Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Gyerekvállalás elott nem...

Gyerekvállalás elott nem feltetek, hogy esetleg a parotok elhagy, vagy nem fogjátok bírni a gyereknevelést?

Figyelt kérdés

Multkor az interneten talaltam egy statisztikat arrol, hogy (legtöbb esetben) az apukak azert lepnek le, miutan megszuletik a gyerek, mert kiderul, hogy nem birjak a terhelest, viszont az anyukakkal ugyanez van, csak ok nem lepnek le de attol meg ugyanolyan rossz nekik, mint a szokott apukaknak.


De ha valaki ugy érzi, hogy nem egészen való neki gyerek, akkor (szerintem) nem a lelepes a megoldas.

Akkor az anya kinlodjon egyedul a gyerekkel, mig felno?


Ti meg gyerektervezes elott nem tartottatok ezektol a dolgoktol, hogy pl.: nehezen kezelheto gyereketek lesz, vagy esetleg elhagy a parotok, ferjetek?


2023. aug. 18. 13:26
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
41%

Nem, az apukák legtöbbször azért lépnek le, mert eleve nem akartak gyereket, csak a nő vagy a környezet nyomasara vállalták.


"De ha valaki ugy érzi, hogy nem egészen való neki gyerek, akkor (szerintem) nem a lelepes a megoldas."

Hanem? Szerinted mi a megoldas? Amúgy a nő is lelephet.


Nem, nem tartottam ezektől. Aztán a párom lelepett a terhesség alatt gyerekem pedig bizony nagyon nehezen kezelhető, problémás gyerek lett.

2023. aug. 18. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Anyagilag minden gond nélkül bírnám egyedül is, ha a férjemmel bármi történne, minden mást meg ugye kénytelen lennék megoldani, ahogy mások is. Azon túl, hogy szerintem csak hosszú és TÉNYLEG stabil kapcsolatban szabad szülni, az élet mindig rizikó, ez ilyen. Én úgy látom, hogy ahol szétesik a kapcsolat a baba érkezése után, ott régebbi problémák húzódtak, csak ez a plusz teher dönti be végül az amúgy sem túl fényes kapcsolatot.
2023. aug. 18. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Hát, ismerek olyan párt, ahol a pasi zsarolta bele a menyasszonyát a gyerekvállalásba konkrétan azért, hogy magához láncolja... majd ő lépett le a baba fél éves korában. Alkalmatlan emberek mindig vannak, de ott pl mérföldekről látszott, hogy nem kéne belemennie a csajnak az egészbe.
2023. aug. 18. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 babyboom567 ***** válasza:
100%

Azt,hogy valaki bírja-e a gyereknevelést, azt nem lehet előre tudni.

A másik, hogy az emberek nagy része, nem tudatosan vállal gyereket, csak "úgy alakul".

2023. aug. 18. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Én a gyerekneveléstől féltem, attól, hogy elhagy a párom, egyáltalán nem.

A gyereknevelés megy, de közben elváltunk.

Hosszabban: a volt férjem nagyon akart gyereket, én féltem tőle, de végül belementem. Nem írom, hogy elhagyott, mert végül én jöttem el tőle gyerekestől, de addigra már úgy bánt velem, mint egy kutyával. A gyerekvállalást nem bántam meg, néha persze nehéz, főleg egyedülálló szülőként, meg ha az exed minden téren szívat, pénzügyileg, lelkileg. De nagyon jó, hogy van a kisfiam.

2023. aug. 18. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Koszi a valaszokat.


Hat en szerintem teljesen felesleges a gyerekre fogni, ha tonkremegy a kapcsolat, mert altalaban azokban a kapcsolatokban mar alapbol voltak problemak, csak a legalapvetobbek inkabb a baba erkezese utan jonnek fel, amiket valahogy kenytelenek megoldani, azaz nincs egyuttmukodes.


De hat a legtöbb férfi amúgy ki sem veszi a reszet a gyereknevelesbol, ugy gondolja, az a NO DOLGA.

Szóval szerintem itt usznak el a legtobb hazassagok.

2023. aug. 18. 14:00
 7/13 anonim ***** válasza:
33%

Én nem féltem, mert éreztem, hogy ez lesz, hiába mondta, hogy szeretné, persze be is jött a megérzésem.

Csak azt sajnálom, hogy nem is nagyon kíváncsi a picire, pedig semmit nem kértem tőle, anyagilag sem kell támogatnia.

11 hónapos, eddig azt hiszem, hogy össz-vissz 5x látta személyesen, bár képeket szokott kapni, sőt, olyan is volt, hogy ha egy ideig nem küldtem, akkor kérte.

Remélem, hogy ha nagyobb lesz, és nem fog ennyire függeni tőlem, akkor hátha kicsit jobban kíváncsi lesz rá. Ha nem, akkor sajnos ez van :(

Ettől függetlenül ezt sosem lehet előre tudni, én nőként csak akkor vállalnék gyereket, ha tudom, hogy egyedül is fel tudom nevelni (nyilván ha nem történik valami igazán váratlan, mondjuk baleset, természeti csapás stb.). Kiszolgáltatottan ott maradni egy gyerekkel, ha az ember épp lelkileg is padlón van a szakítás miatt, az mindennél borzasztóbb lenne számomra.

2023. aug. 18. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Dehogynem, nem is vállaltam, bejött, lelépett
2023. aug. 18. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
68%
Eszembe se jutott. Szerettük egymást. Tényleg, szerelembol. 6 hónapja voltunk és laktunk együtt mikor terhes lettem. Sokkal jobban vettük az akadályokat, azoknál akik tervezgettek, szép sorban mentek. 4 éves már a kicsi, szerelem van.
2023. aug. 18. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem neki erősebb az apai ösztöne, mint nekem az anyai (mondjuk pár hetes a baba).


Ha válnánk és nem lehetne osztott felügyelet, abban sem vagyok biztos kinél maradna a gyerek.

2023. aug. 18. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!