Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Milyen számotokra az anyaság?...

Milyen számotokra az anyaság? Könnyebb vagy nehezebb lett mint amilyennek elmondták?

Figyelt kérdés

Mostanában egyre több anya/gyerekutáló embereket látok itt vergődni az oldalon, hogy szerintük milyen szar az anyaság, hogy mindenki megbánja, aki nem az biztos hazudik, stb..

Tudom, ez egy más téma, de ha ennyire ellene vannak az egésznek, akkor minek jönnek ide önigazolást keresni?

Ez csak engem zavar? :/


2023. márc. 27. 19:44
1 2 3
 21/27 A kérdező kommentje:

12-es, ez alatt olvastam ma ilyen gyerekutáló trolloknak a válaszait.

Látod mennyire keresik az önigazolást? 😂

https://www.gyakorikerdesek.hu/emberek__egyeb-kerdesek__1218..

2023. márc. 28. 15:49
 22/27 anonim ***** válasza:
74%

3 hónapos, ezerszer nehezebb mint gondoltam. Pedig jól alszik viszonylag, és vidám baba. De akkor is. A 0-24 ügyeletre nem lehet felkészülni akkor sem, ha tudatosan tervezi az ember. Ez tényleg egy olyan dolog, hogy soha nem hittem volna, hogy ennyire kimerítő.

Viszont imádom a gyerekem, és közhely, de egy vidám baba mosoly tényleg kárpótol mindenért. Az első pár hétben mikor még nem tudott sem mosolyogni, sem gügyögni, sem a fejét megtartani, csak volt mint egy zsák krumpli, addig párszor éreztem úgy, hogy megbántam. Nekem nagyon nagy vízválasztó, hogy már ha korlátozottan is, de kommunikál velem. Ő a mindenem most már, egész nap csak puszilgatnám legszívesebben.

Viszont több nem lesz. Alapból sem akartam több gyereket, de most már biztos is vagyok benne, hogy ezt én még egyszer nem csinálom végig.

2023. márc. 28. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 anonim ***** válasza:
Melyik reszet nem akarod meg egyszer vegigcsinalni, 22-es?
2023. márc. 28. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 anonim ***** válasza:
55%

Nekem könnyebb. És nem azért mert olyan könnyű eset a gyerekem. Nem az! 🙈 De akkoris élvezem minden pillanatát az anyaságnak.

Előre persze be lettem én is ijesztve, hogy segítség nélkül nem lehet boldogulni. Hát érdekes, hogy mégiscsak lehet. 2 évesemet még sosem hagytam senkire (max. 1 órára az apjával), de nem is érzem szükségét. És eddig nem okozott problémát, hogy hajat mossak vagy szőrtelenítsek, pedig állítólag segítség nélkül az kivitelezhetetlen. 🤷

2023. márc. 29. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 anonim ***** válasza:
100%
24, nem kivitelezhetetlen segítség nélkül, ha olyan a gyereked és/vagy a te a hozzáállásod. A nagyobbik gyerekem mellett örültem, hogy túlélem a napokat ameddig a férjem hazaért. A kisebbik gyerekem mellett meg már a gyerekágyas időszak alatt is simán elvégeztem egy tanfolyamot, 1-1,5 éves kora között meg végigcsináltam 15 interjút a könyvemhez, amik egyenként 45-90 percesek voltak úgy, hogy közben ő ott volt a szobában, és már aktívan mászkált/járt.
2023. márc. 30. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 A kérdező kommentje:
#7, miért, mikor tudja tönkretenni a gyerek az ember életét?
2023. ápr. 1. 13:13
 27/27 anonim ***** válasza:

26

Amikor felnőttként tönkreteszi a saját életét. És nincs mit tenni, csak várni, hogy segíteni lehessen rendbetenni a dolgait.

2023. máj. 27. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!