Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hogyan kell reagálni, ha...

Hogyan kell reagálni, ha provokálnak naponta?

Figyelt kérdés

Mindig mással, most fiú nevet mond neki, de minden hülyeséggel megtalálja. Problémás gyerek, rossz magatartás, nehéz természet, provokátor, felváltva szerelmes is belé a fiú meg szivatja is. Nem csúnya szó, csak marhaságok, de direkt megy utána, odamegy a padjához, utána megy, ha hátat fordítanak neki elé áll, akarja, hogy a lányom kergesse, pukkadozzon miatta, ami csapott már át verekedésbe is. De nem mindig kergetés van, volt, hogy az enyém elsírta magát, volt, hogy bevédték az osztálytársai, volt, hogy bevédte a tanár, de a kergetés a jellemzőbb, nem megy el, ha a lányom hátat fordít(próbáltuk), addig csinálja, amíg reakciót nem kap, provokálja. Most volt az első, hogy az osztálytársak már az én gyerekem ítélik el, mert kergeti, elkapta a lányom durván, a srác erre megütötte, az enyém is, verekedés. De olyan is volt, amikor nagyon idegesítette hogy az arcába mászott, az enyém megpofozta és verekedés. Szóval már ő jön ki rosszul az egészből, mert a többiek látják, hogy a másik kezdi, provokálja, de az enyém "fejezi be", "folytatja", ami szerintük ugyanolyan rossz. Szerintem viszont folyamatos napi cseszegetésnél tök oké, ha megüti, hiszen más segítségre nem számíthat, nincs mindenhol ott a tanár, szünetben pl sosincs.


Nem tudok mit kezdeni a helyzettel, csak egy gyerek ilyen, a többivel nincs baja a gyerekemnek, a problémás gyerek viszont nem csak vele balhézik, bár a többiekkel csak simán verekszik konfliktus esetén, egyedül az enyémmel provokátor.


Feljönnek az én régi sérelmeim is, nem tudtam én sem mit kezdeni a helyzettel, semmi sem vált be, mikor bejutottam hatosztályosba normálisak közé, akkor szűnt meg a problémám, amit egy gyerek okozott. Ugyanúgy reagáltam, mint a gyerekem, sírás, nemtörődömség, kergetés, odacsapás, de ez gyerektípus ilyen, nem tanul, mert nem képes rá, tudom, hogy nem tehet róla, de ez így nem oké! Még így sem, hogy nem káromkodik és nem kezd a semmiből verekedést, provokál, zaklat. Mihez kezdjek? Te mihez kezdenél? Váltani válthatunk, de mindenhol van egy két ilyen, sőt, az még jobb, ha csak egy.


Na szóval besokalltam, hogy szó nélkül kellene tűrnie a beszólogatást és provokálást, és ha nem lány lenne, a világ legtermészetesebb dolga lenne, hogy megvédi magát a szóbeli bántalmazással szemben is. Így meg már őt szólják meg. Nem tud nem ideges lenni, ha elé állnak és provokálják, ezt már próbáltuk, nem megy, de nem tudom elítélni érte, 8 éves, idővel majd fejlődik. Mit csináljak? A kissrác "sérült", nem tehet róla, nem elhatározás, nevelés kérdése(az anyja rendes), nem tudja kontrollálni magát, de ez így nincs rendben akkor sem, és még az enyém jön ki rosszul, hogy nem képes alkalmazkodni.


2023. máj. 26. 18:41
1 2
 11/13 A kérdező kommentje:

Én nem akarom, hogy ilyesmin menjen keresztül, hogy majd sikeresebb legyen.. amúgy igen, ezért is nem váltunk, mindenhol vannak ilyenek. Nálunk nagyon szigorú tanár van, órán csak belebeszèl meg mocorog a srác, de ilyenekért is folyton rászólnak, ott tartja magát.


Szerintem az a normális, ha az ember nem tűri végtelenségig a szekálást, nem akarok ezen nála változtatni, hogy valami alárendelt elnyomott szerepbe kerüljön vagy pont ellenkezőleg majd “megbosszulja” vagy ilyesmi.

Szerintem amúgy a legtöbben nem próbálnak meg elég dolgot, nem gondolnak rá.

Még olyan ötletem lett, hogy minden nap visz a gyerek 3 gumicukrot, és a kissrác csak akkor kapja meg, ha előző szünetben nem ment oda a padjához. Hátha.


A folyosón nem lát amúgy tanárt állni, csak áthaladni nèha, gondolom mint minden, ez is csak elméletben létezik az oktatásban.. de udvarra be fogja vetni, amíg a srác átszáll másra

2023. máj. 28. 05:08
 12/13 anonim ***** válasza:

Szerintem nem ez a helyes módja... Kvázi "lefizeti", hogy hagyja békén gumicukorral? És ha a kiscsávó eszes és sokkal komolyabb dolgokat kér majd cserébe? Mit tanul ebből a lányod?

Bármennyire is akarod ezt egyedül megoldani, nem fog menni. A tanítói tudnak segíteni, ők vannak ott egész nap.

2023. máj. 28. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 A kérdező kommentje:

Nincsenek ott egész nap, ha ott lennének meg tudnák oldani, ahogy mindig megy nekik, mikor bent vannak.. a suliban komolyabb gondok is vannak, minthogy provokálnak egy gyereket néha szünetben csúnya szavak és verés nélkül.


Amúgy nem egy eszes kissrác, nem hiszem, hogy eszébe jutna ilyesmi, de az mondjuk igaz, hogy nem kellene személyesebbé tenni a kapcsolatot, ha van valami plusz, jobban fog kötődni, inkább ráfordítja a figyelmét, mint a többiekre. Jobb lenne beolvadnia a gyereknek, mint mikor az osztályban felelésnél mindenki kerüli a szemkontaktust és behúzza a nyakát, hogy a srác másra figyeljen jobban. Azt hiszem beküldök egy könyvet és megmondom a gyerekemnek, rá se nézzen, ne reagáljon, mikor beszél hozzá, egy hétig meg olvasson szünetekben. A könyvvel könnyebb lesz nem reagálni, hihetőbb, mint a hátat fordítás, segítség a gyereknek is, hogy tovább tudja levegőnek nézni, aztán hátha szeptemberre lekopik a kissrác.

2023. máj. 30. 07:25
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!