Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » A te gyereked mennyire hasonlí...

A te gyereked mennyire hasonlít viselkedésre/preferált dolgokban az egyik szülőére?

Figyelt kérdés

Én csecsemőkora óta egyedül nevelem a gyerekem, az apjával nincs kapcsolata, most nemrég beszélgettünk, és egy az egyben a gyerekem ízlésre, viselkedésre(iskolai gondok ugyanolyan típusban), és még szóhasználatban/felfogásmódban is, ugyanazokon a dolgokon röhögnek. Ezek tőlem távol állnak és iszonyúan bosszantottak mindig. Mind rácsodálkoztunk, ilyenek, hogy pl csak a zöldborsót eszi meg a gyerek zöldségek közül(az apja is, nem is tudtam), ugyanaz a beképzelt nagyzolós viselkedési mód, és ugyanolyan beszólások amik egyforma mentalitást tükröznek, pl ugrat valakit, ami amúgy nem vicces, majd ugyanúgy röhög rajta, mint az apja, és a végén hozzáteszi, hogy "mennyire jó a humorom", mint ahogy ő.. mikor nem is volt vicces.


Teljesen lehidaltam/tunk a hasonlóságtól. Ugyanolyan kedvenc szín, ugyanolyan versengő stílus, ugyanaz a kedvenc játékforma, ugyanolyan válogatósság ugyanazokra az ételekre, ugyanaz a túlmozgásosság, ugyanolyan ruhák szeretete, ráadásul az én gyerekem is fütyül vagy énekelget fél perc beállt csöndben, ráadásul hasonlóan gondolkoznak, pl az én gyerekem odacsap, ha elvesznek tőle valamit, amit nem sikerült kinevelnem, az apja meg bőszen helyeselt, hogy dehát mit csináljon, ki kell állnia magáért, és ugyanezt mondta nekem az én gyerekem is, de több ilyen sztori is volt.


Mindketten érezték, hogy én ki vagyok rekesztve ők meg egyformák és van összhang, megértik egymást, köztünk meg kevésbé. Az ember esze megáll, fene se gondolta volna. Persze rólam is ragadt rá valamicske, de azt csak kínkeservvel sikerült elérnem, ilyenek, hogy pisilni helyett mosdóba kell mennemet mond már, és nem szereti ha megkérdezik, volt-e pisilni, de ezt tényleg sokáig gyakoroltuk. Hogy lehet ilyen rohadt nagy szerepe a genetikának a személyiség terén? Másnál is megmutatkozik ez, vagy csak nekem volt pechem?


2023. jún. 19. 11:27
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
Együtt neveljük, a jellemét tekintve rám (anyára) hasonlít inkább. Egyelőre! (3 éves)
2023. jún. 19. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:

Nálunk sokmindent átvett tőlem az anyjától és amúgy nem állítom, hogy csak jó dolgokat. Sajnos. A nap 85% velem volt egész ovis koráig, volt hogy heteket egyedül így alapvetően ez nem meglepő, bár lehetett volna tőlem nagyon különböző.

Viszont hazudnék ha azt mondanám az apából az ő viselkedési mintájából ne lenne benne, csak kevesebb.Remélem az eszét inkább tőle örökölte, mert az nagy mázli volna.:)

Humorunk pld párommal egyforma és ahogy nő a gyerek látszik, hogy ilyen téren abszolút azt hozza amit mindketten.

2023. jún. 19. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
80%

Az én szüleim elváltak korán, csak anya nevelt, évi 2x találkoztam Apával, nyáron 2 hétre és karácsonykor.


Egész gyerek koromban azt hallgattam, hogy személyiségben apa másolata vagyok. Elhiszem, hogy ez bántotta Anyát, de azért úgy gondolom tőle is sok jellemző megragadt.


A saját fiamon azt látom, hogy a jelleme egyik nagyszülő, a nevelés csak finomít, tanult dolgok ragadnak, de a zsigeri valója az gén.


