Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Bevállalnátok így az ingázást?

Bevállalnátok így az ingázást?

Figyelt kérdés

Nemsokára esedékes lesz, hogy visszamegyek dolgozni, 2 éves lesz a kislányom, persze az is kérdés, hogy a bölcsibe felveszik-e .

Az a helyzet, hogy én Budapesten dolgozom , viszont egy Pest megyei városban élek, kb 40 perc vonattal a Keletibe, utána 7-es (vagy ami jön busz) és jó sok megálló 1-es villamos. Durván 2 óra az út, ha nem késik a vonat. Gyerek előtt tök jól elvoltam még élveztem is, de akárhogy gondolkodom, így már nem vallalnam be. Viszont a munkahelyemet nagyon szeretem, a társaságot is, rengeteget gondolkodom, hogy mit lehetne.

Ha esetleg van köztetek, aki hasonló helyzetben van vagy volt, mi volt végül?



2023. ápr. 1. 21:27
1 2 3
 1/22 babyboom567 ***** válasza:
73%
Lehetetlen sajnos.
2023. ápr. 1. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
90%

Nem!


Nekem még gyerek nélkül is sok volt a napi 2 óra ingázás, az nem élet!

2023. ápr. 1. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 Derjaderja ***** válasza:
90%
Ezt még én se, már ha napi 2x2 óráról van szó. Nekem 2x 75-90 perc az út a két gyerek átadásával/felvételével és így is csak 6 órás állást vállaltam be (mondjuk gyakorlatban ez 7 óra) és így is szívás. Bár az utazást nagyon élvezem.
2023. ápr. 1. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
88%

És akkor az oda/vissza út, meg mondjuk a 8 órás munkaidővel tudsz menni a kicsiért a bölcsibe???

Vagy reggel 6kor beadod és este 6ra érsz oda érte?

2023. ápr. 1. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
74%
Ezért beszéltük meg, hogy inkább lakunk egy kis panellakásban, mint agglomerációban családiban. Ilyen áron nem kell. Főleg , hogy tömegközlekedsz. Igaza van a többieknek, ez gyerek nélkül is szörnyű. Biztos nem vállalnàm be.
2023. ápr. 1. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
90%

Én nem vállalnám.

Az én munkahelyem 40-50 perc (Pesten belül), de már azon gondolkozom, hogy nem fogok visszamenni oda. Vagy ha nagyon nincs más, csak 6 órában (egyébként 9 órás a munkaidő)

2023. ápr. 1. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 A kérdező kommentje:

Ha lenne rá mód, semmiképp sem 8 órában mennék vissza, hanem 6 órába. Nagyon sokféle munkarend van nálunk. Voltak nálunk állandó 6 és 4 orasak, illetve nem mindennap 8 óra volt a munkaidő a 8 orasnak sem, hanem 6-7-12, ahogy kijöttek az órák a hónapban.

Én is esélytelennek gondolom az egészet, nagyon-nagyon max úgy működhetne ha, tudnék 9-3-ig dolgozni, de az is nagyon ki lenne maxolva, ráadásul rajtam kívül álló okból sokszor el volt csúszva a hazamenetel már korábban is.

Nemsokára bemegyek a munkahelyemre, de én se sok esélyt látok

2023. ápr. 1. 21:54
 8/22 Derjaderja ***** válasza:
97%
Jó de azért az már anyagilag is luxus, hogy 8 óra távollétre 4 óra fizetést kapj. Meg az életedből rengeteg idő.
2023. ápr. 1. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 A kérdező kommentje:
Igen, ez is igaz. Köszönöm a megerősítést Nektek :)
2023. ápr. 1. 22:03
 10/22 anonim ***** válasza:
86%

Mi csak azért mertünk agglomerációba költözni, mert egyrészt van kocsink, másrészt olyan munkakörben dolgozunk, ahol a home office heti 4 nap működik, azon kívül meg szabadon tudok jönni menni, tehát félbehagyhatom a munkát nap közben, hogy elmenjek a gyerekért.

Enélkül állandó bébiszittert fogadnék, aki hozza/viszi.

2023. ápr. 1. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!