Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Manapság miért ritka a normáli...

Manapság miért ritka a normális névadás a szülők körében?

Figyelt kérdés
Sokszor nem hogy megjegyezni, de kiejteni is nehéz, olyan neveket adnak.
2023. máj. 17. 11:27
1 2 3 4
 11/34 anonim ***** válasza:
86%

Te tényleg nem érted? 40 éve azon akadtak ki, hogy "Hogy lehet majd komolyan venni egy felnőttet, aki Renátának hívnak." Néha mi is nevettünk azon gyerekkorunkban, hogy milyen hülyén fog majd hangzani, hogy Dóri néni meg Zsófi néni, ha felnövünk, mert akkor minden felnőtt Marika volt, esetleg Ági. Aztán eltelt egy csomó év, és a gyerekeim tanára Dóri néni lett meg Zsófi néni. És nem hangzik furán.

Egyébként nem tudom, hogy az Eperke meg a Bodza mitől rosszabb, minz az Aranka meg az Ibolya.

2023. máj. 17. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/34 anonim ***** válasza:
88%
48 éves vagyok volt egy osztálytársam akinek Imelda volt a neve, szerintem még most sem gyakori, nem még akkor, soha senki nem csúfolta, a gyerekek elfogadók.
2023. máj. 17. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/34 A kérdező kommentje:
8: "A gyerekek tök elfogadóak" - Eddig volt értelme a válaszodnak. Te sem gondolhatod komolyan...
2023. máj. 17. 13:07
 14/34 A kérdező kommentje:
11: "Néha mi is nevettünk azon gyerekkorunkban, hogy milyen hülyén fog majd hangzani, hogy Dóri néni meg Zsófi néni" - Köszi, hogy alátámasztottad, miért írt hülyeséget a 8-as és 11-es válaszoló. Azért köszi mindenkinek.
2023. máj. 17. 13:10
 15/34 anonim ***** válasza:
100%
Inkább szokatlanok és relatív újak. Milyen volt a Mária és Erzsébet tucat nevek korszakában egy Hanna? Most meg már az egyik leggyakoribb lett.
2023. máj. 17. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/34 anonim ***** válasza:
85%

"Felnőttként meg hogy lehet majd komolyan venni pl. egy Kovács Eperke ügyvezetőt..."


Ha jól végzi a munkáját, de. Én is ismerek szakorvosnőt furcsa névvel. Senki nem a neve alapján ítéli meg, hanem a szaktudása miatt. Maximálisan komolyan lehet venni.

2023. máj. 17. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/34 anonim ***** válasza:
9%
Azért van átmenet az Eperke meg az Aranka között. Valahol láttam, hogy egy kislánynak Aida Médea a neve, kimondani se könnyű. Saját joga a szülőnek eldönteni hogy nevezi a gyerekét, de azért végig lehetne gondolni, hogy lehet, hogy a gyerek nem akar egész életében Felhőcske, Eperke, Brájen stb lenni.
2023. máj. 17. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/34 anonim ***** válasza:
79%

"Köszi, hogy alátámasztottad, miért írt hülyeséget a 8-as és 11-es válaszoló."

Nem támasztottam alá. A Dóri meg a Zsófi gyerekkoromban a leggyakoribb lánynevek közé tartoztak, csak felnőttet nem ismertünk ilyet. Én is Dóri vagyok, nem csúfolt senki a nevem miatt csak azon gondolkoztunk, hogy felnőttként milyen hülyén fog hangzani, mert nem ismertünk felnőttet ilyen névvel.

A mai gyerekek meg egy csomó ilyen nevű felnőttet ismernek, és nekik ez nem fura egyáltalán. Egy generáció múlva éppen ilyen megszokott lesz Benett bácsi, Zselyke néni és hasonlók.

2023. máj. 17. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/34 anonim ***** válasza:
0%
És azt elmondanad mi olyan kimondhatatlan és különleges a Dóra és Zsófia névben? Mert abszolút nem ilyenekre gondolt a kérdező
2023. máj. 17. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/34 anonim ***** válasza:
100%
De, teljesen komolyan gondolom.Ha otthon,vagy más felnőttől nem hallja a gyerek,hogy az Eperke,Zselyke,stb hülye név, akkor magától nem fogja ezt mondani.Neki,mivel gyerek, először találkozik. József,Béla,Lászó,és a Brájen névvel is.Neki az csak egy név.Gondolhatja,hogy viccesen hangzik,de nekem pl a Franciska is vicces volt ezelőtt 20 évvel is,pedig az nem új név. Soha nem csináltam belőle viccet,éppen olyan volt nekem,mint a tesómnak a Béla,mert ő a bénára asszociált belőle.Szerintem meg az a hülyeség,hogy valaki szerint azért nem lehet mondjuk felsővezető valaki,mert olyan a neve.Ha a tudása megvan, akkor lehet.Ha nincs, akkor még hívhatják akárhogy, akkor sem lesz elismert.Hogy egy példát mondjak,van egy viszonylag ismert ügyvédnő a tv-ben szokott nyilatkozni.Amikor először hallottam a nevét megmosolyogtató,pedig igazán nincs benne semmi,csak nekem vicces volt.Bagoly Bettinára gondolok.De ott van Ruszin-Szendi Romolusz is,aki altábornagy lett,pedig koránt sem szokványos a neve.
2023. máj. 17. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!