Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hány éves korában mondtad el...

Hány éves korában mondtad el enyhén autista/Aspergeres gyermekednek, hogy ő autista? (hány évesen tudtad meg?)

Figyelt kérdés
Ha egy gyerekről 9 éves korában derül ki, hogy enyhén autista, (ez abban nyilvánul meg gyakorlatilag, hogy a társas kapcsolatokkal van problémája és kicsit merevebb, rugalmatlanabb mint az átlag), érdemes vele megosztani a vizsgálat eredményét? Vagy ha majd nagyobb lesz és jobban átlátja, hogy mivel jár ez, hogy megértse, hogy ő nem értelmileg fogyatékos, csak más, mint a nagy átlag.
2023. okt. 22. 19:34
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
100%

Én ismertem egyet, akinek 14 évesen se mondták el. De szerintem biztos tudta, mert olyan suliba is járt. Nagyon enyhe volt, szerintem laikusok észre se vették volna, egyébként meg imádnivaló.

Én valamilyen szinten biztos elmondanám, de attól függően mennyit érthet belőle, mit tud arról, miert kellett egyáltalán a vizsgálat, őt zavarja-e a hétköznapokban, hogy "más".

2023. okt. 22. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
12%

Ès ettől autista?Mert magànakvaló?

Nincs ez túltolva ez az egész autizmus?

9 èves ,atya világ annyit vàltozik ,vâltozhat mèg.

Hol diagnosztizâltàk?

2023. okt. 22. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
16%
Előző vagyok,èn nem osztanâm meg vele, nyilván kell terelni jó irányba .De èn nem vagyok te ès nem mondom,hogy ne oszd meg vele.
2023. okt. 22. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
85%
Erre vannak szülői csoportok ahol pszichológus segít, hogy ezt hogy kell elmondani.
2023. okt. 22. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
34%

Ha a gyerek nagyon enyhe kategóriàba esik ,kàr diagnosztizàltatni .Minek?Hogy betegségtudata legyen?

Ès probléma legyen az iskolavàlasztàssal?

Ott kell támogatni ahol nehézsége van.

2023. okt. 22. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:
83%

Lassan adagolom neki pàr ève. 8 ès fèl èves. Magàntanuló, nincs hivatalos diagnózisa, mert az ő helyezetèben csak hàtràltatnà.

Ahogy derül ki ròla az adhd, szenzorossàg, auti tünetek,ùgy veszem èszre, hogy 100% nekem is azok vannak, ès nem ,,hülye vagyok". Sőt, kezdek ràjönni, hogy a felmenők közt is mennyi ilyen tünet fordult elő (apàm, nagybàtyàm, egyik dèdapàm, esetleg egyik nagyanyàm)

Jó tudnia magàról az embernek, mert akkor cèlzottabban tudja kezelni a helyzeteket. Nem pròbàl neurotipikusan viselkedni, hanem felismeri a sajàt neurodivergens viselkedèsmintàjàt.

Ha tudtok angolul, akkor facebookon èrdemes Neuro Wild posztjait elolvasni, nagyon hasznos informàciokat oszt meg.

2023. okt. 22. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
45%

6os egyetértek veled(5ös vagyok).

Küzdeni kell a normál irány felé.

2023. okt. 22. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:
83%

Elejétől tudja. Millió fejlesztésre járt. Nyilván megkérdezte tőlem, hogy hozzá miért jár az oviba gyógypedagógus.

Hogy titkolja el bárki is a gyereke elől,ha lépten-nyomon fejlesztésre kell vinni?


Amelyik gyereknek ez nem tűnik fel,és nem kérdez rá 5-6 évesen,azzal más baj is van szerintem.

Egy értelmes gyerek pontosan látja,érzi, hogy MÁS,mint a többi.


A lányom Asperger szindrómás. Teljesen más,mint az óvodatársai voltak, vagy most az osztálytársai. Normál iskolába jár.

De itt is kiviszi a gyógypedagógus kedden 3 óra, szerdán 2 óra időtartamra az órákról.


Szóval el se lehet titkolni. Mert a gyerek pontosan látja,hogy a többi gyereknek nem kell kimennie,neki meg igen.

2023. okt. 22. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:
73%
Azt hallottam,hogy sokszor 10 éves kor környékèn lekerülnek ezek a diagnózisok.
2023. okt. 22. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:
82%

És hogy a kérdésre is válaszoljak pontosan (8as vagyok):


Ismerek egy férfit. Együtt jártunk angol tanfolyamra. 33 éves.

Ő nem tudja magáról. Egy normál ember 5 másodperc alatt levágja,hogy auti.

Azt a szenvedést...nem tudja,nem érti,hogy mi a baj vele. Miért nem tud dolgozni,miért nem tud semmi olyat,mint más.

Kisfiúként kezelik a szülei,nincs neki elmagyarázva,hogy figyelj fiam,ez meg ez van.

Iszonyatosan szenvedett az a férfi, és nagyon sajnáltam!! Nagyon.

Így nem lehet elrontani szándékosan (!) egy életet!

A szülőnek nincs joga hozzá, hogy visszatartsa az információt.


Egyáltalán, akinek ilyen eszébe jut,az tisztában van vele,hogy a gyereke mennyire szenved ettől a lelkében?

Milyen önértékelési zavarokat és alacsony önbecsülést,önmarcangolást okoz az el nem mondott, fel nem dolgozott autizmus?

A szintje teljesen mindegy!


Ha egy gyerek nem teljesen egészséges, azt tudja,érzi.


Majd minden alkalommal, amikor a szülőhöz fordul a gyerek,vagy esetleg a pedagógushoz,majd el fogja tagadni?


Ráadásul ha kiderült vizsgálaton az autizmus, őt is ki fogja vinni a gyógypedagógus fejlesztésre. Akkor mit fogsz neki mondani,kérdező? Hm?


Ilyet nem lehet eltitkolni.


Aki azt hiszi,hogy el lehet,borzasztó nagyot téved. Kb hülyének nézi a saját gyerekét.


Mert nem fogja a gyerek érteni,mi a baj vele. És ez lesz a legrosszabb.


Minthogy kéz a kézben venné fel a szülő a gyerekkel a harcot az autizmussal. Nyíltan,mindent megbeszélve,egymást segítve. Ami a gyereknek is hasznára válna.


Nem,inkább titkoljuk el,az jobb lesz.

Kérdezem: kinek? Mert a gyereknek nem.

2023. okt. 22. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!