Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Mennyire normális manapság,...

Mennyire normális manapság, hogy általános iskolásoknak Iphone X-t vesznek a szülei?

Figyelt kérdés

2018. szept. 28. 10:02
1 2 3 4
 1/32 anonim válasza:
30%
Szerintem semennyire.
2018. szept. 28. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
74%
Nem kéne ezen kattogni, igaz nekünk még szokatlan, hogy kialakult egy réteg aki mindent-vagy majdnem mindent-megengedhet magának. Ezt is.
2018. szept. 28. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 anonim válasza:
36%

Gondolj bele, annyi pénzből már simán elmennek pár napra a családdal kikapcsolódni. Nem mondom, hogy ne legyen telefonja, de ezt túlzásnak tartom és egy plusz támadási felületnek. Nekem egy Huawei P10 Lite-on van,a családban egy 5-es kisfiúnak szintén. Napokig gondolkodtam rajta, hogy még egyem-e 60000 Ft-ért. Erre is azért volt szükség, mert az előző tönkrement. Holott, ha annyira akarnánk, megtehetnénk. Valahogy nálunk másképp alakult a fontossági sorrend.


#1 voltam

2018. szept. 28. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 anonim ***** válasza:
90%

Akinek telik rá, annak normális. Mindig is ez volt.


Amikor én iskolába jártam se volt ez másként.

Igaz akkoriban nagyon kevés embernek volt mobiltelefonja.

Viszont a "gazdagabb" gyerekek mindig a legújabb "kütyükkel" villogtak az iskolában.

(Walkman, Gameboy stb)


Akkor nem normális, ha egy "kütyü" miatt adóságba veri magát a szülő.

2018. szept. 28. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 anonim válasza:
84%
Ha normálisan felnevelik és nem kényeztetik el, (és van rá pénzük) akkor szerintem ezzel nincs semmi baj. Akkor lenne baj, ha a gyerek kisírná magának, vagy ha mindig ezzel menőzne.
2018. szept. 28. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 anonim ***** válasza:
71%
Akinek telik rá, annak normális. Aki olyan, mint az 1-3-as válaszoló, hogy mérlegel, mire futná annak az árából, mert nem telik mindenre, annak pedig nem.
2018. szept. 28. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 A kérdező kommentje:
Rendben, akkor megvsszük neki karácsonyra mert nem okoz gondot, jó tanuló és nem menőzni kell neki. Köszönöm a válaszokat. :))))
2018. szept. 28. 13:47
 8/32 anonim ***** válasza:
77%
Attól függ hány éves általános iskolás. Ha 13-14, és normális gyerek, nincsenek vele bajok, nem követelőzik, tud rá vigyázni és a család anyagi háttere engedi, akkor nem probléma. De azért egy 10 évesnek ne legyen iphone X-e.
2018. szept. 28. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 anonim ***** válasza:
26%

Rendben, akkor megvsszük neki karácsonyra mert nem okoz gondot, jó tanuló és nem menőzni kell neki


Ha nem akkor minek?:-D Telefonálni, netezni jó egy olcsóbb telefon is. Én nem venném meg, mert egy gyerektől/kiskamasztól könnyen ellophatják, nem tud rá rendesen vigyázni és szüksége sincs rá.

2018. szept. 28. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 anonim válasza:
28%

Bár megtehetném, hogy vegyek a lányaimnak, nem teszem.

Látom, hogy mire kell: messenger non stop, youtube, instagram, és vagánykodás.

Semmi értelme ráadásul pont arra tanítjuk a gyereket amire nem kéne : bármit megkaphatsz mert apád megteheti.

Semmit nem tett le az asztalra, csak a hiszti meg a követelőzés, miközben egy egyszerű mosogatás is gondot okoz, pofavágás és beszólogatás nélkűl.

Biztos van más hozzáállású tinédzser is, ez tény.

De akkor is: mi szüksége van egy gyereknek egy olyan telefonra ami jelenleg az átlafizetés majd kétszerese?

Napi szinten használom az okostelefon funkcióit, napi 10-20 email, fényképek, telefonálás, internet, kell a munkámhoz.De erre bőven megfelel egy Mate 10 Pro is.

Az egy más kérdés, hogy Iphonet elvből nem vennék.

Ráadásul itthon csak azért veszi mindenki mert menő, miközben a valóság az, hogy nagyon kó dolog az Apple csak rendszerben, laptoppal és több Apple termékkel használva.

2018. szept. 29. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!