Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Manapság miért ritka a normáli...

Manapság miért ritka a normális névadás a szülők körében?

Figyelt kérdés
Sokszor nem hogy megjegyezni, de kiejteni is nehéz, olyan neveket adnak.
2023. máj. 17. 11:27
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
91%
Mert megunták az átlagosabb neveket és valami szerintük különlegeset akarnak.
2023. máj. 17. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 anonim ***** válasza:
89%
Szerintem ez nem általános, a legtöbb név teljesen egyszerű és kimondható amit adnak még a különlegesebbek is, persze van néhány nagyon furcsa, meg magyarosított külföldi de átlagban semmi baj a nevekkel.
2023. máj. 17. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 anonim ***** válasza:
100%
Regen is ez volt, csak akkor mas szamitott kulonlegesnek, pl. az en nevem (Dora), ami nem sokkal azutan lett tucat.
2023. máj. 17. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 anonim ***** válasza:
98%

Egyedik akarnak lenni és/vagy az tetszik nekik. A név is szubjektív dolog, kinek mi tetszik.

Én is rosszul vagyok az ilyenektől, mint Zselyke meg Brájen, stb. De ha valakinek ez tetszik? Én nem sajnálom más gyerekét a - szerintem - rossz neve miatt.

2023. máj. 17. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 anonim ***** válasza:
100%

Mikor mi az extrém. Megvan nekem a Nyelvi divatok című könyv, talán 1985-ös kiadás. Van benne egy cikk, hogy "manapság" (vagyis akkor) milyen furcsa nevek vannak divatban, pl. Renáta, Krisztina, Enikő. :)

A cikk végkövetkeztetése egyébként az, hogy a névdivat a történelem során folyamatosan változott, és ami az egyik generációnak még extrém, az a következőnek már teljesen megszokott lesz.

2023. máj. 17. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 anonim ***** válasza:
62%
Azt hiszik ettől lesz különleges a gyerekük, közben inkább nevetség tárgyává válnak szegények .
2023. máj. 17. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/34 A kérdező kommentje:
Csak gondoljunk bele, mit fog kapni az a gyerek a suliban. Oké, hogy másért is cikizhetik, de ez egy plusz ok, mintha céltáblát raknának a feje fölé. Felnőttként meg hogy lehet majd komolyan venni pl. egy Kovács Eperke ügyvezetőt...
2023. máj. 17. 12:08
 8/34 anonim ***** válasza:
84%
Semmit nem fognak kapni,ha a szülők nem kárognak.A gyerekek tök elfogadóak,és rugalmasak,a felnőttek azok,akik elkezdenek piszkálódni.Kovács Eperke pedig nem a nevétől lesz vagy nem lesz ügyvezető.Normális esetben senkit nem különböztetünk meg se a haja színe,se a magassága,vagy a neve miatt.És igen,régen a Bélák,Lakosok között lehet,hogy pont ilyen extrém volt egy Krisztián,vagy egy Balázs.Egyébként a nagyon extrém,meg a fonetikusan írt külföldi nevek nekem sem tetszenek,de ha Gizike meg a férje azt szeretnék, akkor azt adják,és ennyi.
2023. máj. 17. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/34 anonim ***** válasza:
76%
*Lajosok
2023. máj. 17. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 anonim ***** válasza:
98%
Kérdező a gyerekek nem tudják mi számít hétköznapinak és mi "extrémnek", a felnőttek akadnak ki!
2023. máj. 17. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!