Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Lett valakinek gyereke azután,...

Lett valakinek gyereke azután, hogy 33 évesen (F) még totál kilátástalannak tűnt az egész?

Figyelt kérdés
Egyedül a saját, tehermentes lakásom van meg hozzá. De semmi más. Se nő, se egzisztencia, se komolyság. Mármint, én állandósítottam magam tinédzser koromba, ugyan azt művelem, mint 18 évesen. Bulik, játék, chillezés. Csak ezt már kezdem kicsit unni, meg érzem, hogy mondjuk 60 évesen már baromira bánnám, hogy nem vállaltam gyereket soha. Meg eljutottam oda, hogy a saját boldogságomat már kicsit unom hajszolni, most már érdekesebb lenne egy új élet kivirágzását figyelemmel kísérni, ezért akarnék gyereket, csak olyan szinten kilátástalan ez az egész, hogy őszintén, elképzelni sem tudom jelenleg. Úgy értve, nem értek a nők nyelvén. Soha nem is értettem, ezért nem is próbálkoztam velük soha. Aki tetszett, azt túlmisztifikáltam, akinek meg én tetszettem, az hidegen hagyott, így végül is örökké egyedül vagyok. És mondom, különösebb problémám nincs ezzel, csak a jövőtől félek. Ha hallanék olyan sikersztorikat, hogy hasonló háttérből megváltozva valakinek végül összejött a gyerek, akkor én is bízni kezdenék benne, hogy még megváltozhatok.

2023. aug. 7. 20:15
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:
51%
Hajrá! ❤️
2023. aug. 10. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 anonim ***** válasza:

Csak szólok, hogy gyerek erkezesere akkor sem tudsz felkeszulni, ha amúgy nagyon akarod, nagyon vársz rá. Meg nőként sem. Teljesen más, mikor az unokahugira vigyázol 1-2napot....

A gyerekvállalás nagyon nehéz dolog, sokkal nehezebb, mint hittem, pedig én nagyon akartam gyereket. Persze szeretem, nagyon cuki, és a hónapok előrehaladtával egyre cukibb, de irtó nehéz is.... Máig nem értem, azok hogy birkoznak meg vele, akiknek csak úgy becsuszik a gyerek...

2023. aug. 10. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 A kérdező kommentje:
22-es, szerintem ez az alku része, legalábbis ezt én egy befektetésnek élném meg a fárasztó időszakban. Az első 5-6 év még piszok nehéz lehet kevés jutalommal, de onnantól hogy a gyerek már képes összefüggően beszélni, vannak komplex gondolatai, már sokkal élvezetesebb lehet vele játszani, hülyülni. Ahol dolgozok, gyakran találkozok 6-10 év közötti gyerekekkel, és azt az életenergiát, ami belőlük árad, szerintem sosem tudnám megunni. Amúgy meg sok ember fejetlenül vág bele a gyerekvállalásba, és még nekik is sikerülni szokott. Ha valaki előre megfontolva vállal gyereket, csak a saját sikerét növeli. Ennél nem nagyon lehet többet tenni földi halandóként, mint hogy az ember igyekszik, mert fix siker a világon semmilyen formában nem létezik, még az se garantált, hogy nem töröm ki a nyakam, miközben WC-re megyek. Mindennek megvan a maga kockázata, ez az élet, hogy próbálkozunk.
2023. aug. 10. 08:46
 24/26 anonim ***** válasza:
Minden időszakban tele van jutalommal a gyereknevelés. Ahhoz, hogy 5-6 éves korában jól el tudj Vele játszani folyamatosan foglalkozni kell Vele, példát és irányt kell neki mutatni. Nem maguktól lesznek okosak.
2023. aug. 10. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 A kérdező kommentje:
24-es, persze, én is így gondolom, de a csecsemő kor, ahogy én elképzelem, az lehet a legkritikusabb időszak. Eleve sosem rajongtam a csecsemőkért, egész egyszerűen nem tartom őket aranyosnak. Ez egyéni defektusom, de egyszerűen így érzem. Olyanok, mint a kis kopasz koboldok. Ahogy apránként alakulnak emberpalántává, megnő a hajuk, kialakul a mozgáskoordinációjuk, onnantól válnak aranyossá. De ez nem csak embereknél gondolom így. Az újszülött állatok se aranyosak számomra, amíg még csak vakon, öntudatlanul mocorognak. De onnantól, hogy már futkos egy kiscica, az babonázó. Egy csecsemőben maximum azt tudnám szeretni (persze azon kívül, hogy a vérem, és kötelező szeretnem bármi áron emiatt), ahogy apránként ráébred a világra. Nézni őt, hogyan reagál minden újdonságra. Nézni a tiszta, makulátlan szemét, ami biológiailag még tökéletes. Hallani az első nevetését, az első szavait, stb, stb. Ezekben rejlhetnek a csodák, mondom ezt látatlanban. De elképesztően sok meló lehet vele, ez az érem másik oldala. Ezért mondtam azt, hogy mondjuk 5-6 éves kor felett már jóval több lehet a pozitívum a dolgokban. Meg a legtöbb szülőtől azt hallom, hogy a kezdeti időszak a legnehezebb, csak utólag valahogy mindenki a szép dolgokra emlékszik inkább.
2023. aug. 10. 20:23
 26/26 anonim ***** válasza:

4 gyerekem van, mind Fiú! Az apjuk a kezdetektől foglakozik Velük. Eleinte hasonlóan félt a gyerekneveléstől, szinte el sem tudta képzelni, hogy mit fog csinálni...aztán ahogy a kezébe fogta azonnal elöntötte az apai érzés és azóta ez töretlen Benne.

Jó gondolataid vannak...

Lehet, hogy most úgy érzed nem aranyosak, de a sajátod lesz a legszebb a világon.

A kezdeti időszak valóban nehéz, igen talán a legnehezebb, de az a pici lény fog igazi családdá formálni Titeket...

2023. aug. 11. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!