Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Gyerekesek, akik külön kasszán...

Gyerekesek, akik külön kasszán vagytok, ezt hogy csináljátok?

Figyelt kérdés

Nálunk ha úgy nézzük közös is meg nem is.

Én kapom a gyedet, ebből kifizetem a rezsit (~35-40ezer) illetve en jarok boltba. Emellett marad pénzem magamra/gyerekekre amire kell.

Férjem vállalkozó, neki a céges szamlára jön a pénz, abból veszi a szerszámokat, anyagokat. Ami kp-t kap, azt költi a boltban, illetve ad bele a kajapénzbe.


Most kaptuk vissza a gyerekekre az adókedvezményt. Először 2 gyerekre, egybe. Ha úgy nézzük szép összeg (volt).

A gyerekekre bevásároltam, ferjemnek/magamnak vettem cipőt, ki lett fizetve egy hitel teljesen megtankoltuk a kocsikat és kb el is fogyott


Este beszéltük, hogy volt nincs. Lett is egy kisebb vita belőle. Hogy az végül is kinek a pénze. Férjem szerint ugyan annyira az övé, mint az enyém, hisz közösek a gyerekek.

Szerintem nekem meg 1 fokkal több közöm van hozzá, mert az én béremből jött vissza.


Nalatok ez hogy van? Illetvr mire szoktátok költeni?


2023. márc. 20. 09:41
1 2 3 4 5 6
 41/54 anonim ***** válasza:
82%

Mivel az adókedvezmény a közös gyerekekre jár, ezért valamennyire igaza van, hogy az nem a csak a te pénzed. Igaz, hogy tőled vonták, de a gyerekek miatt kapod csak vissza.

Szerintem attól eltekintve, hogy a saját hiteledet kifizetted belőle, a többi rendben van, hiszen a gyerekekre költötted meg neki is vettél. Csak a hitel fura, ha már így szét vannak választva a dolgok. Nem tudom, mekkora összeg, de ott inkább neki adnék igazat - ismétlem, ebben az általad vázolt helyzetben.

2023. márc. 20. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/54 anonim ***** válasza:
77%
#40: "ha az egyik fél meghal, akkor zároltatják A közös számlát" - erre az esetre van kitalálva az elhalálozási rendelkezés, amit a bankban lehet megcsináltatni. És máris nem lesz zárolva semmilyen számla, a rendelkezésben megnevezett személy minden további nélkül hozzáfér a számlához. Én sem tudtam, hogy van ilyen, aztán hagyatéki ügyintézői munkát kaptam és ott szereztem erről tudomást. Nagyon okos dolog. Amúgy ez nem közös számla esetén is megcsinálható.
2023. márc. 20. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/54 anonim ***** válasza:
100%

#42

na ez akkor nagyon jó dolog, nem is értem miért nincs benn a köztudatban!

Főleg, hogy külön számlánál is van ilyen.

Még a neten is azt lehet olvasni, hogy zárolnak mindent (az otp-s ügyintéző mondta nekünk 4-5 éve, hogy náluk nem is lehet közös bankszámlát nyitni, részben ez miatt)

2023. márc. 20. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/54 anonim ***** válasza:
83%
Az te pénzed volt . Ha te hitel törlesztésre és gyerekekre költöted meg a családra az is teljesen oké.
2023. márc. 20. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/54 anonim ***** válasza:
68%
Szerintem is a nő pénze volt. Akkor is az övé lett volna, ha más lenne az apa. Nem pedig az ex és a nőé, hanem csak a nőé. De amúgy nem mindegy? 1 probléma ki lett belőle húzva, a többi a családra ment, javarésze a gyerekekre. És ez tökre rendben van.
2023. márc. 21. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/54 anonim ***** válasza:
65%

Az van, hogy itt végig olvasva a válaszokat, én el sem tudom képzelni, hogy miért veszekednek az emberek a pénzen családon belül. Tehát, most komolyan, férj és feleség és itt megy a fillérb*szás??


Mi pl külön kasszán vagyunk a kezdetek óta. A férjem fizeti a rezsit, albit, én fizetem a bevásárlást, a gyerekek dolgait. De, és itt a fontos: soha egyikünk sem akadt fenn azon, ha pl én fizettem be gyors a villanyt, nem volt szemrehányva ha a férjem vette meg a csomag pelenkát hazafelé jövet, van hogy ő szalad le a boltba inkább, de itthon nincs elszámolás hogy akkor itt a blokk és utald át a felét, ha én veszek neki cipőt én se tartom a kezem, minek? Úgyis lesz még alkalom amikor ő vesz nekem tampont, sampont akármit, ahogy én is veszek neki amire szüksége van, ha épp útba esik.


Pont a közös kassza az, ami nehezíti a helyzetet, minden kiadás előtt engedélyt kell kérni? Nem is tudom, az hogyan működik:D


Szóval, all in all, a külön kassza csak akkor működik, ha nincs ez a skót berögződés és nem centeskedik az ember minden sz*ron, a közös kassza pedig ugyanez szerintem, én olyan emberrel egy életet el se tudok képzelni, aki az adókedvezmény összegén durcizik.


És hogy megelőzzem a kérdést, nem élünk nagy lábon, albizunk mint olvasható, teljesen átlagos fizetés meg két gyerek mellett, minek ezen veszekedni emberek?

2023. márc. 21. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/54 anonim ***** válasza:
100%

46# Akkor veszekednek ezen emberek, ha a két félnek teljesen más a pénzügyi kultúrája, pénzhez való hozzáállása. Mellesleg lehet, hogy technikailag ti külön kasszán vagytok, de a gyakorlatban ezt hívják közösnek attól még, hogy mondjuk nem közös a számla.

Avagy akkor vitatéma a pénz, ha az egyik félnek van egy költséges hobbija, életformája.

2023. márc. 21. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/54 anonim ***** válasza:
24%
Mi kulon szalman vagyunk, nalunk is a ferjem vallalkozoi szamlajahoz nem akartam csapodni... meg akkor se ha 5x annyit keres. Valasnal ugyis minden kozos. Nalunk a ferjem fizet rezsit hitelt minden nagyobb kiadast, en a gyerekeket rendezem (kaja,ruha) a tobbi az en koltopenzem. Azt se tudom mennyi a rezsink oszinten🤣
2023. márc. 21. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/54 anonim ***** válasza:
89%

46, ki kell ábrándítsalak: a tietek pont hogy nem külön kassza.

Közös kasszán vagytok külön számlával.

2023. márc. 21. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/54 anonim ***** válasza:
100%

Na akkor mégegyszer.

A külön kassza nem a külön bankszámlát jelenti.

Ha mindenkinek van külön számlája és a saját dolgait a saját kártyájával fizeti (merthogy az van nála), esetleg mindig egyvalaki számlájáról van fizetve a rezsi, előfizetések, másikról a gyerekek stb.

Az Közös pénzügyi gazdálkodás = polgári nevén közös kassza.

Ez a leggyakoribb közös kassza forma, a közös bankszámla a ritkább.

2023. márc. 21. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!