Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Más is van, aki nem igazán...

Más is van, aki nem igazán jön ki a többi anyukával?

Figyelt kérdés
Nem úgy értem, hogy leállok bárkivel is vitatkozni, csak nem találom meg a közös hangot. Fél éves a kisfiam. A baráti körömben nem sokaknak van gyereke, így próbáltam ismerkedni. Én nem annyira szeretek sziruposkodni, gagyogva beszélni, mindent T/3-ban mondani. Kellemetlenül érzem magam tőke, mintha gyagyás lenne a másik. A férjemet se hívom apának. A másik pedig, hogy mindenki gyereke zseni. De tényleg 10-ből 8-an azzal kezdik, hogy miben kiemelkedő a fél-1 éves gyerek. Valahogy nincsenek laza témák, csak a kérdezgetés megy, hogy kinek a gyereke mit csinál és mit nem, tanácsok, hogy vigye mindenki dévényeshez stb. Nekem szorongást okoz. Tudom, akkor nem kell barátkozni, ha nem tetszik. Én elfogadom és akkor biztos valóban nem kell. Csak tapasztalatok érdekelnek. Más is van így, vagy rossz a felfogásom?

2023. ápr. 27. 15:46
1 2 3 4
 1/36 anonim ***** válasza:
69%
Aki várandós vagy kisgyermeke van az arról beszél.Ekörül forog az életünk
2023. ápr. 27. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/36 anonim ***** válasza:
89%
Szerintem az anyukák pont olyan sokfélék, mint a nem-anyukák :) Nem tudom, kikkel barátkoztál, de nem hiszem, hogy mindenkire ugyanezek lennének érvényesek. Így aki nem szimpatikus, azzal nem kell haverkodni. De azért feladni sem kell, meg a kardodba dőlni, majd biztos lesz olyan is, aki meg az lesz. A témák: az ekkora gyerekek anyukáinak főleg a gyerek az élmény és a társaság, így jó, hogy róla beszélnek a legtöbbet és nem politizálnak pl. Ebbe szerintem nem kell versenyt belelátni, ha ő büszke arra, hogy képzeld, ezt meg azt csinálta az övé. Hadd örüljön neki, te azért oszd el kettővel magadban, de örülhetsz vele, és nem kell rátromfolni kötelezően. Sőt akár panaszkodni is szabad, hidd el, abban is nagyon partner minden magyar anya :) Egyébként ha nem akarsz szorongani, beszélgess többgyerekesekkel, ők meg már mindenre legyintenek :D
2023. ápr. 27. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/36 A kérdező kommentje:
Ok értem. Nekem is van gyerekem, ahogy írtam. De ezt tényleg csak óvodás szavakkal nyávogva lehet? Meg tényleg mindenki rögtön mozgásfejlődési stb. szakértő lesz?
2023. ápr. 27. 15:53
 4/36 A kérdező kommentje:
#2 köszi! Hasznos a hozzászólásod 🙂
2023. ápr. 27. 15:55
 5/36 anonim ***** válasza:
87%

Gyerek előtt sem voltam társasági ember, azután sem lettem. Nem igazán szeretek barátkozni senkivel. De érdekes módon az anyák engem egyáltalán nem zavarnak. Pontosan értem miért beszélnek a gyerekről, miért kezdenek el fogyatékos módon beszélni vagy miért nem tudnak figyelni sokáig a beszélgetésre. Nem hiszem el, hogy akármennyire is mások a tapasztalatok az eltérő személyiségek miatt, hogy ne lehetne megérteni egymást.

Persze barátkozni nem kötelező hála az égnek.

2023. ápr. 27. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/36 anonim ***** válasza:
94%
Az sztk-ban naponta órákat váró nénik szerinted nem mindegyike már képzett ortopédus és érsebész? Ez tök ugyanaz. A nők beszélgetve egymástól tapasztalatot szereznek, pletykálkodnak, mint anno télen a fonóban vagy a kispadon a ház előtt, és mindenki mindenhez ért. Mint a fiúk a focihoz. A nyávogást én nem tapasztaltam már ilyen univerzálisnak, szerintem ez inkább gyerekkorból hozott családi szokás, hogy az ő szülei hogy beszélgettek kisbabákkal és hogy hívták egymást.
2023. ápr. 27. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/36 A kérdező kommentje:
#5 Pedig pont az van, hogy én nem értem ezeket a dolgokat. Gondolom pont ezért nem találjuk meg a közös hangot. De leírnád akkor, hogy miért kezdenek el pl. így beszélni? Hátha jobban megértem és más megvilágításba kerül. Köszi!
2023. ápr. 27. 16:00
 8/36 A kérdező kommentje:
#6 Igazad van 😄 Nagyon jó példákat hoztál.
2023. ápr. 27. 16:02
 9/36 anonim ***** válasza:
72%
Egyébként a "gügyögés" a babához az pont ösztönös. Tehát az eltúlzott érzelmek, a játék a hangokkal, az ismétlő szócskák, mint "pá-pá" vagy hangutánzók, mint "brrrr... és hammm bekapta", ezek pont fejlesztőek és ajánlják. De hát van, aki szorongós és még a saját gyereke előtt is cikinek tartja ezt a civilizálatlanságot. És más, aki meg annyira megszokja, hogy utána felnőttekkel is így beszél.
2023. ápr. 27. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/36 A kérdező kommentje:
#9 értem. Én a babámmal csinálom, de ahogy felnőtt emberrel beszélek ez valahogy kikapcsol. Gondolom akkor nem direkt csinálják és nem is tehetnek róla. Meg nyilván nem nekem kell megfelelniük, szóval mindegy, hogy engem idegesít vagy sem.
2023. ápr. 27. 16:08
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!