Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Más családok hogy oldják meg?

Más családok hogy oldják meg?

Figyelt kérdés

Segítséget szeretnék kérni. Csak nálunk ekkora gond a családi program szervezés? Jelenleg csak 1 másfél éves gyermekünk van, de nekünk ez még így se megy, nem tudom őszintén mások hogy oldják meg ezt több gyerekkel. 😂


A gond az hogy nagyon nehéz megszervezni a családi programozást. A kicsi 13-16 között alszik délután és ez kb keresztbe is vágja az egész napot. Sajnos babakocsiban nem hajlandó aludni (akkor lenne a legjobb mert akkor bárhol tudna aludni) max szunyokálni, de akkor meg az egész további nap csak nyűglődésből áll az meg úgy senkinek se jó.


Délelőtt már nem látom értelmét elindulni egy rendes programra mert legkorábban 9:30 - 10 körül tudunk elindulni ami azt jelenti hogy kb 1-1,5 óra múlva jöhetünk is haza. Délután meg 16-17 után meg már elindulni nincs értelme sehova mert 2 óra múlva minden bezár. 😅 Tehát maradt a délelőtti játszótér és séta vagy a délutáni játszótér és séta, viszont azt érzem ez már kezd marha unalmas lenni. Vagy törődjek bele hogy amíg van délutáni alvás addig ez lesz? 😂


Tippeket és ötleteket várok hogy meg hogy mennek mások ennyi idős gyerekekkel.


2023. máj. 1. 18:17
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
36%
Ebéd 11:30, délutáni alvás 12-13:30. Ott az egész délután, és este is korábban tudod letenni.
2023. máj. 1. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
100%
Mi el tudtunk indulni, akár reggel 7-kor is, így simán hazaértünk ebédidőre.
2023. máj. 1. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 A kérdező kommentje:

Régen nálunk is 1,5 órát aludt addig nem is volt gond ezzel annyira. De mióta elkezdett többet beszélni nagyon megnőtt az alvás igénye. Minimum 2-2,5 órat kell aludnia. Nem szívesen ebresztem fel ha csak nem muszáj.


A korai elindulast az jó opció lehet. Mondjuk azt meg a férjem nem szorgalmazza mert hétközben elég korán kel. 😅😂

2023. máj. 1. 18:23
 4/25 anonim ***** válasza:
62%

Nem értem a problémát!

Reggel el lehet indulni akár 7 óra körül is, akkor délig van elég idö. Másrészt a délutáni alvást korábbra kellene tenni, és nem három órát hagyni aludni.

De ha 16 óráig alszik, akkor garantáltan nem fekszik le 18 óra körül, szóval ott is lenne idö.

De a helyedben mindenképpen normálisabb napirendet alakítanék ki, reggel legkésöbb 7-kor kezdeni a napot, az ebédet 11-12 közé tenni, az alvást max két órára korlátozni és meg van oldva a legtöbb probléma.

2023. máj. 1. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
64%
Csatoshordozóban se aludna el?
2023. máj. 1. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
36%
Másfél éves gyerekröl van szó! Az már nagy ehhez!
2023. máj. 1. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
79%

Mi úgy, hogy egyik gyerekünk se aludt reggel 6-nál tovább, még hétvégén sem, pedig örültünk volna (most is fél 7 a max. amíg hagynak).

Bőven tudtunk korán indulni, de a délutáni alvással se volt gond.

A nagy 2 évesen aludt utoljára, onnantól egész nap bírta bármit csináltunk. A kicsi pedig bárhol aludt, ha "ott volt a mellem", így tudtunk programozni a naggyal szabadon. Pl: Aludt a kicsi a strandsátorban egész napos strandolásnál.

2023. máj. 1. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
55%

Hát én sosem görcsöltem ilyenen.

Mentünk és ennyi.

Ha nagyon fáradtak alszanak a kicsiba, a kicsi meg akár a vállamon.

Mondjuk nekem a nagy (4éves) nem alszik nappal, a kicsi (19hónapos) meg max 1 órát. De az a nagyon max

2023. máj. 1. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
69%
Én megértem, bár mégcsak 1 éves a gyerekem. Reggel 9-kor kel, délben már ebéd és alszik, nincs értelme elindulni délelőtt. Ha megyünk valahova, akkor eszik és elindulunk. Alszik az autóban, amennyit alszik, utána programozunk, majd ilyenkor alszik általában hazafelé is az autóban. Egyelőre így... Nem ébresztem, ha nem muszáj, mert akkor borul minden. Jobb ha kiszámítható marad a nap. :D
2023. máj. 1. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
39%

Úgy, hogy ha fáradtak alszanak..


Most nehezebb, mert már a csatoshoz nagy (3 éves)

De van, hogy alvás nélkül is elvan már.


A nagy 2 éves koràtól nem aludt.

Egyébként program esetén simàn kitoltam az alvást..hazafele kocsiban aludtak/ alszanak


Vagy a csatosban kisebbnek vagy a babakocsiban.. előbb utóbb elnyomta a fáradtsàg őket..


Másrészt reggel korábban indultunk el...


Most jobban izgulok.

A nagyok “nagyok” 3 ès 4,5 èvesek..

Most születnek az ikrek..

Îgy kicsit nehezebb lesz a téma..

Férjem szerint maradunk otthon..🙈

De mi nem tudunk megülni..

2023. máj. 1. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!