Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hány éves korában mondtad el...

Hány éves korában mondtad el enyhén autista/Aspergeres gyermekednek, hogy ő autista? (hány évesen tudtad meg?)

Figyelt kérdés
Ha egy gyerekről 9 éves korában derül ki, hogy enyhén autista, (ez abban nyilvánul meg gyakorlatilag, hogy a társas kapcsolatokkal van problémája és kicsit merevebb, rugalmatlanabb mint az átlag), érdemes vele megosztani a vizsgálat eredményét? Vagy ha majd nagyobb lesz és jobban átlátja, hogy mivel jár ez, hogy megértse, hogy ő nem értelmileg fogyatékos, csak más, mint a nagy átlag.
2023. okt. 22. 19:34
1 2 3 4
 11/31 anonim ***** válasza:
84%
6-os vagyok, az enyèm pl nem jàr plusz fejlesztèsre. Nem tudom, èrezte-e, hogy nem ugyaùgy van ,,bedròtozva" az agya, mint a többsègnek. Én emlèkszem, èreztem, hogy kilògok a sorbòl, pedig nekem sincs hivatakos diagnòzisom, ès fejlesztèst sem kaptam.
2023. okt. 22. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/31 A kérdező kommentje:
8: Nem jár fejlesztésekre, pszichológushoz jár szorongásos tünetek miatt és a pszichológus vetette fel, hogy ki lett-e vizsgáltatva, mert neki van egy gyanúja, hogy enyhén autista lehet a gyerekem.
2023. okt. 22. 21:04
 13/31 anonim ***** válasza:
44%

11!

Hacsak nincs baj az értelmével,biztosan érezte. És ha nem tudja az okát,hogy miért más,az rosszabb,mint az igazság.


Mert "ott van a fejed felett a kérdőjeled", ha ismered a dalt. És az ott marad. Amíg nincs válasz a kérdésekre.

2023. okt. 22. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/31 anonim ***** válasza:
41%

12!

Na ott is van a szorongás. Na vajon mi az oka...

Érzi,hogy más. Kilóg a sorból,ezért szorong.

Ha a pszichológus úgy gondolja,hogy fel tudja oldani a szorongást diagnózis nélkül, és a diagnózis csak ártana,akkor ne vizsgáltasd ki.

De ha azt mondja,hogy jót tenne a fiadnak a diagnózissal járó fejlesztés és egyebek,nyíltan megbeszélni mindent,akkor hajrá.

2023. okt. 22. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/31 A kérdező kommentje:
Tehát nincs még diagnózis, csak elgondolkodtam, hogy hogyan tovább, ha kiderül, hogy tényleg autista.
2023. okt. 22. 21:08
 16/31 A kérdező kommentje:
14: A szorongás sajnos lehet attól is, hogy két haláleset is történt a családban, és el is váltunk az apukájával, azaz több komoly veszteség is érte az elmúlt két évben.
2023. okt. 22. 21:11
 17/31 anonim ***** válasza:
61%

Na. 8 10 13 14

Ezeket a válaszokat írtam én.


7 éves Asperger szindrómás gyereket nevelek.


Én el sem tudom képzelni, hogy a pikulába lehet eltitkolni egy gyerek elől az Asperger szindrómát.

A lányomnak 120as IQ-ja van. Nyilván rég észrevette,hogy más,mint a többi.

Rendkívül érzékeny, szenzoros, szociális képessége a nullához közelít.

Ez neki is feltűnik,nem csak a felnőtteknek...hisz nagyon okos kislány.

Pontosan tisztában van azzal,hogy más,mint a többi ember.


Azon fáradozunk együtt,hogy ez a szakadék egyre jobban keskenyedjen,és neki könnyebb legyen ebben a világban élni.

2023. okt. 22. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/31 anonim ***** válasza:
54%
Oviba milyen volt ?Ott nem tűnt fel semmi?Meg itt a suliba?
2023. okt. 22. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/31 A kérdező kommentje:

Oviba kerülésig kifejezetten hangos, temperamentumos gyerek volt. Oviban lett félénkebb, de mindig voltak barátai, játszott a többiekkel, de például ha verekedést kezdeményezett valaki, ő sosem ütött vissza, nem is védte meg magát.

Iskolásként is jellemző, hogy csak pár barátja van, inkább csendes típus, és ahogy növekszik, egyre több félelme, szorongása lett. Egyébként négyes-ötös tanuló.

2023. okt. 22. 21:32
 20/31 A kérdező kommentje:
A pszichológus szerint rosszak a szociális képességei, pl vele szemben sem nyílik meg úgy, mint kellene.
2023. okt. 22. 21:34
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!