Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mit gondoltotok, ezt valóban...

Mit gondoltotok, ezt valóban meg kell teremteni?

Figyelt kérdés
Nemrégiben olvastam egy fórumon, páran azt írták, hogy annyi gyereket vállaljon az ember, amennyinek meg tudja adni a saját ingatlant. Mert egy gyermeknek ez megjár, hogy ne 0-val induljon az életben. Ti mit gondoltok erről?
2023. márc. 27. 08:08
1 2 3 4 5 6
 31/52 anonim ***** válasza:
34%
#30: Szép általánosítás volt, jár a keksz
2023. márc. 27. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/52 anonim ***** válasza:
100%

Nem kívánom kommentelni az előző hozzászólókat, mindenki úgy csinálja, ahogy szeretné. Én azt gondolom jó mintát kaptam a szüleimtől és ezt szeretném továbbadni a gyerekeimnek.

Ennek az alappillére az, hogy szerető, biztos közegben nőnek fel, ismerve a pénz értékét, terelgetve őket az élet rögös útján, taníttatva őket, normál értékrenddel útjukra indítani őket, biztos lábakon, határozott kiállással, megfelelő és kellő egoizmussal. Sosem tudtam igazán, hogy a szüleimnek mekkora vagyona van, vagy milyen anyagi nehézségeik vannak éppen. De beosztani megtanítottak már egészen pici korunktól kezdve a tesómmal. Kaptunk jogsit, vannak nyelvvizsgáink és lediplomáztunk úgy, hogy nem kellett mellette dolgoznunk. Nem kaptunk autót és ingatlant sem. Fiatal 30-asok vagyunk és mindketten stabilan megállunk a lábunkon. Jól jönne-e, ha megdobnának egy lakással? Persze, de nem létszükség és eszméletlen büszkeséggel tölt el, hogy amink van, azért mi dolgoztunk meg a férjemmel! Védőhálóként mindig is ott állt a család mögöttünk. Tudom, hogy sosem hagynák, hogy híd alá kerüljünk és mi sem hagynánk, hogy ők kerüljenek. Őszintén? Nem tudom mivel és hogyan fogjuk anyagi értelemben támogatni a gyerekeinket majd az életben (van még 18-20 évünk ezen godnolkozni), de a legkevésbé sem fogom rosszul érezni magam, ha nem tudunk nekik egy-egy lakást előteremteni.

Azt gondolom a mi alap feladatunk szülőként a biztonságos, szeretetteljes közeg megteremtése, a saját lábaink kiterjesztése, a saját alapjaink, anyagi biztonságunk megteremtése, majd ezt követően a saját jövőnk elrendezése. Ha sz*r nyugdíjunk lesz se kelljen a gyerekeinknél kuncsorognunk, ne kelljen nekik előteremteni egy idősekotthonára a beugrót, vagy a havidíjat, stb. Na és ha ezek megvannak stabilan, akkor a felesleggel majd eldöntjük, hogy milyen formában támogatjuk őket és mikor. Ilyen formán nem gyűjtögetünk külön a gyerekeknek. Közös a nagy családi kassza, együttesen gyarapítjuk a közös vagyont és amikor majd eljön az ideje, akkor osztunk-szorzunk. Azt gondolom így is nagy mákjuk van, hogy hozzánk születtek! :)

A világ legnagyobb baromságának tartom azt a felfogást, hogy az utolsó fillérünket is odaadjuk a gyerekeknek, hogy elinduljanak az életben. Majd pár év múlva a nyakukba szakadunk és eltarthatnak minket is. Szerintem nekünk már erre is illene gondolni!

2023. márc. 27. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/52 anonim ***** válasza:
75%
17. Miért akarnám belemagyarázni? Nem vagyok irigy senkire, én megteremtettem mindent magamnak, nem kellett kuncsorognom a szüleimnek, mert megtanítottak dolgozni 🤷‍♀️ amúgy pont azt mondtam az én környezetemben ezt tapasztalom, ebben benne van, hogy te mást tapasztalsz. Nem gondoltam azt, hogy mindenki egy semmirekellő aki lakást kapott, csak jellemző arra, aki mindent megkap és ez nem a lakáskérdésnél kezdődik. Ne máshoz mérd magad ez nem egy verseny és ne azt figyeld ki mit kapott!
2023. márc. 27. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/52 anonim ***** válasza:
26%

"Nem gondoltam azt, hogy mindenki egy semmirekellő aki lakást kapott, csak jellemző arra, aki mindent megkap és ez nem a lakáskérdésnél kezdődik."


De itt egy lakásról volt szó a kérdésben, nem a "mindentmegkapásról", szóval minek idehányni olyan dolgokat, amiről nem is szól a kérdés? Ezt tipikusan azok tolják oda mindenhova, akik maguk sem ismerik be, hogy fusztrálja őket, hogy másnak nem kellett mindenért megdolgoznia, amúgy ha nem fusztrálna, nem érdekelne, minek 8rnád ide egy kérdéshez, ahol nem ez volt a kérdéd?

2023. márc. 27. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/52 anonim ***** válasza:
39%

"mert megtanítottak dolgozni"


Mert szerinted én nem dolgozom, nincsenek terveim csak mert megkaptam a lakást a szüleimtől? 🙈 tolod a tipikus "fáj a fszom mert én nem kaptam, de nekem bezzeg mennyivel jobb is így " dumát.

2023. márc. 27. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/52 anonim ***** válasza:
25%

"Nem kellett kuncsorognom a szüleimnek"


Nekem sem. Világ életemben az volt a terv, hogy a lakás, ami kiskoromtól ki van adva, az enyém lesz. Hol itt a kuncsorgás? Kérnem sem kellett.

2023. márc. 27. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/52 anonim ***** válasza:
22%

Ne haragudjatok, de ti értelmi fogyatékosok vagytok? Azt mondtam, ez volt a környezetemben, nem az, hogy mindenki ilyen. Több példa is volt ilyen az ÉN életemben. Nem vagyok irigy rátok, mert van lakásom, autóm, eltudok menni nyaralni, kifizetem a számláim. Nem érdekel ki mit kapott. Azt, amit írtam a 17-es kommentelőnek szólt, aki szerint ezt csak belemegyarázom. Úgy látszik nem értitek, hogy működik egy fórum 🤭. Az, hogy ilyen vehemenciával hisztériáztok, nekem inkább tűnik úgy, hogy fáj, hogy nem ti teremtettétek meg magatoknak amitek van. Nem baj ez, csak picit nyugodjatok le, senki nem irigyli tőletek a 2 szobás panelt🙃


Aranybogár, elmagyarázom neked: korábban kommenteltem, erre érkezett egy válasz és én most erre válaszoltam. Tudod vannak alul ilyen kis számok, azok az oldalakat jelölik. Lapozz, drága vissza és ott eltudod olvasni az eredeti kommentem. Menni fog, vagy segítsek?

2023. márc. 27. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/52 anonim ***** válasza:
20%
Én mind a háromnak a diplomaosztójára vettem egy kis lakást Budapesten, hogy el tudják emberhez méltóan kezdeni az életüket, karrierre koncentrálni. Járni nem jár, de szerintem a család feladata a segítségnyújtás a felelős szülőnek pedig a megfelelő körülmények megteremtése a gyermek kibontakozásához.
2023. márc. 28. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/52 anonim ***** válasza:
0%
Persze utolsó...
2023. márc. 28. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/52 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat
2023. márc. 28. 10:53
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!