Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mik a cukorbetegség tünetei...

Mik a cukorbetegség tünetei gyereknél?

Figyelt kérdés
A fiam 1éves és nem rég a kukija gombás lett. Előtte voltunk wellness hétvégén, és azt hittem onnan szedte össze, de egyszerűen nem múlik. Az orvos elküldött a gyerekbőrgyógyászatra ahova 1 hónap múlva van időpont. Nálunk a családba több helyen jelen van a cukorbetegség. Úgy tudom, hogy a gomba megjelenése is utalhat rá, és persze a sok ivás is(ezek megvannak). Mik még a tünetek? Van olyan módszer amivel házilag megtudom nézni, hogy utána léphessek minél hamarabb?
2010. okt. 19. 08:32
 1/4 anonim ***** válasza:
Acetonos szagú lehellet, sok pisis pelenka, súlygyarapodás csökkenése. