Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Van értelme két keresztnévnek,...

Van értelme két keresztnévnek, vagy felesleges nyűg?

Figyelt kérdés
Aki két keresztnevet adott, vagy akinek kettő van, használják mindkettőt a hétköznapokban? Sokan úgy adják, hogy jól hangozzon együtt a kettő, de bemutatkozáskor se feltétlenül mondja mindkét nevét, iskolában vagy később munkahelyen meg úgyis csak az egyiken szólítják. Én is gondolkozom két keresztnéven, amik szépek együtt, de nem tudom, nem kitolás-e a gyerekkel, ha úgyis van egy "fő" neve, a másik meg kb csak dísznek van.

2023. máj. 18. 16:15
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:
83%
Mi azért adtunk mindkét gyereknek 2 keresztnevet, mert a vezetéknév túl gyakori és rövid. Így egyedibb és jól hangzik. De például egy hosszú vezetéknévhez nem fontos a kettő név. Vannak olyan esetek, amikor jó, de vmikor inkább felesleges.
2023. máj. 18. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 anonim ***** válasza:
Mindenkinek a saját döntése
2023. máj. 18. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 anonim ***** válasza:
100%

Ketto keresztnevem van, a ferjemnek is. Mivel kotojelesen felvettuk egymas nevet, igy nagyon hosszu lett, de a hivatalos alairasokon szerencsere tulvagyunk. A munkahelyunkon nem is hasznaljuk az egeszet, csak kriksz-kraksz az alairasunk.

Nincs meg kozos gyerekunk (elozo kapcsolatabol a fianak ket keresztneve van) viszont tudjuk, hogy csak egy keresztneve lesz, tekintettel a hosszu vezeteknevunkre.

2023. máj. 18. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 anonim ***** válasza:
100%
Nekem 2 van és a gyerekeinknek is, igy kötőjelesen elég hosszú lett a nevem, de a gyerekek csak apjuk vezetéknevét kapták. Szerintem szép a két keresztnév ha jól van megválasztva és a gyerek is választhat később melyiket használná szívesebben.
2023. máj. 19. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 anonim ***** válasza:
39%

Szerintem maximum akkor hasznos ill. van értelme, ha az egyik név valami nagyon kirívó, szokatlan, a másik egy kicsit hagyományosabb vagy megszokottabb. Ebben az esetben a gyerek ahogy felnő, eldöntheti, hogy melyik néven szeretné magát szólíttatni, és nem kell mindenféle névváltoztatási procedúrán végigmennie, pluszban a szülőnek sem olyan bántó, hogy eldobja azt a nevet, amit ő választott számára, hiszen nem dobja el, csak a kettőből a szimpatikusabbat választja.

vagy még el tudom képzelni, hogy akkor van mögötte ráció, ha mondjuk valami nagyon egyszerű, hétköznapi név lenne pl. Tóth Anna vagy Szabó Éva és akkor már mindjárt kicsit jobban kiemeli egy második keresztnév.

Még van mögötte ráció, ha valamiért kompromisszumos megoldás, pl. két szülő nem tud megegyezni a keresztnévben, vagy valamelyik nagyszülő vagy más közeli rokon nevét is szeretnék a gyereknek adni bizonyos okból.


Ettől eltérő esetekben szerintem teljesen felesleges, és már az utolsónak említett esetben is könnyen lehet a gyereknek teher a plusz keresztnév.

2023. máj. 19. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 anonim ***** válasza:

Egy barátnőm azért kapott két nevet, mert olasz- magyar a család.

Egy tipikus olasz és egy nagyon ritka, de magyar nevet másodiknak.


Különben a hosszú nevek számomra nagyon elegánsnak hatnak.

2023. máj. 21. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 anonim ***** válasza:
Nekem két keresztnevek van, és az osztályban, otthon, illetve edzésen az elsőt használják, amit amúgy jobban szeretek, viszont amikor párosozni megyek másik egyesületet, akkor a második becézett formáját, mert ugyanaz a keresztnevem mint a párostársamnak. Egyébként szeretem, néha jó, tesómmal azzal szivatjuk egymást hogy a kevésbé szeretett nevén szólítjuk a másikat🙃
2023. jún. 25. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!