Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Anyukák, ti hogy bírjátok...

Anyukák, ti hogy bírjátok gyerek mellett a háztartást?

Figyelt kérdés
Főleg olyanokat kérdezek, akik már dolgoznak. Míg otthon voltam 3 évet nem volt erre gondom, annyi mindenre elég egy nap, kb a csillár meg a plafon is ragyogott. Most elmegyek 7.40-kor, hazaérek 16.40-re, és egyszerűen semmi kedvem házimunkát csinálni, pedig szeretem a rendet és a tisztaságot, nálam napi szintű a mosás, teregetés, teraszfelmosás, kutyakennel takarítás, porszívózás Dysonnal, konyha rendberakás, wc mosdó takarítás, ilyenek, az alap dolgok. De délután alig veszem rá magam. Persze bevonom az 5 éves gyereket is ha úgy van, de azért nyilvan nem ő csinál mindent. Aztán nyaggat ő is menjünk bicajozni ide oda. Sokszor nem tudom merre szakadjak, a 2-3 naponkénti főzést, meg fűnyírást, kertészkedést ne is említsem. Férjem jelenleg 7-19 kb dolgozik, munkája mellett csinálja a viszonylag új vállakozásunkat, ha hazajön zuhanyzik, eszik, és a gyerekkel játszik, vagy max 1-2 apróságot megcsinál még, őrá sem tudok hárítani sokat. Ti mit csináltok délután munka utan?
2023. júl. 12. 19:49
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
37%
És ha reggel kelnél fel annyival előbb? Igaz korán kéne kelni, de szerintem kb 2 óra alatt ezek megvannak, esetleg a pórszívózást délutánra hagyod. És akkor 1 órába meg elkészülsz, készíted a picit. Hazaérni is jobb úgy hogy tudod már mindennel végeztél.
2023. júl. 12. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
92%
A nagyját hétvégén csinálom. Hétközben annyit, hogy minden a helyén legyen, ne legyen minden szanaszét, ne legyen mosatlan, pult letakarítva, konyhában felseperve. Mosogatógépből ki-be. Ha kell mosás, teregetés, elpakolás. A wc-t hétközben egyszer kisikálom kb 2 perc alatt, a mosdókagylót meg semeddig nem tart letörölni. Hétvégén takarítok rendesen. Porszívózás, portörlés, fürdőszobaszőnyeg mosás, fürdő-wc takarítás. Én ugyan nem porszívózok minden nap. Ha lenne robotporszívóm akkor elindítanám de nincs. A kertet a férjem csinálja de sokszor besegít az egyéb házimunkákba is.
2023. júl. 12. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
81%
Ugyan en meg itthon vagyok, pici a babam, de munka mellett is ugy csinaltam, hogy hetvegen nagytakaritas, hetkozben csak mosas-teregetes-mosogatas-konyha rendbentartas. Most is ezt csinalom, csak beruhaztam egy robotporszivora, szoval az minden nap megy 2x, igy mindig van egy altalanos tisztasag. Heti 1x korbetorlom domestosos kendovel a wc-t is.
2023. júl. 12. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
En helyzetem kb ugyanez. Mióta dolgozok én lejjebb adtam a haztartasbol, mert olyan keveset vagyunk együtt a fiammal, inkabb jatszok, bicozok vele, fagyizni megyünk.
2023. júl. 12. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
95%
Nem így. Ennek a tizedét SE csinálom. Nem mi vagyunk a lakásért/házért, hanem fordítva. Tiszta ruha, tiszta tányér, oszt csókolom. Inkább olvasok a gyerekeknek, játszunk kint és bent, ha pedig elaludtak olvasok/netezek/tévézek/szexelek. Nem a wc-t sikálom naponta
2023. júl. 12. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Ahogy esik úgy puffan!


Franc se fog emiatt tovább fent maradni vagy hamarabb kelni!

2023. júl. 12. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Én 4 körül végzek a munkában, negyed 5-fél 5-re érek a lányomért oda. Ő rögtön menni akar a játszótérre, szerencsétlenségemre mellette lakunk, úgyhogy mindig meg kell állni több-kevesebb ideig. Általában heti 2x van nagyobb játszózás kismotorral, homokozással, akkor úgy készülök, hogy viszek neki innivalót, stb. Ekkor este hazaérünk, vacsi, fürdés, altatás, 9-kor jövök ki tőle. Ha van erőm, akkor utána még ruhát hajtogatok /pakolok, csomagolok másnapra ebédet, előre elkészítem a reggelit. Ha nincs, akkor csak pihenek, alszok. Ha hazamegyünk bölcsi után, az sincs soha 5-nél hamarabb, akkor a lányom velem akar lenni mindenképp, egy mosást tudok kb. berakni, ennyi, abban szívesen segít, és akkor altatás után teregetek. Néha este előkészítem másnapra a főznivalót, felszeletelem a hagymát, zöldségeket, közben sorozatot nézek, ez már lazítás nekem. Van egy kézi porszívónk, azzal minden vacsi után végigmegyünk a folyosón, konyhán, fürdőn, így a járólapos helyiségekben nem olyan nagy a por. Rendes takarítás hétvégén, valamelyikünk elviszi a lányunkat itthonról, addig a másik halad.
2023. júl. 12. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Megoldjuk. Ebédre menüzünk, gyerekeknek menza, férjemnek a munkahelyén van saját étterem, nekem kifőzde. Így nem kell főzni, és takarítani sem utána. Alapdolgokat megcsinálok hétköznap, nem időigényesebb dolgokat meg gépesítettük annyira a házat, hogy minél gyorsabb legyen. Igazából nem is koszoljuk nagyon a lakást hézköznap. Vacsorát vagy hideg vacsi, vagy rendelünk, vagy pár perces történet.

Csak az esik zokon, hogy hétvégére sokminden marad de a férjem és én is csináljuk, haladunk.

2023. júl. 12. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Úgy,hogy lecarom. Ami kész van,az kész van. A többi meg marad. Folyamatos műszakban dolgozunk a férjemmel, plusz van egy lányunk. 7 éves, autista. Nem mindig lehet tőle takarítgatni,főzni....

Kaját hétköznap vesszük egy kifőzdében/kis étkezdében. Hétvégén, ha épp itthon vagyok, főzök. Ha nem, akkor nem. Megoldják a férjem és a lányom. Nem halnak éhen.

Máshogy ezt nem lehet sajnos.

A férjem is besegít. Mos, mosogat, porszívózik, kitereget, beszedi a ruhát. Amit kell,megszereli.

Mindig lenne mit csinálni,de pihenni is kell. Én elengedtem a háztartást. A lányommal állandóan lent kell lennünk játszótéren, mert hatalmas a mozgásigénye.


2 hete vettem egy könyvet,még nem volt időm kinyitni. Ennyit erről.


Minden munkát megosztunk,mindig van mit enni,mindig van tiszta ruha. Takarítunk,ahogy bírunk. Kb így. De nem halok bele,ha este nem mosogatok el,csak reggel.

2023. júl. 12. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Legyen minden a helyére pakolva, konyha legyen rendben elmosogatva, ha tele a szennyes kimosok, és a kézi porszívóval átmegyek a látható poron, morzsan, ennyi a hétközbeni házimunka és szép tiszta mindig minden. Wc-t hétközben csak akkor törlöm át fertőtlenítővel ha kicsit mellé ment a fiamnak. Főzni is csak hétvégén vagy home office napon szoktam.
2023. júl. 13. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!