Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Más családok hogy oldják meg?

Más családok hogy oldják meg?

Figyelt kérdés

Segítséget szeretnék kérni. Csak nálunk ekkora gond a családi program szervezés? Jelenleg csak 1 másfél éves gyermekünk van, de nekünk ez még így se megy, nem tudom őszintén mások hogy oldják meg ezt több gyerekkel. 😂


A gond az hogy nagyon nehéz megszervezni a családi programozást. A kicsi 13-16 között alszik délután és ez kb keresztbe is vágja az egész napot. Sajnos babakocsiban nem hajlandó aludni (akkor lenne a legjobb mert akkor bárhol tudna aludni) max szunyokálni, de akkor meg az egész további nap csak nyűglődésből áll az meg úgy senkinek se jó.


Délelőtt már nem látom értelmét elindulni egy rendes programra mert legkorábban 9:30 - 10 körül tudunk elindulni ami azt jelenti hogy kb 1-1,5 óra múlva jöhetünk is haza. Délután meg 16-17 után meg már elindulni nincs értelme sehova mert 2 óra múlva minden bezár. 😅 Tehát maradt a délelőtti játszótér és séta vagy a délutáni játszótér és séta, viszont azt érzem ez már kezd marha unalmas lenni. Vagy törődjek bele hogy amíg van délutáni alvás addig ez lesz? 😂


Tippeket és ötleteket várok hogy meg hogy mennek mások ennyi idős gyerekekkel.


2023. máj. 1. 18:17
1 2 3
 11/25 Derjaderja ***** válasza:
82%

Én az autóban utazásra is szoktam alvást időzíteni, ha hosszabb az út, de 2 óra alvás után ébresztés is a fiamat. Így nyáron délután még bőven van idő.

Nálunk nem jött be az ottakszikaholtud, vagy autó vagy ágy kell.

2023. máj. 1. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
79%

Én csatos hordozóban vittem, abban nagyon jókat aludt, kirándultunk is simán vele. Esküvőre is így tudtam elmenni (koszorúslány voltam, egésznapos program volt), férjem hordozta, én meg időnként megszoptattam, ő meg szépen aludt a csatos hordozóban. 1,5 évesként is még bőven vittük a hátunkon túrázáskor.


Amúgy egy-egy programnál alkalmanként én ennyi idősen már nem aggódtam ezen, max aznap kevesebbet alszik, és nagyobb szívás lesz, de nem minden nap volt, szóval nekem spec. belefért.

2023. máj. 1. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
90%

Most lesz 1 éves a fiam. Simán megyünk délután csavarogni.

Ő 2x alszik nap közben. Ha egész napos program van, akkor úgy csináljuk, hogy odafelé alszik először, hazafelé meg másodszor, vagy babakocsiban egy kisebbet. Babakocsiban ő se alszik sokat, de mivel program van, elfoglalja magát.

Délután általában fél 4-4 körül ébred. Én olyankor simán elindulok vele még valamerre. 7 körül ráérünk hazajönni, fél 8 körül szokott fürdeni.

2023. máj. 1. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
86%

A mi lányunk autista. BÁRHOL voltunk 5 éves koráig, 12-15-ig aludt. Strandon, túra közben, rokonlátogatáson, kiránduláson, étteremben...mindenhol. Ezért mi teljesen beleszerveztük ezt. Tudtuk,hogy aludni fog,és kész. Akárhova mentünk,addig valaki vigyázott rá. Attól függ, hol voltunk. A strandon pl meg lehet oldani,hogy felváltva fürödtünk és vigyáztunk rá.


Nem ültünk itthon 5 évig emiatt.

2023. máj. 1. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 NTBS ***** válasza:
42%
Elviszik a gyereket a programra.
2023. máj. 1. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:

Mi helyben szerveztunk programot, ha meg megsem, akkor aludt a kocsiban. Eleinte enis raparaztam, de a kicsivel mar amugysem lehetett megtenni, hogy az alvasidejehez igazitunk mindent, csak remenykedtem, hogy 2-re, mire a nagyert az ovihoz ertunk, pont elalszik, vagy legalabb hazafele, ameddig jatszoterezunk.


Ameddig csak a nagy volt, mi delutani programokat csinaltunk. En elorebb hoznam a helyedbenaz alvasidejet, es nyaron pl. strandolni kicsi gyerekkel boven eleg kimenni 4 utan, 6-7 kozott meg mar megy haza a legtobb ember, fel 8-kor tobbnyire marcsak mi voltunk. Imadtam igy menni vele.

2023. máj. 1. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
47%

2 gyerek van. A nagyobbik most lesz 4 éves, a kicsi 19hónapos.

A mai napunk pl.

Reggelinél férjemmel gondoltunk egyet, hogy csavarogjunk ma. A Velencei tó partjáról elmentünk szombathelyre.

