem értettem soha ezt q külön kasszát dolgot, ha együtt él egy pár.
2023. márc. 20. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/54 anonim ***** válasza:
84%
Mindketten dolgozunk, mindkettőnknek vállalkozásunk van. Ami jön a gyerek után az közös, ezt egészítjük ki. Mindent felesben fizetünk. Aztán meg a saját pénzünk arra költjük amire akarjuk, persze a nagyobb kiadásokat (autó, lakás befektetésnek) azért megbeszéljük.
2023. márc. 20. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/54 anonim ***** válasza:
38%
Úgy van, hogy ha nem ismerjük egymást, igyekszünk tenni ellene és nem gyakorira írjuk ki az életünket, 2 millió idegennek. Itt nem a pénz a gond, hanem ti magatok. A kapcsolatotok.
2023. márc. 20. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/54 anonim ***** válasza:
81%
Én csodálkozom, hogy csak az adókedvezmény körül alakult ki vita. Alapjaiban hülyeség ez a rendszer, amit csináltok, ebben nagyon nehéz eldönteni, hogy kié az adókedvezmény.
2023. márc. 20. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/54 anonim ***** válasza:
89%

Nalunk nincs enyém vagy tiéd. Közösen építjük az életünket, így azon vitázni, hogy kinek a pénze, nagyon fura.

Egy családban ne a pénzen kelljen veszekedni, főleg azon, hogy az kié,kit illet meg jobban.

2023. márc. 20. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/54 anonim ***** válasza:
96%
Együtt éltek, miért csak Te fizeted a rezsit? Ő is használ áramot stb. Ha a visszakapott pénz közös akkor a költségek is legyenek azok. Alapjaiban kellene újra megbeszélnetek a pénz kérdést
2023. márc. 20. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/54 anonim ***** válasza:
22%

8

Amikor majd elváltok, akkor meg egymás torkának estek hogy kinek mi jár. És az egésznek a gyerek issza meg a levét. Értelmes felnőtt emberek vagyunk nálunk egy percig nem volt kérdés a külön kassza. Nem élünk álomvilágban, most jól megvagyunk de ez bármikor változhat, továbbá mi két egyenrangú félnek érezzük magunkat és ez megint csak a külön kasszát teszi logikussá. Plusz ott a vállalkozása mindkettőnknek, nekem fura lenne ha a közösből elvenném azt amit a férjem keresett, hogy az én vállalkozásomat fejlesszem.

2023. márc. 20. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!