Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Melyik csúfolódást tudnád...

Melyik csúfolódást tudnád legkönnyebben tolerálni a gyerekedtől?

Figyelt kérdés

Tehát a gyereked általános iskolás. Megtudod, hogy csúfolja egy osztálytársát, mert annak a szülei...lásd a fenti válaszokat.

Azt jelöld, ami a legkevésbé zavarna, tehát a legjobban elfogadod, hogy ez bizony ok a csúfolódásra.



2023. aug. 6. 14:56
1 2 3 4 5
 31/45 A kérdező kommentje:

#29! Itt inkább te nem fogod fel, mi volt a feladat. Ha akarsz, válaszolj egyszer a magad nevében. Ha nem akarsz, nézz másik kérdést. Nem is olyan bonyolult, ugye? Bejelölöd azt a választ, amit TE gondolsz. Mások nevében nem nyilatkozol és nem értékeled a kérdést.

Az pedig egy tény, hogy minden iskolában van csúfolódás napi szinten. Tehát, beláthatod, hogy a kérdés kiírásakor én nem tudhattam, hogy azt kizárólag olyan szülők gyerekei teszik, akik nem gyik felhasználók 😉Az a néhány ember meg, aki az első 9 válaszlehetőség közül jelölt, nyilván nem olyan okos, mint te, ezért félreértette a kérdést. Csak jobban tudod már, hogy ők mit gondolnak, mint ők maguk!🤣

De csak neked, mert én azokat is elfogadom, akik kicsit nehezebb felfogásúak, mint az átlag, írok példát, mit jelent az, hogy könnyebben tolerálom.

1. Eset: Kisfiam osztályfőnöke felhív, hogy kisfiam az egész osztály előtt röhögve utánozta, hogy jár Józsika sánta apukája. Teljesen összetörök, hisz pont az én gyerekem, akit baba kora óta az elfogadásra nevelek, aki soha nem tett ilyet, mindig védelmezi a sérülteket stb.Csalódtam benne.

2. Eset: Kisfiam osztályfőnöke felhív, hogy az egész osztály előtt röhögve utánozta Józsika matt részeg apukájának járását. Nem török össze, mert tudom, hogy a gyerek tőlem is folyton hallja, amikor mondom a férjemnek, a szomszéd Tibi megint olyan részeg, hogy nem talált be a kapun és négykézláb jött fel a lépcsőn. Elítélem az alkeszokat, a gyerekem is elítéli. Ez nem baj. A gyerek nem is Józsikat csúfolta, hanem az apját, aki megérdemli. Az a baj, hogy a gyerekem nem ismeri fel, hogy Józsika erről nem tehet, elég baj az neki. Beszélnem kell vele, mert az én feladatom megtanítani ezt neki.

A második esetben könnyebben toleráltam, akkor is, ha a gyerek felé a reakcióm ugyanaz, ugyanúgy kap/vagy nem kap büntetést. Mert a 2.esetben a gyerek viselkedésének egy részét magamban elfogadom, azt nem fogadom el, ahogy kifejezte és aki felé kifejezte.

Egyébként, ha meglesz az 50 szavazat, leírom, hogy miért kérdeztem. Na, nem neked, hanem azoknak, akik képesek szöveget értelmezni.

2023. aug. 9. 13:41
 32/45 anonim ***** válasza:
100%

Minden esetben ugyan olyan büntetést adnék a gyereknek.

Nyilván el is magyaráznám hogy miert kapja (kit, hogyan bántott meg azzal amit tett)

2023. aug. 9. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/45 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Megjött az 50.szavazat, leírom, miért voltam kíváncsi. (Nem sikerült választ kapnom, szóval akinek van ötlete a jelenségre, ossza meg bátran.)

A fenti problémákról vannak fent kérdések bőségesen az oldalon. A válaszokból az látszik, hogy a többség elítéli ezeket a szülőket változó mértékben. A kérdezők kapnak hideget-meleget, de csak egy esetben találkozom azzal az érvvel, hogy az iskolában csúfolni fogják, ott viszont minden kérdésnél legalább egy(de inkább több) ilyen válasz érkezik. Ennek a miértjére lettem volna kíváncsi.

Ha pl.a kérdező leírja, hogy a férje alkoholista lett, tipikus válaszok:

-Hagyd el, mert ütni-verni fog téged is, meg a gyereket is.

-Hagyd el, mert anyagi nyomorba dönti a családot.

-Hagyd el, mert rossz mintát ad a gyereknek. Stb.

De soha nem olvastam még, hogy hagyd el, mert csúfolni fogják miatta a gyereket az iskolában! Ahogy az összes többi problémánál se. Hogy melyik az az egy, ahol viszont mindig? Következő kommentemben leírom és kifejtem, miért tartom teljesen életszerűtlennek.

2023. aug. 9. 14:24
 34/45 anonim ***** válasza:

Akinek pl alkoholista a szülője (pl nekem is) nem az a legnagyobb gondja hogy a suliban kigúnyolják

Egyébkén engem nem is csúfoltak emiatt, pedig kis faluban laktunk, tehát tudta mindenki.

Na de a lényeg hogy ilyenkor a tanácsokat prioritásban adják. Tehát nagyobb baj hogy összeveri az alkesz a kérdezőt meg a gyereket mint az hogy kicsúfolják a suliban.


