Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Milyen számotokra az anyaság?...

Milyen számotokra az anyaság? Könnyebb vagy nehezebb lett mint amilyennek elmondták?

Figyelt kérdés

Mostanában egyre több anya/gyerekutáló embereket látok itt vergődni az oldalon, hogy szerintük milyen szar az anyaság, hogy mindenki megbánja, aki nem az biztos hazudik, stb..

Tudom, ez egy más téma, de ha ennyire ellene vannak az egésznek, akkor minek jönnek ide önigazolást keresni?

Ez csak engem zavar? :/


2023. márc. 27. 19:44
1 2 3
 11/27 A kérdező kommentje:
7-esnek ment az előző válaszom.
2023. márc. 27. 21:19
 12/27 anonim ***** válasza:
89%

Figyelj, én is szoktam látni ezeket a kommenteket, hidd el, nem egészséges lelkű emberek írják.


Akit tényleg hidegen hagy a gyerekvállalás, az nem fog gyerekes topikba járni, ott írosgatni ée uszítani, hanem lesz*rja a témát és éli a maga gyermekmentesen boldog életét. Az ideíró gyerekutálók valójában trollok meg olyanok, akik titokban vágynak a gyerekre, csak nem lehet és frusztráltak emiatt vagy sötétlelkű nemnormálisak.

2023. márc. 27. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:
84%
Nehezebbnek gondoltam, nyilván gyerekfüggő de nekem terhesség alatt úgy harangozták be az egész anyaságot mintha vége lenne az életemnek onnantól és soha nem lesz már semmi olyan jó. Hát szerencsére nem lett igazuk. Voltak mélypontok mint mindenkinél, volt hogy együtt sírtam a gyerekkel mert fogalmam nem volt mi lehet a baja és csak sírt bármint csináltam. Én ha tehetném se csinálnám vissza, boldog vagyok hogy ő van.
2023. márc. 27. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:
80%

Nehezebb, mint amilyenre számítottam. Terhesen azt hittem, hogy majd az alvással, hasfájással, fogzással kimerül a "nehézség" fogalma. Ezeken szépen átgördültünk, a fogait kb észre sem lehetett venni, ha jöttek, kicsi hasfájása volt, amikor éjszaka kelt, akkor vissza is aludt (kopp-kopp).


Amennyire szeretem a gyerekem, annyira hatalmas lett a felelősségérzetem. Egészségügyileg sajnos mindig kibukik nála valami, így lelkileg megvisel, hogy melyik a jó döntés (pl Vigyük-e több orvoshoz? Nem-e baj, ha megröntgezik, mert 2-ből egy doki azt javasolja stb., Mi van, ha nagyobb a baj

...). Állandóan attól félek, hogy rosszul döntök vagy ha véget érnek a vizsgálatok komolyabb dologra derül majd fény. Emiatt sajnos nem bírok kikapcsolni lelkileg. A férjemmel együtt nevelem, de elég sokszor passzív a gyereknevelésben, vagyis inkább a döntéshozatalokban, így felelősségügyileg egyedülálló anyának érzem magam és megijedek sokszor a döntéseim lehetséges következményeitől. Az orvosok sokszor más véleményt mondanak és rajtam múlik egyedül szinte, hogy kiét fogadom el.


Emellett mindenben a veszélyt látom, az asztal szélére tett porcelántányérokban, mászókákban, stb.


Emellé a kislányunk felér 10 gyerekkel.😁 (Nagymamák távol, énidőm akkor van, ha mindenki elalszik éjszaka, akkor sorozatotom.) Imádom őt, de kegyetlen vele pl egy főzés. Ölbebaba volt 7 hónapos koráig, amint elkezdett járni onnantól kezdve kb kergetem egész nap a házban + mindent szétpakol, most a hiszti korszak is beindult nagyon keményen és már napközben sem alszik. Szóval a háztartás vezetése mellette szinte kivitelezhetetlen, de bevallom ez zavar a legkevésbé, mert annyira cukin csinál mindent és gyerek előtt sosem gondoltam volna, hogy majd elsírom magam a boldogságtól, amikor elkezd pl kúszni.🙂


Van egy fajta pozitív, megmagyarázhatatlan érzés amit csak azóta érzek mióta megszületett és simogatom. Olyan jó érzés tanítani őt minden féle új dologra (pl színek), amikor visszaköszön a kis szájából minden, ami a kettőtök munkájának gyümölcse az számomra nagyon nagy büszkeség, amit gyerek előtt sosem éreztem. Amikor meg elérnek egy kort és kezd a kis személyiségük egyre inkább megmutatkozni az a legszórakoztatóbb. A kislányom mostanában elbújik a kaja után járó sütivel és az asztal alatt sunyin enni kezdi...😅 És ez csak egy a százból.


