Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hogyan kéne kezelni egy...

Hogyan kéne kezelni egy gyerek telhetetleségét?

Figyelt kérdés

#gyerek #Telhetetleség
2023. ápr. 8. 17:03
1 2 3 4 5
 11/41 anonim ***** válasza:
84%
Hát ezt mondjuk úgy kellett volna kezelni, hogy leulteted a születésnapja előtt hetekkel: Pistike, tudom higy PS5-ot szeretnel, de azt nem tudjuk megvenni, mit szólnál hozzá, ha kapnál egy használt PS4-et jatekokkal?
2023. ápr. 8. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/41 anonim ***** válasza:
83%
Azért utólag is egyértelműsíteni kellene, hogy így nem viselkedünk. Mivel a játékot megpróbálta megrongálni (belerúgott), el kell venni tőle. Egy 10 évesnek már uralkodnia kell magán (egy 3 éves szintje, hogy belerúgok, ha nem tetszik). Fel lehet ajánlani neki, hogy mivel neki nem kell, megkapja egy olyan szegény gyerek, aki ezt se tudná megvenni. Egyből kívánatos lesz ez a játék is.
2023. ápr. 8. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/41 anonim ***** válasza:
23%

" leulteted a születésnapja előtt hetekkel: Pistike, tudom higy PS5-ot szeretnel"

Egy ekkora gyerek még meglepetést szeret kapni a születésnapjára...

2023. ápr. 8. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/41 anonim ***** válasza:
87%
Én is azt mondom hogy ezt meg kellett volna beszéljétek vele, már van annyi éves, hogy megértse. Nyilván nem a legkellemesebb dolog azt mondani a gyereknek hogy azt nem lehet, de fontosabb az őszinteség, minthogy belelovalja magát hogy ő tényleg PS5-öt fog kapni, aztán csalódás érje.
2023. ápr. 8. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/41 anonim ***** válasza:
92%

"Szülinapjan pedig kiverte a hisztit"

Az eddigi szülinapjaira mindig megkapta azt, amit a legjobban szeretett volna?

2023. ápr. 8. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/41 anonim ***** válasza:
72%

Átalakítom a kérdést helyesre. Hogy lehet kezelni a szülő tehetségtelenségét?

Pontosan tudtátok, hogy mit akar, ennek ellenére kiszúrtátok a szemét egy annál sokkal gagyibb valamivel, és még azt is hittétek, hogy milyen jó fejek vagytok. Ha te születésnapodra egyszer egy évben egy elegáns éttermi vacsorát szeretnél, és ehelyett díszdobozva csomagolva kapsz egy 1500 Ft-os mekis hamburgerutalványt, hálásan megköszönöd? Persze, hogy dühös volt a gyerek, ha készült valamire, mert a kutya nem becsülte annyira, hogy előre tájékoztassa, hogy arra anyagi okokból nincs lehetőség, és ahelyett valami számára értéktelen gagyit kapott. Tisztelni kéne a saját gyereketeket annyira, hogy szóbaálltok vele, és kellemetlen meglepetések helyett előre, őt emberszámba véve tájékoztatjátok a helyzetről. Nyugodtan el lehet mondani neki, hogy ti mennyit kerestek, mennyi egy bevásárlás, mennyi egy kabát, mennyi az iskolai befizetés, és ahhoz képest mennyi ez az izé. Mindjárt nem lesz telhetetlen. Lehet kompromisszumot is kötni, hogy két ünnepére kapja összevontan ezt az ajándékot.

2023. ápr. 8. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/41 A kérdező kommentje:
Meg az lenne a szép, hogy több mint 300.000 Ft-ot kiadjunk ezért... Tudod mikor
2023. ápr. 8. 20:15
 18/41 anonim ***** válasza:
83%
Akkor közlöd vele előre, és nem az arra számító gyereket a születésnapján szembesíted vele! Senki nem mondta, hogy vedd meg, amit nem tudsz. De legyen bátorságod ezt közölni vele, ha pont azt kérte! Honnan kéne a gyereknek tudnia, hogy az mennyibe kerül, és ti mennyit tudtok ajándékra szánni?
2023. ápr. 8. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/41 anonim ***** válasza:
76%
Egy gyerek életében az körülbelül a legnagyobb esemény, hogy szülinapjára mit kap, érdemes figyelembe venni. Nekem is megmondták a szüleim kiskoromban ha nem tellett arra amit akartam, de ők még olyankor is azt mondták mikor amúgy meg tudták venni. Így még nagyobb volt a meglepetés, és én voltam a legboldogabb a világon. De ha mégse azt kaptam, azt is megértettem. Lehet nem mindegy gyerek ugyanolyan de a kommunikáció mindenen segít.
2023. ápr. 8. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/41 anonim ***** válasza:
32%

"Egy gyerek életében az körülbelül a legnagyobb esemény, hogy szülinapjára mit kap"

Elég szomorú, ha ez így van...

2023. ápr. 8. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!