Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Más is van, aki nem igazán...

Más is van, aki nem igazán jön ki a többi anyukával?

Figyelt kérdés
Nem úgy értem, hogy leállok bárkivel is vitatkozni, csak nem találom meg a közös hangot. Fél éves a kisfiam. A baráti körömben nem sokaknak van gyereke, így próbáltam ismerkedni. Én nem annyira szeretek sziruposkodni, gagyogva beszélni, mindent T/3-ban mondani. Kellemetlenül érzem magam tőke, mintha gyagyás lenne a másik. A férjemet se hívom apának. A másik pedig, hogy mindenki gyereke zseni. De tényleg 10-ből 8-an azzal kezdik, hogy miben kiemelkedő a fél-1 éves gyerek. Valahogy nincsenek laza témák, csak a kérdezgetés megy, hogy kinek a gyereke mit csinál és mit nem, tanácsok, hogy vigye mindenki dévényeshez stb. Nekem szorongást okoz. Tudom, akkor nem kell barátkozni, ha nem tetszik. Én elfogadom és akkor biztos valóban nem kell. Csak tapasztalatok érdekelnek. Más is van így, vagy rossz a felfogásom?

2023. ápr. 27. 15:46
1 2 3 4
 11/36 anonim ***** válasza:
43%

Egyik ismerősöm is paskolta a vállát, hogy bezzeg ő nem nevezi apának a férjét, és mennyire különb. A lánya Ferinek hívja az apját 😃


Ezt csak azért mondom, hogy lehet egy kicsit le kellene szállni a magas lóról.

2023. ápr. 27. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/36 anonim ***** válasza:
73%

En a fiam (1 eves)jelenleteben apacinak hivom a ferjemet,nehogy a nevet szokja meg,es ugy szolitsa meg a vegén.

Gugyogve is szoktam beszelni hozza.

Engem az akasztott ki a multkor amikor az egyik anyuka (egyidos gyerekeink vannak,az ove 1 honappal fiatalabb)elkezdte mondani,hogy az o 10 honapos lanya rabolintott,megengedte,hogy legyen kistestvere...no ott azert kikerekedett a szemem.

2023. ápr. 27. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/36 NTBS ***** válasza:
100%
Igen ez gyakran előfordul.
2023. ápr. 27. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/36 A kérdező kommentje:

#11 “ Ezt csak azért mondom, hogy lehet egy kicsit le kellene szállni a magas lóról.”


Aha, szerintem jó ötlet, szóval nyugodtan leszállhatsz, nehogy pofával ess bele a forró lószarba.


Direkt nem minősítettem az ilyen anyukákat, csak azt írtam, hogy tőlem ez távol áll. Azt is leírtam, hogy nem nekem kell megfelelniük. A szüleim néven szólították egymást mégsem hívom apámat Jenőnek.. Szóval ez az érvelés semmit nem ér.

2023. ápr. 27. 17:29
 15/36 A kérdező kommentje:
Na meg szerintem azért egy értelmes gyerek megérti, hogy neki az apja, nekem meg hát nem az 😄. Mindegy, hiába teszem fel a kérdést normálisan, mindig lesz valaki aki jön a magas ló klisével.
2023. ápr. 27. 17:32
 16/36 anonim ***** válasza:
16%

Nem... ezt megtanítod neki. Ha az apját Jóskának hívod, Jóskának fogja ő is hivni, mert a környezetében ezt használták.


Még mindig magas az a ló. Most már az a gyerek aki nem tudja hogy a személy akinek azt mondják Jóska, neki úgy kellene hívnia hogy apa, az már nem értelmes.


Egyébként meg minősítetted az anyukákat akikkel barátkozni akartál. Itt beszéled ki őket neten, hogy mennyire nem csíped őket mert sziruposkodnak, meg gügyögnek.


Nem én vagyok aki a magas lovon ül. Azt az olyanokra mondják akik jobbnak hiszik magukat másoknál. Ez meg te vagy, hiszen a sima átlag anyukák neked nem felelnek meg, te nem alacsonyodsz le "anyuka" szintre mert te nem vesztetted önmagad blabla.


És igen, adok szavakat a szádba, mert ismerem a "fajtád".

2023. ápr. 27. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/36 A kérdező kommentje:
#16 Továbbra sem hat meg, hogy szerinted különbnek érzem magam. Az okfejtésed teljesen értelmetlen, mert akkor ennyiből minden gyerek a keresztnevén szólítaná az apját, akit az anya nem Apáz. Nem igen futkosnak ilyen gyerekek és nem gondolom, hogy azért mert a születésüktől fogva Apának volt hívva a férj. De mindegy, te hívd ahogy akarod. Izgi lehet este ágyba bújni valakivel, akit egész nap apának szólítottál.
2023. ápr. 27. 18:31
 18/36 A kérdező kommentje:
Ja és az én számba te biztos nem adsz szavakat, mert pontosan az a típus vagy, akikről írtam. Szóval az elrettentő példa. Na végül csak sikerült belefejelned abba a lószarba.
2023. ápr. 27. 18:33
 19/36 anonim ***** válasza:
77%
Ezt a hulyeseget. Ki hivja otthon a férjét a nevén? 🤣 Én edesemnek, szerelmemnek, kicsimnek hivtam mindigis. Érdekes, a gyerek meg apának. Na az ilyen baromsagok miatt nem baratkozok én se anyukakkal. Kb 1% akinek nem ment el az esze.
2023. ápr. 27. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/36 anonim ***** válasza:
88%

Amire gondolsz, az T/1, nem T/3. Az nekem is furcsa, de nekem nem a kedves anyukák ellenszenvesek (akiket te sziruposkodónak nevezel). Olyan anyukával én még nem találkoztam, aki felnőttekkel is gügyög, legfeljebb néha, tök véletlenül. Amit én tapasztalok, hogy megy a sírás-rívás, hogy mindenki lelép, meg a játszón sem lehet barátkozni, közben meg úgy néznek rád, mint valami véres rongyra mikor te próbálkoznál. Szóval légyszi mondd már meg, hogy hol próbálkozol, mert én javarészt a kevésbé barátságos anyukákkal találkozom. Akik lehet, hogy kibeszélnek a gyk-n 😂

Amúgy szerencsére pont a napokban találkoztam egy anyukával, aki ugyanazzal találta szembe magát mint én, így jól megértettük egymást 😁

2023. ápr. 27. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!