9kor indultunk, délelött egy rokonnál voltunk. Sosem jártunk még nála ott, hozzáteszem. Elmentünk ebédelni a városba. Utána sétáltunk egy nagyot, addig a kicsi a babakocsiban pihent egyet (nem aludt)t Kb 4órakor indultunk haza, hazafele a kocsiban aludt mind a 2 gyerek.

Hazaértünk, a kertben megcsináltuk a szokásos napi rutinunkat, locsolás, körbenézés (2100m2), majd vacsi, fürdés és lassan altatom a kicsit.

Mindenki boldog volt, senki nem hisztizett, kellemesen kikapcsolódtunk.


Mi simán elmegyünk így bárhova, bármikor spontán is.

A gyerekek alkalmazkodóak, mi az első napoktól úgy szoktattuk őket, hogy nem óramű pontos az életük, vannak napok amik nem otthon tellnek, stb.

2023. máj. 1. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
56%
Nálunk óramű pontosak a napok, de így sincs gond. Fel7 -7kor kelés, így fél 9korul el tudunk valahová indulni. Pár órás program bőven elég egy ekkora gyereknek, nyűgös is lesz ennél több idő alatt. Dél és 1kozott hazaerunk, 1 és fél 2 között lefekszik, 3kor kel, és délután is 4-7kozott még sokszor megyünk valahova. Ha messzebb megyünk akkor a kocsiban szokott aludni mikor végzünk a programmal, pár óra csúszás nem okoz gondot a napjában, de legkésőbb fél 4kor akkor is felkeltem, ha az autóban alszik hogy este tudjon időben elaludni.
2023. máj. 1. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 Derjaderja ***** válasza:
84%

Igen, én sem elvi okból aggódom, de nekem mind2 gyerekem olyan, hogy ébredés után egy adott számú óra kell hogy altatni lehessen. Az mindegy mennyit aludt.

1 éves kortól ez kb 5-6 óra volt. Ha 6kor aludt 10 percet a lányom a kocsiban, akkor lehetett tudni, hogy éjfélkor lesz elalvás. Minden programon fel is pörgött már babaként. 8 hónapos volt az első nyaraláson emlékszem hogy kacagott mint q bolondóra még 11kor is.

Emiatt én erre nagyon kényes voltam h mindenképp legyen altatva du.


Na ő mondjuk legalább cuki volt a pár alkalommal amikor ez nem sikerült, és ha későn is de jókedvvel aludtunk.


A fiam idegrohamot kap ha nem alszik délután és ha 5kor kitől akkor utána már mindenképp katasztrófa. Ha keltem sikítva ordít akármeddig, ha nem keltem...


Jelenleg 6kor kelünk a bölcsi miatt, 3kor kel du és akkor este 10re alszik (7végen én rövidítem a délutáni alvást hogy le tudjunk korábban feküdni). Ja és hordozóban 1 éves kor után már utált lenni. Voltunk párszor ilyen hordozós túrán és én vissza kellett forduljak vele, mert akkor sem aludt abban el ha rosszul volt a fáradtságtól. Babákat pedig sokat hordoztam.


Neki ez az alvásigénye, ha megborul még később/kevesebb és ő nem ébred később akkor se ha későn aludt el. Csak megőrül.


Szóval én abszolút nem vagyok napirendista, a karakterem nem ilyen, de a saját túlélésem miatt muszáj. Olyan program a Földön nincs ami megéri hogy megboruljanak. Bár a lányom 4 éves, nála már lazulnak a dolgok és egy 5 perces autóban bebólintás után már tud aludni. 2 éves koráig az 5 perc alvás után úgy folytatta mint 3 óra után.

2023. máj. 1. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 A kérdező kommentje:

Köszönöm a sok választ. Volt sok hasznos dolog. Alapból én se vagyok kötött napirendes, de úgy érzem ő igényli hogy legyen rendszer az alvásban.


A napirend igazából szerintem nem gond. Hiszen legkésőbb 8kor nálunk is kel reggel de van hogy hamarabb. Az ebéd délben van és 1kor már alszik vagy hamarabb délután. Este 9kor alvás van már.


Inkább az hogy ha 10 percet kidol a kocsiban akkor nálunk se alszik már el időben, mert szintén kell egy adott számú óra ébrenlét hogy elég álmos legyen aludni.


Hordozót sajnos utálja mióta jár, a babakocsiban megül, de aludni szintén nem tud már benne akármilyen álmos is. Neki is szintén vagy autó vagy ágy kell. De egy félórás autó úton nem tud eleget aludni. :/ Ő se ez a bárhol képes elaludni típusú gyerek, ellenben szintén ördögűzés van délután ha nem alszik eleget. 😅😂


Amíg pici volt nem volt gond addig ő is bárhol elaludt. Lagzin is a zene közben tényleg akárhol. De egy éves kora óta ez már nem megy így sajnos.


De látom vannak más hasonló típusú gyerekek is nem az enyém az egyetlenegy ilyen aki ilyen kis finnyás arra hogy hol aludjon. :D

2023. máj. 1. 21:47
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!