Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Soha ne vállaljak gyereket a...

Soha ne vállaljak gyereket a barátommal?

Figyelt kérdés

A barátommal komolyan gondoljuk egymással a kapcsolatunkat, de még persze gyereket nem akarunk. Csak ezzel kapcsolatban van egy probléma, még pedig, hogy a barátomnak van egy értelmi fogyatékkal élő testvére. Nem tudom, hogy így érdemes lenne-e vele valaha gyereket vállalni. Még anyám is azt mondta, hogy ha nekem is van egy stikkem (nem vagyok autista vagy ilyesmi, csak olyan szorongó típus vagyok), meg a barátomnak is, és a testvére fogyatékos, akkor nekem biztos beteg gyerekem fog születni, hiszen eleve nem jók a génjeink.

Az unokatestvéremnek is enyhén autista gyereke született, pedig az unokatestvérem is egy okos, tanult ember.


2023. máj. 10. 22:34
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
11%
10 természetes fogantantatasnal meg eleve a leggyorsabb legerősebb termékenyiti meg a cuccot….
2023. máj. 11. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
34%

Nekem volt ilyen barátom egyik tesója autista másik meghalz.

Én kizárt hogy vállaljak tőle.

Itt is olvasom aki meg fogyatékostól vállalt vagy rokkanttol és süket is es autista is lett a gyereke.

Nem tanácsos egy gyerek életével szórakozni.

2023. máj. 11. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 Derjaderja ***** válasza:
90%

Nem is értem, kb mindenki szorong, ez nem jelent semmilyen akadályt. Ilyen anyám lenne, én is szoronganék.. bár amúgy át enyém is ilyen pesszimista. Pszichoterápiás tudsz járni és nyugodtan vállalj gyereket.


Unoktesó autista gyereke nem számít, a párod tesójának szedjek össze az orvosi papírjait és genetikai tanácsadásra tudtok menni.


Legalább annyi mentális retardált szerzett mint öröklött.

2023. máj. 11. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
84%
13 ha mindenki úgy szorongana ahogy pl én meg a családom akik valóban betegek akkor már rég összeomlott volna a társadalom
2023. máj. 11. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 Derjaderja ***** válasza:
100%
"Szorongó típus vagyok" ezt írta. Ez nem betegség.
2023. máj. 11. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
100%

Van olyan teszt, ami vizsgálja, hogy ti milyen “hibás” géneket hordoztok.


Egyszer megcsinálják (nagyon drágán) az első gyerek előtt, aztán ha valamire kijön, hogy mindketten hordozzátok, akkor ugye 25%, hogy kétszeresen örökítitek és előjön.


Ilyenkor magzatvízvételt végeznek specifikusan arra, minden gyereknél.


Nem a 20. században élünk, anyud biztos jót akar, de ma már ez pénzzel elég könnyen megoldható probléma. (Arra számíts, hogy egy ilyen genetikai vizsgálat 600.000 forint körül volt, mikor mi gondolkodtunk rajta).

2023. máj. 11. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
100%
Mármint, mondjuk autizmust nem tudnak szűrni, de azért nagyon sok mindent meg igen.
2023. máj. 11. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
75%
5# akkor az nem oroklodott betegseg, hanem kialakult.
2023. máj. 11. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
51%
#18 Vagy igen vagy nem. Sokan az autizmusra is azt mondják, hogy a védőoltások okozzák.
2023. máj. 11. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
Ezt majd inkább genetikussal, szóval szakemberrel beszéljétek meg, ha felmerül az az eset, hogy már akarnátok gyereket. Addig tökéletesen felesleges ezen filozofálni.
2023. máj. 11. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!