Na meg ahogyan a válaszokból is látszik, a csúfolkodást otthon szinte mindenki bünteti.

Tehát nem csúfolódik a gyereke

2023. aug. 9. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/45 A kérdező kommentje:

A megfejtés a kései gyerekvállalás. Kivétel nélkül minden ilyen kérdésnél megjelenik legalább egy válaszban, hogy, ne vállaljatok, mert szegény gyerek, csúfolni fogjak miatta az iskolában, akár a férfi, akár a nő idősebb, akár mindketten.

Számomra ez teljesen érthetetlen. Ugye, az kiderült, hogy senki gyereke nem csúfolódik, de ezek szerint azt feltételezik, hogy más gyerekek viszont igen. Az apróságokon túl viszont kizárólag emiatt. Az érdekel, hogy vajon miért gondolhatják ezt.

Pedagógus pályafutásom során hallottam már egy-két csúfolódást, de olyat EGYSZER SE, ahol az idősebb szülő volt a csúfolódás oka. Megmondom miért.

1. Alsós gyerek a saját szüleiről se tudja, hany éves, nemhogy máséról. Ha felmerül a kérdés, olyan válaszokat kapni, hogy negyvenvalahány(ami a valóságban simán lehet harmincvalahány vagy ötvenvalahány is😁) Tessék nyugodtan kipróbálni, lesznek meglepetések. Különösen apuka esetében. Ott akkor fordul elő találat, ha nem rég ünnepelték a születésnapját.

2. Felsősök esetén már jobb az arány, de őket meg nem érdekli. Mindenki egyformán öreg nekik, aki már elmúlt 25.

3. A gyerekek kifejezetten rosszak életkor tippelésben. Én szerintem voltam már 20-tól 60-ig bármennyi.

4. A gyermekvállalás kitolódott. Ha az osztály 3/4 részét 3x évesen szülte az anyukája, a fentiek tükrében ugye senki nem gondolja, komolyan, hogy csúfolni fogják Sárikát, akit meg 40évesen. Fel se tűnik nekik, hogy Sárika anyukája már 50, az övé meg csak 45. Ugyanez igaz az apukákra azzal a kiegészítéssel, hogy lehet, hogy Marcika születésekor az apja már 45 volt, de tuti, hogy van legalább egy osztálytársa akit szintén 45 évesen vállalt az édesapja, igaz, őt a 2. házasságában, 3.gyerekként.

Szóval ez gondolkodtatott el. Miért gondolják mégis ezt a csúfolódást sokan? Vajon magukból indulnak ki és ezt a "bűnt" ők jobban elítélik, mint a többit? De a szavazás egyáltalán nem igazolta. Akkor vajon miért lehet ez?🤔

2023. aug. 9. 14:46
 36/45 anonim ***** válasza:
35%

Hát ha te pedagógus vagy és ilyen kacifántosan teszel fel kérdés valamint az okfejtéseidet is így magyarázod el a gyerekeknek, az probléma!


Egyébként a minap futottam bele egy kérdésbe ahol írta 1 (az az egy) kommentelő hogy csúfolni fogják a gyereket mert öregek a szülei.

Se előtte se azóta nem találkoztam ezzel.

Tehát te abból vontál volna le következtetést. Ezt a kategóriát látogató felhasználókból alig tudtál 2 nap alatt összekaparni 50 embert aki szavazna.

Akkor ez szerinted releváns felmérés?

2023. aug. 9. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/45 A kérdező kommentje:

Bocs, hogy nem úgy kérdeztem felnőtt emberektől, mintha 10éves gyerekek lennének.

"Se előtte se azóta nem találkoztam ezzel." Egy pillanatra próbálj már meg elvonatkoztatni magadtól. Én meg nem egyszer, hanem rengetegszer. Azért tettem fel én a kérdést, és azért nem tetted fel te.🤷🏼‍♀️

"Akkor ez szerinted releváns felmérés?" Mondta valaki, hogy releváns felmérést készítek?

Kíváncsi voltam valamire és tettem egy kísérletet arra, hátha találok rá magyarázatot, ezért feltettem egy kérdést. Egyelőre nem találtam. Nagyon unatkozhatsz, ha téged ez ennyire felzaklatott.

2023. aug. 9. 15:42
 38/45 anonim ***** válasza:
Nahát, ez egy nagyon érdekes észrevétel volt tőled, és nem tudom, segít-e neked bármiben, de leírom, hogy nekem pl. negyvenesek voltak a szüleim, amikor születtem. Soha senki sem csúfolt miatta. Egyke vagyok. Pedig csúfoltak sok minden miatt, pl. a vezetéknevem, meg csúfoltak strébernek, sőt még bullying áldozata is lettem egy időre, de a szüleim kora miatt soha nem csúfolt senki.
2023. aug. 9. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/45 anonim ***** válasza:
0%

Eléggé felzaklat hogy egy olyan inteligens ember tanítja a gyerekeket mint Te!


Mi több elkeserít!

2023. aug. 9. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/45 A kérdező kommentje:
#39! Ne aggódj, a tiédet nem tanítom. Szerencsés ember vagy, ha ez a legnagyobb problémád 😁
2023. aug. 9. 16:23
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!