Összességében nekem az anyaság nagyon nehéz, pont azért, mert kimondhatatlanul imádom őt és legjobbra szeretnék törekedni. Feszültebb vagyok mióta megszületett, de amikor múltkor a kistesójával volt egy sikertelen terhességem, akkora erőt adott nekem a gyerekem, mint még sohasem semmi. Gyógyított a jelenléte.🥰

2023. márc. 27. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:
100%

A kérdésre válaszolva: máshogy nehéz. Hiába láttam a testvéremnél a szomszédból, hogy milyen, az egyik gyereknél ez a gond, a másiknál az, az egyik szülő ezt viseli nehezen, a másik azt. A mi fiunk eleven 2 éves, érdeklődő, találékony, elég jól leköti magát. Viszont kicsi kora óta sírós. Volt egy olyan időszaka fél-1 éves kora között, amikor éjjel többször kelt, nagyon sírt és bármit csináltam, nem tudtam megvigasztalni. Megvolt a sz.ranya érzés rendesen. Amikor ehhez jött még nappal egy jó kis szeparációs szorongás, amikor vagy az 1 méteres körzetében voltam vagy sírt (akár egész nap), nap közben pedig alig aludt, na akkor teljesen idegbeteg voltam. De érdekes módon akkor sem bántam meg. Ami még nehéz, hogy a saját igényeimet (akár wc-zés szintjén is) másnak kell alárendelnem, bármiféle egyszerű program jókora szervezést igényel. Nem voltam soha bulizós vagy csavargós, de néha hiányzik egy kis szabadság.

Aki megrögzött gyermektelenként egy gyerekes fórumon fejtegeti, hogy milyen jó neki gyerek nélkül az vagy szeret provokálni vagy önigazolást keres. Aki tisztában van magával és határozottan tudja, hogy nem szeretne gyereket az éli az életét és nem áldozza a szabad idejét erre, mert ha így tenne, akkor a gyermektelen lét egyik komoly előnyét (szabad idő) veszítené el.

2023. márc. 28. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 A kérdező kommentje:

#13, jaj de nem bírom az ilyen okoskodó embereket..

"Vége lesz az életednek" jezusom 🤣🙄

2023. márc. 28. 06:54
 17/27 anonim ***** válasza:
87%
Nekem lassan 3 hónapos a babám. Valahol nehezebb, valahol könnyebb, mint amire számítottam. Ugye tényleg mindenki az alvást hozza fel, hát éjjel kb. 5 hetes kora óta csak egyszer ébred, előtte 3 óránként ébredt. Így nem vagyunk igazából kialvatlanok. Napközben viszont nagyon rosszul alszik, és borzasztóan sokszor sír, szó szerint, néha azt érzem, egész nap csak sír, nyűglődik. Imád kézben lenni, ideje nagy részét a kezünkben töltené, azt is úgy, hogy mozgásban kell lenni vele. Remélem, hogy ez változni fog. Sokszor sírok vele én is, annyira tehetetlen vagyok, hogy mi lehet a gond, és nagyon bénának érzem magam. De bízom benne, hogy hamarosan jobb lesz ez a része, és kíváncsi vagyok, mi lesz később.
2023. márc. 28. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:
100%
Nekem nehezebb lett, hiába szeretem a gyerekem. De az én idegrendszerem kevésbé bírta a problémákat.A szülés is pokol volt számomra. De nem is vállaltam még egyet. Ezt az egyet felneveltem, mostmár felszabadult az életem.
2023. márc. 28. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:
80%
17 ilyen volt a nagyobbik gyerekem, én vettem hordozókendőt, aztán csatos hordozót. 4,5 hónaposan kezdett kúszni, onnantól lett jobb, de onnanól meg ment a nyüglődés, hogy mindig többet akart csinálni. 6 hónaposan már magától kiült mászásból, 7 hónaposan felkapaszkodott, 11 hónaposan elindult. Rengeteget esett, nagyon kellett rá figyelni. Amiben nekem nehezebb volt, hogy ő nagyon sokat ébredt, és a nappali alvás is kizárlóag addig ment nekem vele otthon, ameddig hordoztam, és magamon hagytam (2 éves korában nagy nehezen sikerült átállni arra, hogy mellettem feküdt, de ha eljöttem mellőle, felébredt).
2023. márc. 28. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:
100%

Ezerszer nehezebb, hiába hallgattam 20+ károgó kollégától a terhességem alatt, hogy mi vár rám, közelében sem volt. De ők nem is meséltek arról, hogy milyen ha eltérő fejlődésű, eü-i problémás gyereket dob a gép, akivel konstans gyomorgörcs az élet.

Csak azért lett testvére - annak ellenére hogy tudtam, hogy tovább nehezítem a dolgom -, hogy valamicskét én is átéljek az átlagos gondokból, ahol nem csak gond van.

2023. márc. 28. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!