Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Szülès előtt vagyok, ès...

Szülès előtt vagyok, ès nagyon egyedül èrzem magam?

Figyelt kérdés

Egyre több ember vesz körbe, viszont a párommal nagyon megcsappant a kommunikáció a sok teendő meg a másokra figyelès miatt(anyuka, haver/munkahelyi kolléga aki züllik ès a párom figyel rá).Teljesen úgy èrzem mintha egyedül lennèk ebben az egèszben ès mintha a párom nem is nagyon lenne,termèszetesen elmondtam neki ès próbált megnyugtatni hogy ő itt van ès szeret minket, de úgy èrzem hogy mintha èn mint szemèly már nem is lèteznèk .Egyèbkènt a párom mindenben segít mostanában már szinte semmit nem enged csinálni itthon sem, próbál terheket levenni rólam.De bennem mègis az van hogy nem vagyok elèg fontos , nem tölt velem elèg időt, mert rettegek attól hogyha megszületik a baba (akit már nagyon várok) nem tudunk kettesben lenni többet,ès hogy mindenkinek most kell a figyelme amikor már lehet csak pár napunk van kettesben hátra.Közben úgy èrzem hogy önző is vagyok mert kicsit azt szeretném hogy csak rám figyeljen. Bocsánat hogy hosszú lett meg nem is igazán kèrdès csak ki kellett írnom magamból.Köszönöm ha elolvastad.

38+3/27\L



2023. jún. 29. 05:29
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
84%
A terhes nők érzékenyebbek, szülés előtt pláne, meg utána is. Szerintem tudatositsd valahogy, hogy ez a hormonok miatt van. Kettesben lenni akkor tudtok ha valaki más vigyáz a babára, gyerekre és ez nagyon sokáig így lesz, ez van, gyerekvállalás ezzel jár.
2023. jún. 29. 05:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
38%

Külső segítségre van szükségetek. Párterápia.

Az neked nem lesz segítség, ha más is leírja, hogy hogyan érzett.

Értek hozzá, sajnos. Azért mondom, hogy sajnos, mert hiába látok rá minden egyes kérdező gondjára, amíg ő maga nem látja, nincs bemeneti oldala a segítségnek.

2023. jún. 29. 05:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
56%
Hormonok. Ha visszaolvasod magad és őszinte vagy magaddal, te is be fogod látni, hogy ez csak hiszti.
2023. jún. 29. 05:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
19%

Látod, az egyes máris hozta a saját világképét a dologról. "Ez van, ezt kell szeretni, te akartál gyereket, te választottad" mentalitás. Segítség ez neked? Értő figyelem irányodba?

Aki segíteni tud és akar, az sosem szólít fel és ad tanácsot.

2023. jún. 29. 05:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
20%

A kettes is. Hát besz@rok komolyan. Látod, söpri le a nagyon is valós problémádat az asztalról.

Hiszti.

Na ez segít?

Csak még rosszabbul fogod magad érezni.

Terápia, csak ez van.

2023. jún. 29. 05:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
83%
Dehogy terápia. A hormonok szórakoznak és fognak egy jó darabig. Én is így éreztem. Beszélgess a pároddal, oszd meg vele az aggodalmaidat nyugodtan. Azt még majd meglátod hogy tudod úgy alakítani hogy kettesben legyetek, babafüggő is lesz, meg hogy mennyi segítségetek lesz.
2023. jún. 29. 05:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
100%
Mi segítene neked, ha hogy viselkedne a párod? Mit vársz tőle?
2023. jún. 29. 06:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat!

Termèszetesen tisztában vagyok vele,hogy a gyermekvállalás áldozatokkal jár , nem is ezzel van a problèma,tudom hogy nem lesz annyi időnk egymásra,csak a saját elkèpzelèseim voltak másak erről az időszakról.Pl hogy majd a szabadnapajin együtt kettesben várjuk a nagy pillanatot, erre mindenkinek most kell megjelennie a problèmáival.Pl haver, vagy èpp az anyukája most tölt nálunk 3 napot ès mèg egy magánbeszèlgetèsünk se lehet.Tudom nem rèszleteztem elèggè, meg lehet valóban hiszti,ezèrt is èrzem magam önzőnek azok miatt a gondolatok miatt hogy miért nem lehet minden jó,vagy legalább kicsit olyan mint ahogy èn elkèpzeltem.

A "kèrdèsem"is hirtelen felindulásból került ki, nem igazán gondoltam át ,csak úgy èreztem jobb ha kijön,mert az ilyen jellegű problèmáimra mindenki csak legyint,akivel esetleg beszèlnèk róla.Nem is szívesen nyílok meg ennyire a páromon kívül senkinek.Ő meg meghallgat biztosít hogy itt van ès termèszetesen fizikailag itt van ,de mivel mindent ő csinál (nekem már nem engedi,mert fèlt) meg az anyukája is most a pár napban minden más figyelmèt igènyelte, rosszul èrintett,ès megszületett a kèrdèsem.

2023. jún. 29. 06:16
 9/25 anonim ***** válasza:
16%

Persze, hormonok. Az érzelmi tartalékkal nem rendelkező, hárító anyukák kedvenc mondata. De legyen. Nincs felelősségem aziránt, hogy ki hogyan értelmez.

Hormon az, amikor ezt érzi, de van körülötte támogató ember, akinek el tudja mondani. Kap értő figyelmet. Aki kiír ide, amellett szerintetek van?

Azért örülök, hogy volt itt pár anyuka, akinek tudtam segíteni, de 90% még mindig nem lát rá sajnos. Saját magára sem, nemhogy másra.

2023. jún. 29. 06:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 A kérdező kommentje:

7-es tulajdonkèppen csak kettesben szeretnék/szerettem volna lenni egy kicsit,ami nem jött össze a vendègünk (párom anyukája) miatt.

Aki termèszetesen csak bejelentkezett mi meg nem mondtuk hogy ne jöjjön.Most mentek el reggel az anyukája haza a párom még dolgozni,ès így a vègère kijött belőlem.

2023. jún. 29. 06:20
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!