Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért ítélik el azokat, akik...

Miért ítélik el azokat, akik felvették a csokkot, babavárót, stb?

Figyelt kérdés
2023. júl. 14. 11:27
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:
71%

20.

Kérlek ne kezdj vele beszélgetni. Troll. Nincs gyereke, beteg férfi.

Idejár hergelni. Már a pontjaiból látod, hogy ki ő

2023. júl. 14. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 anonim ***** válasza:
74%

Nekünk segített. Enélkül nem lenne saját ingatlanom.

De én ésszel csináltam, mindent átgondolva. Plusz jókor voltam jó helyen ahogy szokták mondani.

2016-ban vettem fel és használt ingatlanra. Ez volt az önerőm plusz jelzáloghitel. Aminek a felét kapásból elengedtettem amikor megszületett a harmadik gyerek.

Így már csak 4 millió forint hitel van rajta még 23 évig, az elidegenítési tilalom meg lejár 3 év múlva.

2023. júl. 14. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 anonim ***** válasza:
47%
Azért, mert 10-ből 8 ember azért vállalt 3 gyereket, hogy pénzt kapjon és nem azért vette fel a CSOK-ot (1 K-val), mert eleve 3 gyereket akart, vagy volt már neki. Kevés volt, aki meggondolta. Ismerősi körben is egy csomóan már panaszkodnak 2 gyerekkel és még le sem gyártották a harmadikat. Mint az állatok, komolyan, akiknek muszáj szaporodni, csak pénzért...
2023. júl. 15. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 anonim ***** válasza:
25%
Irigyek, mint itt is néhány kommentelő.
2023. júl. 15. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 anonim ***** válasza:

Egy fiam már volt, szerettünk volna még egyet. Saját lakásunk viszont nem volt. Adott volt tehát, hogy 10 millió babaváró, 1millió 430ezer csok, valamint 10 millió csok hitel. 105ezer a törlesztőm. Van, akinek az albérlet drágább. Mi meg hozzá tettük a magunkét, és itt élünk a felújított ingatlanban. Ez a törlesztő, ez ennyi marad. A konstrukció nekünk megfelelt nagyon is. Nem a kormányt támogatom vele, hanem saját magam, és a mi életünket. Magasról kakkantom is lefelé, hogy ez kinek fáj.

Családban is van, aki köpköd, mert neki a harmadikat kéne bevállalni úgy, hogy a férj minimálbér+boríték, a feleség meg napi bejelentő.

Stabil, nyugdíjba menős munkahellyel vagyunk egyébként. Nekünk ebben kb semmi kockázat nem volt. Nem fogok emiatt bebújni a sarokba, azt kell mondjam.

2023. júl. 15. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 Oldfire ***** válasza:
71%
Nem itéljük el, csak sajnáljuk. Ismerve a fideszt ezzel a csokkal is sok embert átvert. Később biztos, hogy sokakat padlóra küld.
2023. júl. 21. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 anonim ***** válasza:
Mire alapozod? Olvastad a szerződési feltételeket?
2023. júl. 21. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!