Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért kell második gyerek...

Miért kell második gyerek annak, aki az elsővel sem bír?

Figyelt kérdés
Nővérem egyre jobban érdeklődött a bölcsőde iránt, mert hogy nem bír a gyerekkel (1,5 éves). Közben pedig kiderült, hogy terhes. Nem tudom felfogni, hogyha nem bír egy gyerekkel, akkor arra az a megoldás, hogy bölcsibe adom és szülök egy másikat? Vagy ez ilyen általános dolog a dolgozni nem akaró anyáknál? Más is bölcsődébe adja a nagyobbat, mert jön a kicsi vagy valaki bevállalja a kettőt egyszerre? Egyáltalán lehetséges ez?
2023. ápr. 5. 00:50
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
84%

Aki az otthonmaradás miatt szül kettőt az akkorra szül, mire épp menni kellene vissza. Persze nem csak azok szülnek olyankor, senkit nem akarok megbántani.

Lehet hogy aláírtak csokra vagy valami anyagi ok miatt kellett még egy.

Vagy csak becsúszott.

Elvileg állami bölcsibe nem veszik fel ,ha nem dolgozik. Magánban van az a pénz.

2023. ápr. 5. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
79%
Mi értelme annak, hogy idegenek előtt ócsárolod a nővéredet? Valódi kérdésed nincs, csak a családtagodat akarod kibeszélni? Nincs egy barátnőd, akivel pletyizhetsz?
2023. ápr. 5. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
89%
Attól, hogy a kisgyerekkor szívás, lehet, hogy mikor iskolások lesznek már sokkal jobban ellesz velük? Honnan tudhatná ezt bárki is elôre.
2023. ápr. 5. 01:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
56%

Egy gyereknek kell a gyerektársaság

Van, hogy egy anya kevés a saját gyerekének, és jobb ha gyerekek közt van, ès hosszú idő a 3 év, főleg, ha évvesztes

Második gyereknél könnyebb a kicsivel megfelelő időt foglalkozni, ha az idősebb oviban van

Attól ugyanúgy szeretem,de egy másik gyerekkel jobban el tud játszani, mint az anyával, akinek, midig akad dolga, főleg, ha úton a második

Én már bánom, hogy a nagyobbik velem maradt itthon és nem adtam hamarabb bölcsődée, ahol vannak társai.

Mos X :évesen szenvedünk, mert itt a hugi, és még annyi idő sincs a nagyra,aki este 7-kor is szívesen menne a bölcsődébe

2023. ápr. 5. 02:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
60%
Attól még lehet vágyni több gyerekre, hogy a meglévővel nehéz. Ez a szülői lét egyik legnagyobb kognitív disszonanciája.
2023. ápr. 5. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
52%
Azt gondolom,hogy undorító dolog kibeszélni a testvéredet,plane ezen az oldalon. Attól,mert nehéz egy gyerekkel,hidd el vannak többemberes gyerekek, attól vágyhat többre. Nekem is elég nehéz volt az elsővel, a davkorszak is amúgy is többemberes volt, és még is van két testvére, igaz nagyobb korkülönbséggel.
2023. ápr. 5. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
71%
Mert nehéz belátni hogy nem kellene még egy gyerek. Nekem sikerült.
2023. ápr. 5. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
79%
Én is ismerek ilyen nőt, pont akkor lett terhes, mikor épp menni kellett volna dolgozni, de azt sosem szeretett. Maga mondta, hogy már az elsőhöz sincs türelme, meg folyamatos pénzhiánnyal küzdenek. De a második gyerek úton van...
2023. ápr. 5. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
22%
Nálunk 2 gyerkőc van, nem tettem be a nagyobbat csak azért bölcsibe hogy könnyebb legyen... Sőt, már várjuk a harmadik babát is, de a legnagyobb jövő szeptemberben kezdi majd az ovit, addigra lesz óvodaköteles. Soha nem jutott eszembe bölcsibe rakni őket, hogy lógassam a lábam, pedig dolgozom itthonról a gyerekek mellett...
2023. ápr. 5. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%
Én visszamentem a nagyobb 1 éves korában dolgozni, kb fél évvel később estem teherbe a kicsivel. Egy 1,5 éves gyerek és a munka együtt nehéz volt, de nem éreztem egetrengetően megterhelőnek a dolgot, így bevállaltuk a tesót. Most már megszületett a kicsi is, a nagy meg belépett a dackorszakba, és hát MOST már nehéz. A bölcsiből a nagy amúgy is hazahoz minden takonykórt, szóval az idő olyan 90%-ban mintha nem is járna, csak támogatom az önkormányzatot a befizetett gondozási díjjal, de kb ennyi haszna van jelenleg a bölcsinek nálunk. De előre nem látja az ember, hogy egy kisgyerek ahogy változik, fejlődik, érik, mennyiben fog nehezedni idővel. Vagy éppen könnyebbé válni. Biztos van, akivel könnyebb 2-3 évesen, mint 1 évesen (az én nagyobb lányom nem ilyen :D ). Utólag könnyű okosnak lenni, a kicsi már itt van, visszavinni nem lehet (nem mintha akarnám). Nem tudhatod előre, milyen lesz a tiéd. Közben meg ha vágysz újabb babára, úgy gondolod, hogy kell a gyereknek testvér (akármilyen megfontolásból), akármi, akkor nem fog visszatartani az, hogy MOST éppen nehéz a gyerekeddel, amikor nyilvánvalóan tudja mindenki, hogy ez átmeneti, és főleg a kezdeti időszakban kb hónapról hónapra változik. Hamar elmúlnak ezek az évek és utána már ha könnyebb is lesz vele, nem biztos, hogy ismét bevállalná a babát, mert vagy öregnek érzi magát, vagy túl nagynak tartja a korkülönbséget, vagy akármi.
2023. ápr. 5. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!