Azt hogy a tiéd a wct mosdót hogy mondja , használja, tanult dolog, szerintem rengeteg felnőtt férfi lazábban kezeli ezt, mint ahogy anno anyukájuk tanította nekik 😂


Ha a te gyereked, az exed pici mása, akkor a legjobb amit tehetsz, hogy nem összehasonlítás, hanem elfogadod, hogy legalább sérült lelkű ne legyen. Lehet jó ember belőle, ne írd le. Lehet nehezebb lesz a tanult dolgokat bevésni, de ne add fel, és ne kritizál, ne írd le.

2023. jún. 19. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:

Nálam sokkal vegyesebbek a gyerekek, viszont a fiam nem ránk, a szűlőkre, hanem a nagyapjára és a nagybátyjàra hasonlît.


Ahogy írod, lehetetlen ízlési dolgokban is..

2023. jún. 19. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
Nálunk még pici,de nagynénémnek miután született a fia annak idején, pár hónapra rá ott hagyta a férje, és attól kezdve nem látta a fiát,ma se keresi, már 13 éves. Konkrétan a baba korától kezdve soha nem találkoztak szó szerint és nem is beszéltek telefonon sem és a fia egy az egyben az apja nem csak külsőre,de a belsője is,a gesztusai,minden. Mindig nagyokat nézek,ha találkozunk és ugyanaz a szóhasználat, ugyanaz a stílus,mint amit annak idején az apjától láttam és nem nagynénémtől jött ez,mert ő egyáltalán nem ilyen. Érdekes dolgok ezek egyébként. Nálunk én apára és apai mamámra hasonlítok. Mindig megkaptam anyától hogy tiszta apád vagy,aminek nem örültem/örülök. Most már felnőttként tudatosan is próbálom ezeket magamba változtatni,mert sajnos a rossz tulajdonságuk tényleg kijön rajtam és egy egy helyzetben azon kapom magam,hogy ugyanazzal az undok stílussal reagálok,amit világ életemben utáltam rajtuk és tudattalan jön,de mióta odafigyelek,egyre kevesebb szerencsére. Nem akarom tovább adni se ezeket a lányomnak. Nekem ezek akkor érdekesek,mint amit fent írtam,hogy nem is találkoztak soha, még is olyan,mert az nem tanult, látott.
2023. jún. 19. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
Nálunk egyikük arra a dédapjára hasonlít, akit sohase látott. Testtartás, viselkedés.
2023. jún. 19. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:
Én nem utálom az apját, ráadásul nem is nagyon ismertem, így sosem tudtam neki ilyeneket mondani, ha akartam volna sem, meg ugye alapból sem, nekem mindig semleges volt, meg ugye kicsit brtam. Most 10 éves a gyerekem, találkoztunk, beszélgettünk és jött a felismerés, hogy a gyerekem idegesítő, kinevelésre való tulajdonságai pont ugyanazok, amik előjöttek az apjánál is, egy követ fújnak, egy rugóra jár az agyuk és sokkolt, hiába én neveltem és nem is találkoztak soha. Még az ízlésnél is, mikor panaszkodtam volna, milyen finnyás, hogy csak a borsó, egyből rávágja, hogy miért baj az, szerinte is csak az ehető, meg ilyenek. Azt hittem nagyobb szerepe van a nevelésemnek, mert én is látom magamat benne, de csak "tanult" dolgokban, amiben sok energiám volt, hogy kialakítsam.. Mintha 80% hozott gén lenne, 10% környezeti hatás és 10% nevelés a gyerek személyisége.
2023. jún. 19. 15:37
 8/18 anonim ***** válasza:
0%
Felfoghatatlan hogy még majdnem a gyerek a hibás,nem inkàb tik nök választottatok rosszul?a másik hogy nem örökkölhette a szomszéd bácsi tulajdonságait ha ne ő csinálta,tán a gyerekedet okolod vagy bünteted esetleg vered is????azért mert van az apja vonásaibol???te szülted úgy hogy a te véred is,vagy netán az új hapsidnak nem tetszik a gyereked???
2023. jún. 19. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
Utolsó, neked se a lábaddal van a baj.
2023. jún. 19. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
91%
8#-asnak sajnos elgurult a gyógyszere, úgy tűnik..
2023. jún. 19. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!