Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért ítélik el azokat, akik...

Miért ítélik el azokat, akik felvették a csokkot, babavárót, stb?

Figyelt kérdés
2023. júl. 14. 11:27
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
87%

Én nem tapasztaltam ezt.

Mi is felvettük a babavárót lakáshitel helyett. Hülyék lettünk volna nem. Egy gyereket mindenképp akartunk, így ez pipa.

2023. júl. 14. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
91%

Mert aki felveszi,arrol azt hiszik csak azert szul,hogy megkapja.az eszukbe sem jut sokuknak,hogy esetleg nem a penz miatt vallaltak gyerekeket

(Vannak gyerekeim,En egyiket sem vettem fel,sem a csokot sem a babavarot.)

2023. júl. 14. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
73%
Az amit kettes írt. Mi 2-3 gyereket terveztünk, naná hogy amit tudtunk felvettünk. Végül is megállunk kettőnél, de ha a három mellett döntöttünk volna, felvettük volna az új csokot is. Attól hogy nem értek egyet egy adott politikai irányzattal, még igénybe veszem a kedvezményeit. Ezért persze nem vállaltam volna több gyereket...
2023. júl. 14. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
57%
Mert a CSOK-nak, babavárónak tulajdonítják az ingatlanárak emelkedését és aki nem tud élni a lehetőséggel, annak nyílván savanyú a szőlő.
2023. júl. 14. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
90%
4) nem annak tulajdonítják, hanem tényleg amiatt van. De ez nem azok hibája, akik felveszik, hanem ezé a kretén kormányé. Amúgy ha az orránál tovább látna a társadalom, felfogná, hogy a csok/babaváró/fiszemf*szom "családbarát" húzások csak parasztvakításnak vannak, hogy minél többet szüljön a magyar, de aztán már kb a terhesgondozástól kezdve magadra vagy hagyva a gyerekkel, se normális nőgyógyász, se normális pedagógus nincs már kb a rendszerben...
2023. júl. 14. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
86%
1-1 rossz példa is elég az általánosításhoz. És szerintem szinte mindenki tud valakiről a környezetében, aki ha nem is vallja be, tényleg a támogatások miatt vállalt (annyi) gyereket, amennyit. (És nem bírnak velük, nem foglalkoznak velük stb.)
2023. júl. 14. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
87%
Szerintem azokat ítélik el, akik emiatt ész nélkül szülnek. Ismerek olyan családot, ahol a nő 4 órás takarító volt, a férjének hol volt munkája, hol nem, majd felvették a csokot meg a babavárót (az első gyerek már megszületett, mikor ezt bevezették). Még nem volt 4 éves az első gyerek, mikor a nő már a harmadikat szülte, nem is titkolják, hogy a csok miatt. Még gondolkoznak egy negyediken is, hogy a babavárót se kelljen visszafizetési. De hogy miből nevelnek fel 3-4 gyereket, valszeg még ők sem tudják.
2023. júl. 14. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
87%

Ha valaki el akar ítélni, az el is fog. Ha felvetted azért, ha nem akkor azért.

Az egyik ismerősöm tipikusan ilyen. Egy darabig habzó szájjal acsarkodott, hogy mi csak a csok és a babaváró miatt vállaltunk gyereket és nekünk milyen könnyű, mert az állam töm minket pénzzel... Egyszer aztán elbeszélgettem vele, hogy egyiket sem vettük igénybe, részben azért, mert mire a babaváró bejött mindegyik gyerek megszületett részben meg azért, mert nem mertünk egy háznyi hitelbe belevágni. Nos, ennek a beszélgetésnek annyi lett az eredménye, hogy már azzal fröcsögi tele a környéket, hogy mi még ahhoz is hülyék és csórók vagyunk, hogy az állam által ajándékba adandó pénzekez begyűjtsük.

Ez van! Mi már jót nem tudunk az ő szemében tenni!

2023. júl. 14. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
91%
Akinek "hol van munkája, hol nem", az kezdjük ott, hogy meg sem kapja...
2023. júl. 14. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
89%

Senkinek nem kell elmondani, és probléma megoldva, mivel senkinek semmi köze hozzá.

Tőlem múltkor az asszisztens kérdezte meg az orvosnál.

Mondtam nem vettük fel, pedig de.

Amúgy legszívesebben kevésbé kulturáltan válaszoltam volna.

2023. júl. 14. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!