Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mit gondoltotok, ezt valóban...

Mit gondoltotok, ezt valóban meg kell teremteni?

Figyelt kérdés
Nemrégiben olvastam egy fórumon, páran azt írták, hogy annyi gyereket vállaljon az ember, amennyinek meg tudja adni a saját ingatlant. Mert egy gyermeknek ez megjár, hogy ne 0-val induljon az életben. Ti mit gondoltok erről?
2023. márc. 27. 08:08
1 2 3 4 5 6
 21/52 anonim ***** válasza:
100%
Ne vicceljünk már, az átlagnak még a saját ház is hitellel van van úgysem.ha mindenki megvárná,hogy a gyereknek is van mektararítva saját házra,autóra,egyetemre kb 1 millióan lennének az országban max. A gyereknek az kell amire szüksége van ami nem más, mint a szerető szülei,egy otthon,élelem, élmények,némi játék, hogy ne legyen gond egy fogszabályozó vagy szemüveg, illetve lehessen olyan sport hobbi, amit szeret. Ezen felül ha a szülő olyan tehetős hogy lakást autót vehet akkor tegye, de úgy gondolom jobb ha agyerek megtanul megdolgozni dolgokért illetve mindent értékelni, jó ha tudod támogatni de mindent alá tenni baromság és nem attól lesz boldog, kiegyensúlyozott egészséges ember.
2023. márc. 27. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/52 anonim ***** válasza:
69%

Behozhatatlan előny, ha vapaki lakást kap, ez tény. Aki ezt tagadja, az max a szélsőséges példákat emeli ki, ahol a gyerek elszórakozza az ingazlan árát, stb.

30+ millió forintról beszélünk, senki ne beszélje már be nekem, hogy nem indul előnnyel, ha egy élet munkáját megkapja csak úgy. Utána pontosan arra fókuszálhat amit ő is megkapott: a gyereknek összerakni egy lakásravalót, mert neki már megvan.

Ugyanott vagyunk, csak egy generacióval eltolva. És sokkal jobb 50 éves korodra venni egy lakást a gyereknek, mint 50 évesen még a sajátodert küzdeni, gyerek meg nyilván ugyanígy küzd majd a sajátjáért.

2023. márc. 27. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/52 anonim ***** válasza:
0%
Miért is kell csak úgy megkapnia a lakást? Mert az,hogy támogatják a szülők teljesen oké, de hogy ne dolgozzon semmit érte,csak úgy hopp mert a szülei gazdagok..amúgy meg szerintem mindig azok tepernek,hogy csak az vállaljon gyereket aki házat tud venni,mert Ők maguk sem tudnak de jó neki menni a többinek,hogy hű de felelőtlenek gyerekekük van de nem tudnak nekik házat venni...
2023. márc. 27. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/52 anonim ***** válasza:
0%

"de hogy ne dolgozzon semmit érte,csak úgy hopp mert a szülei gazdagok"


Miért? Te a gyerekednek jó nagy küzdést szeretnél adni, ha adhatsz lakást is? Hülyeség ezt démonizálni, csak azok tolják ezt a demagóg dumát akik maguk sem kaptak lakást/akarnak adni a gyereknek.


Ha tudok adni neki lakást, egyértelműen kapni fog, nem azzal neveled, hogy minél nagyobb szpásra készteted.


Én kaptam, nem kártyáztam el, értekelem, tudom mekkora segítség, plusz így 20 éves korom óta építhetem a befektetéseimet, tehetek félre gyerekvállalásra, másik ingatlanra, stb. Nem lettem életképtelen, távolról sem.

2023. márc. 27. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/52 anonim ***** válasza:
100%
Nekem sincs ingatlanom 36 évesen, anyámnak 47 évesen lett, mikor a szülei meghaltak, apám 61 és nincs neki - egyikünknek sem kellene élnie akkor 🤷‍♀️
2023. márc. 27. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/52 anonim ***** válasza:
100%

Ilyen alapon hamar kihalna az emberiség.

Én úgy voltam vele, ha nekünk a férjemmel van saját ingatlanunk, akkor jöhet a gyerek. Nekem többek között ez adott biztonságot.

Természetesen teszünk félre nekik pénzt , ami majd az ovejuk lesz, de ,hogy az akkor mire lesz elég, az majd kiderül.

2023. márc. 27. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/52 anonim ***** válasza:
9%
Szerintem saját lakás az alap, anélkül nem kene gyereket vállalni, plusz ezen felül a gyereknek valami induló segítség. A lakás irreális elvárásnak, persze ha valaki tud adni, tegye. Ki segítse a gyereket, ha nem a szülő? Mindenki látja, neki mennyi fér bele.
2023. márc. 27. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/52 anonim ***** válasza:
23%
Ha tehermentes ingatlant nem is, de egy önerőt mondjuk tudjon adni mindegyiknek igen (vagy ennek megfelelő egyéb támogatást tudjon nyújtani)
2023. márc. 27. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/52 anonim ***** válasza:
73%
24, ha valaki megteheti akkor tegye,de ez ne legyen már elvárás, meg norma... persze gyűjtögesd az ingatlanokat azt tanulja majd csak a gyerek,hogy az anyagiak a fontosabbak mindennél,minnél több mindent birtokoljom az a lényeg...
2023. márc. 27. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/52 anonim ***** válasza:
78%

28#



Én tudod mit látok?


A mai fiatalok el lébecolnak több évet az egyetemen. Többször váltanak, mert időközben megunja. Persze dolgozni nem akar egyetem mellett, elvárja, hogy a szülő rögtön albérletet fizessen, mert hát ő kollégiumba nem megy, vagy csak egy szobát bérelni? Hát hova gondolsz? Amellett persze finanszírozzon minden mást is..

Aztán sírnak rínak, hogy a szülő ezen felül nem tett a segge alá jogsit kocsival, házat vagy egy jó adag indulótökét..miközben otthon mamahotelben tolja 30 évesen is, se érzelmileg sem anyagilag nem tud leválni. Pályakezdőként válogat, és rögtön elvárja, hogy minimum 600 e ft keressen, a legkisebb munkával, vagy azonnal a létra tetején kezdjen. De ki van akadva, ha neki be kell szállni a rezsibe, mert nem tud gyűjteni, mert hát ugye az a szemét szülő nem tett a segge alá egy házat.

Persze tisztelet a kívételnek, de az marha kevés.

2023. márc. 27. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!