Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Más családok hogy oldják meg?

Más családok hogy oldják meg?

Figyelt kérdés

Segítséget szeretnék kérni. Csak nálunk ekkora gond a családi program szervezés? Jelenleg csak 1 másfél éves gyermekünk van, de nekünk ez még így se megy, nem tudom őszintén mások hogy oldják meg ezt több gyerekkel. 😂


A gond az hogy nagyon nehéz megszervezni a családi programozást. A kicsi 13-16 között alszik délután és ez kb keresztbe is vágja az egész napot. Sajnos babakocsiban nem hajlandó aludni (akkor lenne a legjobb mert akkor bárhol tudna aludni) max szunyokálni, de akkor meg az egész további nap csak nyűglődésből áll az meg úgy senkinek se jó.


Délelőtt már nem látom értelmét elindulni egy rendes programra mert legkorábban 9:30 - 10 körül tudunk elindulni ami azt jelenti hogy kb 1-1,5 óra múlva jöhetünk is haza. Délután meg 16-17 után meg már elindulni nincs értelme sehova mert 2 óra múlva minden bezár. 😅 Tehát maradt a délelőtti játszótér és séta vagy a délutáni játszótér és séta, viszont azt érzem ez már kezd marha unalmas lenni. Vagy törődjek bele hogy amíg van délutáni alvás addig ez lesz? 😂


Tippeket és ötleteket várok hogy meg hogy mennek mások ennyi idős gyerekekkel.


2023. máj. 1. 18:17
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:
59%

Első gyereknél még én is így agyaltam, most a harmadiknál már azt mondom: alszik, ahogy tud. És egyébként az élet tényleg ilyen, ha tudod, akkor persze megoldod, de nem mindig lehet. Egy-egy naptól semmi baja nem lesz, ha borul a rend. Én a két nagyot hurcibálom egész nap, tényleg esélye nincs az ágyban alvásra a kicsinek. Ha fél óra jut, akkor annyit alszik.

Az én tanácsom, hogy ne parázd túl, csak menjetek, meg fogja szokni.

2023. máj. 1. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 anonim ***** válasza:
65%
Nálunk is hasonló a helyzet, csak 1 évessel és megspékelve azzal, hogy az autóban vagy alszik, vagy ordít. Köztes állapot max 5 perc van. Így aztán szoktathatom én bármihez, a hajam égnek áll, ha megyünk valahova. Ha 2+ órás út, akkor alig győzzük kipihenni a konstans szenvedést, nincs az az isten, hogy még aznap haza is induljunk... Nehéz helyzet a babás létezés, ha nem olyan babát kap az ember, akit könnyedén illeszteni tud a dolgaiba.
2023. máj. 1. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 anonim ***** válasza:
42%

Nálunk is ez van, nehezíti az elindulást, hogy a gyerek összekészítése 90%-ban rám marad, mert reggel borzasztó anyás, ezért én pelenkázom, én öltözetem, én csinálom a frizuráját. Plusz harapnivalóról, innivalóról én szoktam gondoskodni (ha megkérem a férjem, segít, de mire elmondom, már inkább bepakolom), na meg kitalálni, hogy milyen idő lesz, milyen ruhát vigyünk pluszban..na nem részletezem tovább, szerintem mindenki érti. Meg nálunk az étkezések nagyon lassan mennek 35-45 perc egy kaja, a fél délelőtt képes lenne a reggelijét nyammogni, ha nem noszogatnám. Úgyhogy a programozáshoz, elinduláshoz nekünk ez segítség:

-Mindent előkészítek, bepakolok előző este, amit csak tudok (ruhák, kaja, stb)

-Én hamarabb kelek egy 30-40 perccel, így tudok nyugiban sminkelni, fésülködni, egy kávét meginni

-Reggeli az már az autóban, hogy azzal se menjen az idő (nem szeretem a kocsiban evést, de ilyenkor mondjuk egy pogácsát elmajszol, az puha, mellé iszik egy kubut)

-Nem hagyom a gyereket belemerülni reggel a játékba, mert akkor csak hisztivel tudunk elindulni bárhová.

Így, ha 7-kor kel, akkor 8-kor már a kocsiban vagyunk, indulásra készen.


Meg amit rugalmasan kezelek, az az ebéd- ha már az alvást nem tudom rugalmasan kezelni a gyerekből kifolyólag. Ha délelőtti program van, tudom, hogy későn érünk haza, akkor tartalmas tízórait pakolok, hazaérünk, megissza a tejét és megy aludni, majd akkor ebédel, ha felkelt. Ha tudom, hogy délutáni program lesz, akkor ébresztem fél 7-kor, lefárasztom délelőtt, hogy hamar elaludjon, ebéd negyed 12-kor, és dél körül alvás, így legkésőbb fél 3-kor ébred. Uzsonna meg útközben a babakocsiban/autóban/a program helyszínén.

2023. máj. 2. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 anonim ***** válasza:
41%
Én még a 3 évest is simán magamra kötöm. Egyébként megértem a problémát, én már alig várom, hogy a 3 éves kislányom elhagyja a nappali alvást, bár a nagytesókból kiindulva még sokáig nem fogja (a fiam hat évesen még simán aludt, ha volt lehetősége). Mi a reggeli korai ébresztőre voksolunk, bár nem kell erőszakot alkalmaznom, fél 8-nál tovább nem alszik. Az ebédet előző nap elkészítem, így nem húzzuk az időt, indulunk. Délelőtt általában a közelben programozunk, hogy hazaérjünk, ha elálmosodik, nem szeretem, ha a kocsiban alszik, szerintem ágyban párnák közt a pihentető. Ha program van, annyira próbálom előrehozni az ebédet, alvást, hogy legkésőbb délután 2 körül menetkészek legyünk. Akkor még előttünk a fél nap.
2023. máj. 2. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 anonim ***** válasza:
58%
A 21-es 3 gyerekes vagyok. Az én lányom 4 hónapos kora óta üvölt a kocsiban, már egy 5 perces úton is. Hosszú út pokol vele, azt ki tudjuk védeni úgy, hogy nem megyünk annyira messzire nyaralni például. De a rövid utakat nem tudom védeni, illetve tudtam, mert mára jobb a helyzet. Hát nem volt egyszerű. Most 15 hónapos, ez a része könnyebb, cserébe a deles alvás esélytelen. Mindezt megspékelte az élet egy extra nehéz százemberes középsővel, szóval ja, tudom, hogy milyen a nehéz gyerek.
2023. máj. 2. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!