Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Bevállalnátok így az ingázást?

Bevállalnátok így az ingázást?

Figyelt kérdés

Nemsokára esedékes lesz, hogy visszamegyek dolgozni, 2 éves lesz a kislányom, persze az is kérdés, hogy a bölcsibe felveszik-e .

Az a helyzet, hogy én Budapesten dolgozom , viszont egy Pest megyei városban élek, kb 40 perc vonattal a Keletibe, utána 7-es (vagy ami jön busz) és jó sok megálló 1-es villamos. Durván 2 óra az út, ha nem késik a vonat. Gyerek előtt tök jól elvoltam még élveztem is, de akárhogy gondolkodom, így már nem vallalnam be. Viszont a munkahelyemet nagyon szeretem, a társaságot is, rengeteget gondolkodom, hogy mit lehetne.

Ha esetleg van köztetek, aki hasonló helyzetben van vagy volt, mi volt végül?



2023. ápr. 1. 21:27
1 2 3
 11/22 Derjaderja ***** válasza:
100%

Nekünk is van autónk, én a bölcsi előtt szoktam hagyni, mert hazafelé már nem lehetne vele felülmúlni a kötött pályásokat, az odafelé nyert idő elmegy a parkoláson. Lehet hogy 10-20 percnyire gyalog tudnék csak megállni a munkahelyemtől.

Ráadásul így legalább nem kell vezetni. Odafelé tankönyv, hazafelé regény van beosztva.

(Ezt nem kötekedesből írtam csak sajnálkozom a közlekedésen).

2023. ápr. 1. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
100%

Nekünk most megy iskolába a lányunk, 7 éves, autista.


Mi is másik városban dolgozunk, céges busz hoz-visz. 12 óra, 1 óra út oda, 1 óra út vissza.

Sétával együtt 14.5 óra.


Mi váltott műszakban dolgozunk emiatt a férjemmel. Megoldjuk,felváltva hordjuk a fejlesztésekre.



De te nem hiszem, hogy ezt meg tudnád oldani. Max ha nagyon szereted ezt a munkát,és lenne,aki rendezze a gyereket,ha te késel. Mert valaki kell.


Mindent meg lehet oldani,ha szükséges.

2023. ápr. 1. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
100%
Az útvonalon nem tudsz módosítani? Muszáj bemenni a Keletibe? Nem csatlakozik valahol előbb - már Budapesten belül - valamihez a vonat, amive rövidebb lenne?
2023. ápr. 1. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
100%
Szintén budapesti munkahely, agglomerációban lakás. Napi 2x 1 óra ingázás és 6 órás munkarend van. Annyi "előnye" van, hogy itt a 6 óra után fixen mehetek haza, nincs ami feltart. Így is szívás és erősen gondolkozom, hogy megéri-e a rászánt időt ez a munka vagy váltani kéne közelebbi lehetőségre.
2023. ápr. 1. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
76%
Dehogy
2023. ápr. 1. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
100%
Home office nem megoldható? Mondjuk ha csak 1-2 napot kellene bemenni és azokon a napokon a férjed/nagymama stb el tudná hozni a gyereket úgy még élhető lehetne, ha szereted azt a munkát és nem szívesen hagynad ott.
2023. ápr. 1. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
100%

Gondolom van egy apja is a gyereknek, remélhetőleg meg tudja oldani vagy a reggeli elvitelét, vagy a délutáni hazahozatalát.

Mi megyeszékhelyen lakunk, belváros, panellakás, kettő autónk van, 5 perc séta a bölcsi/suli és 8-16:30-ig dolgozom, városon belül. És még így sem tudnám egyedül megoldani a gyerekeket, mert a bölcsi és a suli is 16:30-kor zár, vagyis akkor, amikor én végzek... így a férjem hozza őket haza délután, én meg viszem őket reggel.

Mondjuk én 8 órában dolgozom. Abban teljesen igaza van az előttem szólóknak, hogy napi 4 óra munkáért (de még akár 6-ért is) nem éri meg ennyit utazni, se időben, se pénzben, se a logisztikázással járó szívás miatt.

2023. ápr. 2. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:

Én is hiányolom apukát a képből!

Mi agglomerációban élünk és ott is dolgozunk. 7-16-ig dolgozunk (a férjem 15:30-ig, ami érezhető, hogy reggel igen necces. A férjemnek 10 perc bejutni, de nem késhet (reggeli meetingek miatt), nekem fél óra, de tudok rugalmasabb lenni. Így az lett az alap, hogy én viszem a gyerekeket, így 8 körül érek be dolgozni, cserébe a férjem elhozza őket a bölcsiből, oviból legkésőbb 4 körül. Én 5-fél 6 körül érek így haza. Vannak gyerekek, akik már 7 előtt bent vannak a bölcsiben és 6 körül viszik el őket este, az azért szerintem már túlzás.

Szóval nekem azon múlna apuka mit vállal.

2023. ápr. 2. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
79%

Lehet, hogy apuka se tudja megoldani. Nálunk is úgy van, hogy az én munkaidőm 7:30-16:30, apukáé pedig 8:00-16:00. Mind a kettőnknek 40-60 perc a közlekedés.

Elképzelhető, hogy a kérdezőnél se dolgozhat apuka rugalmas munkaidőben.

2023. ápr. 2. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
100%
Persze, elképzelhető, de mivel nem írta le, így szerintem kár feltételezésekbe bocsátkozni. Ha egy az egyben anyuka hozza-viszi mindig a gyereket, akkor ez a meló már biztosan nem fér bele ennyi ingázással. Ha apuka is részt tud vállalni, akkor még lehet, ha őt nem hozza le az életről ez a sok utazás. Így szerintem nem igazán lehet válaszolni a kérdésre. Nekem ennyi ingázás gyerek nélkül sem férne bele. Látod, a kérdező meg még élvezte is. :)
2023. ápr. 2. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!