Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Férfiak/fiúk! Egy fiúgyermek...

Férfiak/fiúk! Egy fiúgyermek milyen "anyát vár el" az anyjától kiskortól felnőtt koráig?

Figyelt kérdés

Szeretnék jó anya lenni. Szeretem a fiam. Most lesz egy éves, sokat játszunk, sétálunk babakocsival, szeretgetem, szépen beszélek vele. Próbállok az ő kis fejével gondolkodni :D

Ha nagyobb lesz is úgy tervezem hogy nagyon sokat játszunk majd,megyünk ide oda, szeretgetni fogom. Ha iskolás lesz kiegészül a tanulással is. Bizalomra szeretném nevelni hogy fordulhasson hozzám ha valami van. Tehát ha tini lesz nyugodtan el merjem engedni, legyen felelős felnőtt. Nem szeretnék majd házsártos anyós lenni, ha lesz menyem, szeretném ha jó kapcsolatunk lenne. Egyébként nyugodt természetem van :D


Szóval ti mit vártok el vagy mit szerettetek volna anyukátoktól? Milyen legyen/lett volna?



2023. ápr. 23. 17:41
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
30%
jó anyát
2023. ápr. 23. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
73%

Hogy szálljon ki az életemből, ne én legyek neki a mindenség, a ferjpótléka, ne tőlem várja a szeretetet, hanem keresse más felnőtteknél, szeresse a férjét, hagyjon neha békén. De ő mindent tőlem várt, rajtam csüngött, ha barátnőm lett, úgy viselkedett, mint egy megcsalt feleség. Es a mai napig nem erti, mi a gondom. Üvöltve sírt, amikor összeköltöztem a párommal, aki ma már a feleségem, hogy én őt elhagyom. A feleségemet nem is mutattam be neki és a gyerekeket sem ismeri, mert sajnos bebizonyította, hogy megvadul, ha arról van szó, hogy valaki közelebb áll hozzám, mint ő. Ami lassan kb az egész világ, mert már a hátam közepére nem kivánom a drámáját, de látogatom néha, mert mégiscsak az anyám. És persze én vagyok a hűtlen rohadék.

Szóval: hagyd békén. Hadd legyen saját maganelete. És legyen neked is. A szeretetet, impulzusokat más felnőttektől várd, ne a fiadtól.

2023. ápr. 23. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
59%

Attól függ az apuka milyen mintát mutat. Ha nincs apuka, akkor anyuka ne próbáljon meg apuka szerepébe is lépni.


Anyuka legyen anya, a megadott határokig. Nyújtson érzelmi stabilitást és védelmet, amit fokozatosan az életkornak megfelelően lazít, majd végleg elenged.

2023. ápr. 23. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
35%

Uuuu lécci ezt ne, ez nagyon toxik. Figyelj a gyerek igényeire, vágyaira, érdeklődésére, szeretetnyelvére és abból alakíts ki neki egy megfelelő életet.


És tanítsd meg főzni és takarítani!!!!

2023. ápr. 23. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
Toxik? Az hogy játszunk a gyerekkel? :D szerintem az ha hagyom kibontakozni nem mérgező
2023. ápr. 23. 18:13
 6/17 anonim ***** válasza:
80%
Amit leírtál kérdező az pont jó. Sok szeretet, és gondoskodás. Önbizalomra ,és felelőségre nevelés. Aztán a megfelelő kortól arra nevelni , hogy megálja a helyét az életben. Ha majd serdülő korában törekszel arra hogy, kölcsönös legyen a bizalom köztetek, ami fontos , akkor nem lesz olyan nagyarcú ember mint a kettes. Így mindig megmarad, köztetek az az egészséges kötelék ami egy anya fia között természetes.
2023. ápr. 23. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
76%
Nem, az a toxik, hogy felnőtt férfiak véleményére hagyatkozol. Simán lehet, hogy mind a 4 hozzászólónak mások az igényei, ebből te összegyúrsz valamit, de időközben kiderül, hogy a fiadnak ezektől ellentétesek az igényei. Azért írtam, hogy figyelgesd őt.
2023. ápr. 23. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
89%

Minden gyerek csak arra vágyik, hogy szeresse és figyeljen rá az anyukája. Legyenek szabályok/ határok, hogy a gyermekben kialakuljon a biztonságérzet és a felelősségteljes gondolkodás. Légy következetes, hogy megtanulja a tetteknek következményei vannak. Kezeld a gyereked egyenrangú partnerként, hogy legyen egy egészséges önbizalma, hasznosnak, értékesnek érezze magát. Ugyanakkor hagyd meg őt gyermeknek, engedd hibázni és ne terheld le a felnőttek gondjaival (rossz munkahely, anyagi problémák, párkapcsolati gondok, stb.).

Így lesz boldog gyermekkora és így válik majd egészséges felnőtté.

2023. ápr. 23. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
71%

7.

Azt írja a kérdező , hogy a gyereke 1 éves lesz. Na ugyan mire vágyik egy 1 éves gyerek, ha nem szeretetre ,törődésre és gondoskodásra?

Egy "toxik"us nádpálcára?

Nem kell neki összegyúrnia semmit a kommentekből. A véleményekre kíváncsi szerintem , azzal kapcsolatban amit leírt. És az úgy teljesen jó szerintem.

Az anyai ösztön úgyis sokat fog neki segíteni.

Mit kellene neki tanácsolni? Hogy minden harmadik ötös után adjon neki egy taslit?

Minden ember "angyalként" születik. Minden szülő legfőbb feladata, hogy embert neveljen a gyerekéből. Mert az "angyali" mivolt úgyis megkopik.

Ha ott van a szívében az ami az én anyámnak ott volt, akkor boldog gyerekkora lesz a kisfiának. És értékes embert fog nevelni a fiából. Aki csak megköszönni tudja majd, mert visszaadni azt amit egy szerető, anyától kapunk nagyon nehéz.

https://www.youtube.com/watch?v=SK54qCgVNFw

2023. ápr. 23. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a válszokat
2023. ápr. 23. 19:06
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!