Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Van értelme két keresztnévnek,...

Van értelme két keresztnévnek, vagy felesleges nyűg?

Figyelt kérdés
Aki két keresztnevet adott, vagy akinek kettő van, használják mindkettőt a hétköznapokban? Sokan úgy adják, hogy jól hangozzon együtt a kettő, de bemutatkozáskor se feltétlenül mondja mindkét nevét, iskolában vagy később munkahelyen meg úgyis csak az egyiken szólítják. Én is gondolkozom két keresztnéven, amik szépek együtt, de nem tudom, nem kitolás-e a gyerekkel, ha úgyis van egy "fő" neve, a másik meg kb csak dísznek van.

2023. máj. 18. 16:15
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
100%

Nekem 2 van. Igaz, hogy csak az egyiket használom, én mégis örülök, hogy 2 van, a másik is "hozzám tartozik". Mivel ugye csak az egyiket használom, nem nyűg. Azt szokták felhozni, hogy aláírni szívás, de SOHA nem kérték, hogy írjam ki mindkét nevem aláíráskor (és a szüleimnek sem nekik is mindkettejüknek 2 nevük van, de csak az egyiket használják).

Nekem egyszer mondta egy ismerősöm, mennyire sajnálja, hogy neki csak 1 keresztneve van.

Én mindenképp 2 nevet adnék (legfeljebb az egyiket nem használja majd), kivéve, ha a vezetéknév eleve 2 tagból áll.

2023. máj. 18. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:
100%

A névadás teljesen lutri úgy, ahogy van. Sose tudhatod, hogy a gyereked hogy fog majd viszonyulni a saját nevéhez, ha felnő. Vagy beválik, amit választottál neki, vagy nem.


Nekem azért adtak két keresztnevet, mert úgy voltak vele, hogy ha felnövök, és esetleg nem fog tetszeni az egyik, akkor még mindig ott lesz a másik. Nos, felnőttem és egyik nevem sem tetszett :D Nem azért, mert válogatós vagyok, nagyon sok olyan név van, ami tetszik, mégis pont sikerült két olyat kifogniuk a szüleimnek, amiktől a falra mászok. Mikor nagykorú lettem, megváltoztattam egy olyanra, ami tetszik. Így most két olyan helyett, amik nem tetszettek, van egy olyan nevem, ami tetszik. Akárhány keresztnevünk is van, személyes tapasztalatból mondom, nagyon sokat tud javítani az ember közérzetén és önértékelésén, ha nem olyan névvel kell élnie, amit utál.

2023. máj. 18. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 A kérdező kommentje:

#3 "a barátai között pedig van akinaz egyik, van aki q másik néven szolitja"


Jó, hogy ilyen is van, ilyet még nem is hallottam.


#7 Nekem volt olyan osztálytársam, aki mindkét nevét használta (névsornál, füzetein stb), de ugye csak az egyiken szólítottuk. Amikor kitalálta, hogy a másik neve jobban tetszik, senki nem tudott átszokni rá, a családja, a tanárok és az osztály nagy része számára megmaradt a régi névhasználat, így egy idő utánaz is kikopott, hogy pár barátnője a másik nevén hívta. Közösségváltásnál jobban van rá lehetőség persze, de ahogy a 9-es is írja, ott se feltétlenül zökkenőmentes.

2023. máj. 18. 16:54
 14/27 anonim ***** válasza:
100%
13, hozzáállás kérdése. Nekem a gyerekkori legjobb barátom új nevét is sikerült 1-2 hónap után megszoknom, pedig együtt nőttünk fel, kb. 15 éve ismertem már őt akkor. Igaz, ő azért változtatott nevet, mert transznemű, és ezt már évekkel azelőtt is tudtam, hogy kiválasztotta az új nevét. Lehet, hogy ha hirtelen egyik napról a másikra kell átállni egy másik névre, az másmilyen. De szerintem tényleg csak hozzáállás kérdése, hogy akarunk-e egyáltalán erőfeszítést tenni azért, hogy azon a néven hívjuk a másik embert, ahogyan ő szeretné.
2023. máj. 18. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 A kérdező kommentje:
14 Transznemű ismerős nevére gond nélkül átállok, az kicsit más. Mondjuk most így felnőttként másnál is el tudnám fogadni az új nevét októl függetlenül, csak egy példa volt, hogy akkor gyerekként neki ez nem jött be. De azt persze simán elérhette, hogy utána gimiben egyetemen stb a másik nevét használta.
2023. máj. 18. 17:07
 16/27 anonim ***** válasza:
78%
Felesleges nyűg. Főleg, ha olyan munkája lesz,hogy naponta 100x kell leírnia a nevét. Akkor a 2 keresztnév cumi...
2023. máj. 18. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:

Nálunk anyukámbak csak egy neve van: Irén. Ez a mama családjának a kérése volt, míg a papa családja Krisztinát szerette volna. Így bár nem az a neve, mégis a família egyik fele Krisztinek a másik Irénkének hívja.


A kislányunknak 2 neve van. Most lesz 2,5 éves és ha megkérdezed, hogy mi a neve, akkor mindig ezt mondja: Fanni vagyok és Jázmin is.

2023. máj. 18. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem erre nincs általános szabály. Nekem van 2. keresztnevem, amit kifejezetten nem szeretek, nálam felesleges nyűg, mivel anélkül is elég hosszú a nevem, a vezetéknevem kifejezetten nem gyakori, így egy keresztnévvel sem rohangál annyi belőlem. De pl a fiamnál gondolkodtam a 2. néven, ő a férjem vezetéknevét kapta, ami egyike a leggyakoribbaknak. Ebben az esetben szerintem jó lehet egy másik név is, hogy valami alapján meg lehessen különböztetni a többi Kovács Istvántól, de egy Tóth Anna is elég rövid, sablonos szerintem, az is elvisel még egy nevet.
2023. máj. 18. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:
Legalább tud választani. Nekem pl. egyik nevem se tetszik.
2023. máj. 18. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:
100%
Ha akar, a gyerek majd felvehet egy másodikat. Míg ha kettő van és egyik sem tetszik...
2023. máj. 18. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!