Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » A gyerekem örökölni fogja az...

A gyerekem örökölni fogja az alkoholizmust?

Figyelt kérdés
32 éves vagyok, most jutottam oda, hogy gyerekvállaláson gondolkozzak. 29 éves koromtól nem iszom, viszont addig alkoholista voltam, közel 10 évig. Az utolsó pár év nagyon durva volt. Szerencsére sikerült letennem, de többször is hallottam arról, hogy a függőségeket öröklik a gyerekek. Mennyire kell ettől tartanom? Sajnos a múltat nem tudom megváltoztatni, de a jövőt igyekszem. Mondták azt is, hogy így eszembe se jusson így gyereket vállalni. Tudom, hogy nem kellett volna ennyire lecsúsznom anno, bánom is, és minden nap harcolok ezzel. De úgy érzem sikerült révbe érnem, és szeretnék gyereket. Mit gondoltok, tényleg ilyen szinten örökölni tudja, hogy esetleg az ő élete is meg lenne pecsételve emiatt? Köszönöm ha válaszolsz, azt is tudom lesznek bántó, ítélkező válaszok, de remélem akad egy pár normális, segítő válasz is.

2023. márc. 28. 10:11
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:

Anyukám alkoholista és láncdohányos.

Én nem szoktam inni. Dohányoztam több mint 10 évig, de sikerült letennem.

Az öcséim viszont... Mind a ketten cigiznek 13-14 éves koruktól, és a kábítószereket se vetik meg.

Én kevesebbet laktam anyukámmal, mint a tesóim, tehát ez alapján elmondható, hogy számít a hozott minta is, nem csak az örökölt hajlam és nagyban döntés és akaraterő függvénye

2023. márc. 28. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
Én azt látom magamon, hogy a szüleim konfliktus és stressz kezelési mintáit ismétlem automatikusan. Nagyon nehéz változtatni. Szóval elsősorban ezen dolgozz, akár pszichológus segítségével. Persze, a hajlamot is örökölheti, de ez nem pecsételi meg a sorsát. A szülői minta sokkal fontosabb.
2023. márc. 28. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
100%

A szüleim alkoholisták (anyám már föld alá itta magát) 3 testvérem van, egyikünk sem alkoholista, a legkisebb tesóm egyáltalán nem is hajlandó alkoholt inni.


Viszont van olyan ismerősöm, ahol sem a szülők, sem a nagyszülők nem voltak alkoholisták, a 4 gyerekből 2 mégis lezüllött alkesz lett.

2023. márc. 28. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
100%

A függőségekre létezik egy fokozott hajlam, de az alkoholistáknál nem ez az általános közös pont, hanem a jellemzően súlyosan problémás gyerekkorból fakadó megküzdési technikák teljes hiánya. Az alkohol sokszor menekülés, a kiút illúziója, bódultság, a jelenből való kiszakadás eszköze. Ezek mind hibás kríziskezelési eszközök (az alkohol mániákus sporttevékenységre való lecserélése is függőség, nem megoldás).

Ha ezekkel foglalkoztál, hogy téged milyen traumák vittek el idáig, feloldottad, és új eszköztárat alakítottál ki a krízishelyzetek kezelésére, akkor valószínűleg jó példát tudsz mutatni. Ezek hiányában a minták, amik téged elvezettek az alkoholizmusig valószínűleg ugyanazok lesznek. Ezek tanulható dolgok, tehát ne keseredj el, mindig tehetsz azért, hogy megtörd a generációs elakadásokat és javíthass az életeden.

2023. márc. 28. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:

Anyum apja alkoholista volt, 4 noverbol senki nem iszik. Apám apja szinten, 3 teso alkesz volt. Én nem iszom alkoholt csak ritkán. Szerintem kell hozza egy felfogás is, én nem akarom azt amit apám csinált és mindent el is követek.

Férjet is olyat választottam aki nem iszik. Anyám pl alkeszt választott mint az apja volt.

2023. márc. 29. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim válasza:
Apám alkoholista volt és antialkoholista vagyok. Feleségem mindkét szülője alkoholista volt. Sógorom közel áll a dologhoz, de a feleségem csak néha-néha iszik egy italt. Annyi belefér. Szerintem az alkoholizmus nem örökletes dolog. A személyiség és a környezet és az "élet" konstellációja hozza össze.
2023. márc. 29. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

Apám alkoholista volt és az anyja ágán kb mindenki.

Négyen vagyunk lánytestvérek, egyikünk sem örökölte, sőt még olyan párt sem választottunk be magunk mellé aki iszik, hiába mondják, hogy a szülői minta meghatározó. Lehet az, de éppen az ellenkezőjét is kiválthatja :)

2023. márc. 29. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!