Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Császárt követően tényleg...

Császárt követően tényleg érdemes hasizomra erősíteni?

Figyelt kérdés

Ismerősöm mondta, hogy jobb, ha edzek hasizomra, ha még akarok szülni. Császárosok: ti is edzettetek? Ha igen, mit , hogyan, mennyi ideig?


Én eléggé félek, hogy mi van, ha megerőltetem és épp emiatt kezd szétnyílni a méhsebem.



2016. júl. 28. 19:06
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
A hasizmod vagy szétnyílik vagy nem. Nem a terhesség utáni 3. hónapban (császár után annyit ajánlott várni) végzett hasprés miatt fogsz tudni vbac-vel szülni. Vagy mit jelent az, hogyha még akarsz szülni? Hüvelyi úton? A méhsebed a 6 hét után már nem bántható, beforr.
2016. júl. 28. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Császár után nem gyúrta hasra.

A 2. terhességemet végig kellett feküdnöm.

Sikerült a természetes szülés.

2016. júl. 28. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Nekem fél évet mondott a doki, amíg kerülni kell a direkt hasizomgyakorlatokat. Mondjuk nem volt nehéz, mert konkrétan fekvőtámasztartásban nem tudtam magam megtartani.
2016. júl. 28. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 Snorri ***** válasza:
49%
Nagyon fontos, de nem mindegy, hogy hogyan csinálod. Én gyógytornászhoz mentem, még 6. Hét előtt. Ne hasprésben gondolkozz, keress fel szakembert.
2016. júl. 28. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Én sem értettem, nem kérdeztem rá, ő meg nem részletezte, csak annyit mondott, hogy erősítsek hasizomra.


De az csak akkor fontos, ha császár után hüvelyi szülésre készülök, nem? Nálam elég nagy esély lesz majd újabb császárra, mert téraránytalanság miatt császároztak (mondta is doki vajúdás közben, hogy itt ez a gyerek egyszerűen nem fog kiférni, képtelenség)a csípőm meg gondolom azóta nem kezdett el magától szélesedni belülről, no meg várandósság alatt sem szélesedik annyit, gondolom, amennyi szükséges lenne a következő szülésnél. Szóval hacsak nem lesz kis súlyú a baba (és ki akarna direkt kis súlyú babára gyúrni, csak hogy hüvelyi úton megszülhessem)akkor kb. esélytelen a hüvelyi szülés. Császározásnál meg nem kellenek erős hasizmok, vagy igen? Úgy értem, utána nyilván jó, ha mihamarabb visszatér a hasizom eredeti(hez hasonló) állapotába, de újabb szülés előtt nem szívesen kísérletezem a heg szétválásával :S


De aki hallott már olyat, hogy konkrétan ajánlják a hasizom gyakorlatokat császár után, és indoklást is hallott, hogy miért, hallgatom!

2016. júl. 29. 11:01
 6/8 anonim ***** válasza:

Nem biztos h a következő sem fér ki.

Első téraránytalanság miatt lett császár nekem is.

A 2. 400grammal volt kisebb és gond nélkül kifért

2016. júl. 29. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Az én dokim nem mondta. 2,5 éve császároztak, most hüvelyire készültünk, de egyenlőre faros baba, ha marad akkor megint császár lesz.
2016. júl. 29. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Snorri ***** válasza:
Mikor szültél? Egy heg nem fog s csak úgy szétnyílni, nagyon ritka, általában akkor is vbac során, terhesség végén. Nem automatikus a 2. Császár. Az alhas izmainak erőssége azért fontos, mert az tartja a belső szerveket, tehermentesíti a gerincet, és a laza hasfal nem is szép, több szülés, egyre nagyobb esély, hogy nagy hasad lesz. Tudom, most jönnek azok, akik 10-et szültek, és ugyanúgy néznek ki, mint 18 évesen, pedig soha nem tornáztak.😊
2016. júl. 29. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!