Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért kell második gyerek...

Miért kell második gyerek annak, aki az elsővel sem bír?

Figyelt kérdés
Nővérem egyre jobban érdeklődött a bölcsőde iránt, mert hogy nem bír a gyerekkel (1,5 éves). Közben pedig kiderült, hogy terhes. Nem tudom felfogni, hogyha nem bír egy gyerekkel, akkor arra az a megoldás, hogy bölcsibe adom és szülök egy másikat? Vagy ez ilyen általános dolog a dolgozni nem akaró anyáknál? Más is bölcsődébe adja a nagyobbat, mert jön a kicsi vagy valaki bevállalja a kettőt egyszerre? Egyáltalán lehetséges ez?
2023. ápr. 5. 00:50
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
0%
Egyáltalán akarták is a másodikat vagy csak becsúszott (mondjuk ha vki nem akar, kézzel lábbal védekezik)? Amúgy szerintem egy másfél évesnek még otthon lenne a helye, pont amiatt is, hogy anyuka amúgy is otthon van. Bölcsődében kérik a munkáltató igazolást, ha ez nincs, fel sem veszik a gyereket.
2023. ápr. 5. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
44%
Én olyat is ismerek, aki annyira unta az otthonletet, hogy a 15hos még mászó babát tette bölcsibe, és már terhes a következővel. Ő azzal indokolja hogy kettőt akart gyorsan le akarja tudni, mert kell a testvér. Valahogy nem is érzi hogy hol nem stimmel a dolog. De nem szólok bele csak furcsallom. Egyébként mikor nincs a bölcsiben a picur szépen bánik és foglalkozik vele szóval sokkal rosszabb szülők is vannak.
2023. ápr. 5. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
44%
Hadd dönthesse már el minden ember maga, hogy hány gyermeket szeretne, és melyiket mikor adja bölcsibe. Most ehhez megint mi köze van másnak? A férjével nyilván megbeszélte, hogy miért kell második gyerek.
2023. ápr. 5. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
32%
Nekem egy gyerekem van. És nála azt látom, hogy nagyon jó lenne, ha lenne testvére, de nem lesz. Ha itt vannak más gyerekek békén hagy, játszik velük, kis totyogoval is, ha nincs itt gyerek egyfolytában akar tőlem valamit, nem hagy békén.
2023. ápr. 5. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
28%

Hát a novered koppanni fog, mert ha otthon ül, nem veszik fel a gyereket a bölcsibe, max maganba viheti.

Mi úgy terveztük, hogy 2 éves korára szeretnénk már kistesót, de máshogy alakult több szempontból is. Az én gyerekem egyelőre az éjszakai (nem)alvást leszámítva egy tündér, szeretnék maximálisan vele lenni, csak rafigyelni, ameddig csak lehet, majd visszamenni dolgozni , tesó meg majd később, mert azért mindenképp szeretnénk még egy kicsit .

2023. ápr. 5. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
51%
Nálunk felveszik azt is akinek otthon van a szülő. Sok anyuka adta be csak úgy vagy kisebb miatt..
2023. ápr. 5. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
51%

Ezt én sem értettem soha.

Megbolondulnak egy gyerekkel is, de azért muszáj megszülni a következőt.

Aztán sírnak, hogy a 8 hónapos gyerekkel ordítoznak és verik a 2 évest mert kevesek egyedül egész nap a két gyerekre (apuka estig dolgozik, segítség meg nincs).

Sose értettem az ilyet

2023. ápr. 8. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!