Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért ítélik el azokat, akik...

Miért ítélik el azokat, akik felvették a csokkot, babavárót, stb?

Figyelt kérdés
2023. júl. 14. 11:27
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
43%
Mert a nagyon sok ember a semmire szül, erre aszociálnak.
2023. júl. 14. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:
90%

Nem tudom. Bár hozzá teszem alapvetően sem a csok ,sem a babaváró nem segített a fiatalokon. Nálunk 8-9 éve 12m ft 2 szintes házat lehetett venni.Most a támogatások bevezetése után ugyanennyiért a falu határában lévő földeket adják ami beépíthető.Házat 40 alatt nagyon keresni kell, de ha találsz arra is jócskán kell költeni.Szóval ezzel a nagy adakozással mindenkivel kibactak, ahogy ha valaki aláír 3 gyerekre de csak 1-2 van kalibrálva akkor aztán szívhat rendesen, vagy törleszhete..

De akárki ezekkel se tud élni, hiába mondják hogy mert mindenki fel tudja venni .

2023. júl. 14. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:
23%
Én nem elítélem, hanem inkább sajnálom. A down kóros is értelmesebb. Azt hiszik ingyen kapnak milliókat. Mint a rezsi csökkentés. Ráadásul valóban nincs ez jó hatással az ingatlan piacra.
2023. júl. 14. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:
29%
Remélem ezt is olyan kamatra b…za fel a kormány utólag, mint a diákhitelt.
2023. júl. 14. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:
37%

“És szerintem szinte mindenki tud valakiről a környezetében, aki ha nem is vallja be, tényleg a támogatások miatt vállalt (annyi) gyereket, amennyit. (És nem bírnak velük, nem foglalkoznak velük stb.)”


Tudok ilyen hülyékről. Sajnos szaporodtak. Pedig számolni sem tudnak rendesen. Milyen támogatás ? 3-4 gyerek felnevelése sokkal többe kerül annál, amit kapnak.

2023. júl. 14. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
41%
Mi felvettuk egy gyerekre a babavarot de nem akartunk eleve tobbet viszont igy is jobb feltetelei voltak mint egy banki hitelnek. Viszont van ismerosom aki fura mod be is vallotta hogy a 3. a csok miatt szuletett pedig mar nem akart volna meg egyet. Csodalkoztam hogy is bevallotta de megertem. Mint tenyt kozolte. Rettenetes volt hallani hogy valamit nem akarsz mert meggondolod magad megis kotelezve vagy ra.
2023. júl. 14. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:
60%

Mi is felvettük a babavárót, de már akkor próbálkoztunk a babával. Már azóta meg is született. Jól jött 10 millió Ft.

Főleg facebook-on olvasom, hogy "majd meglátja a sok birka..." meg "majd mikor mennek az utcára fognak sírni és majd az én adómból kell őket megmenteni" stb hülyeségeket.

Ezeket fogalmam nincs miért pötyögik oda. Nyilván nem sokan állnak olyan jól anyagilag, hogy 10 millára nemet mondjanak gálánsan.

2023. júl. 14. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:
75%

Aki eleve 2-3 gyereket tervezett mindenféle hitel nélkül is, az pont hülye lenne nem élni 10 millióval, amit ha amúgyis 3 gyereket akar, kb hozzávágják, ha megfelel a feltételeknek.

De 2, sőt 1 gyerek esetén is bőven jobban megéri, mint bármilyen hitel.

Rengeteg értelmes, intelligens ember is felvette.

Nyilván aki nem felel meg, mert nem tud egy értelmes munkaviszonyt sem felmutatni, esetleg büntetett előéletű (ez is feltétel), az persze, hogy köpködni fog.

2023. júl. 14. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:
60%

Mi akkor vettük fel a babavárót, amikor már betöltött 12 hetes voltam az első babánkkal. Tudtuk, hogy minimum kettőt akartunk, így hát ezt hülyék lettünk volna nem kihasználni. A lakáshitelünket előtörlesztettük belőle, sokkal jobban jártunk, mintha nem vesszük fel.

CSOK-ot felvettük az 1 meglévő gyerekre, amikor új házat vettünk, pedig már 20 hetes voltam a másodikkal. Kizárólag azért vettük fel, mert ezzel elengedték az ingatlanvásárlás után az illetéket, ami lássuk be, jelen helyzetben nem kis segítség. Az a 600 ezer ft, amivel megtámogatták a házvásárlásunkat, hát, hogyismondjam, nem az segített hozzá az ingatlanhoz, na :D


Viszont én is azt látom, hogy aki ítélkezik, az a) arra gondol, hogy tuti csak a pénz miatt szült valaki, és utána el is lesz hanyagolva szegény gyerek, illetve b) emiatt mentek fel az ingatlanárak (lol, persze, a 3 gyerekes CSOK 10+10 milliója miatt kerül 30 helyett 70 millióba egy 3 szobás belvárosi lakás -ahová amúgy nem fér el 3 gyerek-, vagy a babaváró 10 milliós hitele okozta a holland bummot is, persze. A világon MINDENÜTT iszonyatos mértékben emelkednek az ingatlanárak, sajnos ez teljesen független a kormányunk esetlenkedéseitől, kivételesen ezt most nem ők okozták). De őszintén szólva, engem nem érdekel, ki ítélkezik és ki nem, nekünk jól jöttek ezek a támogatások, így éltünk vele. Nem kell egyetértenem a kormánypolitikával, hogy éljek az előnyeivel, jól írta az egyik korábbi válaszoló.

2023. júl. 14. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:
47%

13. Ezt a sértést Down-kórosok nevében kikérem... ne legyél bunkó. Lehet kulturáltan véleményt nyilvánítani.

Miért pont a Down-kór jutott az eszedbe?

2023. júl. 14. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!