Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Erre tanítjuk/ják a gyerekeinket?

Erre tanítjuk/ják a gyerekeinket?

Figyelt kérdés

A Dóra a felfedező című mesében hangzik el:

- Sviper ne lopjál!

- Nem igazság!


2010. okt. 16. 09:04
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Nem értem, mi bajod azzal a mesével, mi mindig nézzük, nagyon aranyos és tényleg tanul belőle a gyerek, rövid angol mondatok is elhangzanak benne, amit ismételgetnek a gyerekek. És az, hogy ne lopjál, az talán rosszra tanitás???
2010. okt. 16. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
engem az jobban zavar, hogy "ó, a fenébe!!!" számomra ez már csúnya szó egy 2 éves fülének...
2010. okt. 16. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Neeeem, engem az zavar, hogy azt mondja a róka a ne lopjálra, hogy nem igazság!

Egyébként mi is nézzük, mert szereti a kicsi.

2010. okt. 16. 09:19
 4/13 anonim ***** válasza:
46%
egyébként is "Ne lopj!" lenne a helyes ragozás.
2010. okt. 16. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
91%

Nem értem, mi a bajod ezzel. A róka negatív szereplő. Ha ő mondja, hogy nem igazság, akkor az nem számít a gyereknek. Ha Dóra mondaná, az már jelentene valamit. Az összes mesében ilyen a negatív hős. Ennyi erővel semmit ne nézzen a gyerek. Se Süsüt, mert ott van a Torzonborz király, aki még tombol is dühében, se magyar népmesét, se Kockásfülű nyulat.

Ne aggódj, a gyerek tudja, kivel kell szimpatizálni, s a jót veszi példának, s elítéli a rosszat. :-)

2010. okt. 16. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
90%

Az egyik kommentre reagálva.

Teljesen jó a ragozása. Mindkettő megfelelő a magyar nyelv szabályai szerint. Bárhol utána nézhetsz: Jelen idő felszólító mód E/2: -j(ál), -j(él).

2010. okt. 16. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
25%

a múltkor Dórika a következőkre tanított:


"Jól verd oda a lábad, hogy a szomszéd is hallja".


Hát rohaggyá meg dórika....

2010. okt. 16. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Én soha nem hagyom nézni ezt az idióta mesét a fiamnak! Ha már angolul akar beszéltetni, akkor úgy mondja már, hogy azt érteni is lehessen! Sokszor még én sem értem, mit hadovál, nem hogy egy pici gyerek! De nem ezért utálom legfőképpen, ez csak egy példa volt.
2010. okt. 16. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

A lányom imádja, én semmi kivetni valót nem találok benne.

Mióta nézi, megtanult angolul számolni 10-ig és néhány szót 2,5 éves létére.


Az talán jobb, hogy a 101 kiskutyában min. 3× hangzik el az a szó, hogy hülye, vagy Eperke arra tanítja a gyerekeket, hogy nagyra nőssz a tortától, meg epresen szép a világ! Na én ettől megyek a falnak!


Amúgy a mi gyerekkorunk nagy kedvenc meséjére, a Tom&Jerry-re, is azt mondták a pszichológusok, hogy agrasszeví mese, és nem tesz jót a gyereknek, mert agresszivitást tanul. Hát én éjjel nappal néztem, mégsem vagyok egy agresszív állat!


Szerintem nagyon sok mesében találhatnánk kivetnivalót.

Pl a Piroska és a farkasban a farkas felfallja anagymamát, ez már eleve félelmet kelthet egy kisgyerekben, vagy a már fenn említett 101 kiskutyában a nőci nem éppen állatbarát módon bánik a kiskutyákkal, ráadásul ellopja őket! A mesék gonosz figurái saha nem gyerekbarát módón vannak beállítva, de szerintem nem baj, ha egy gyerek nem csak azt látja, hogy a világban minden szép és jó.

2010. okt. 16. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
én is lepontoztam szevasztok! Nézzétek ezt a birka mesét továbbra is!
2010. okt. 16. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!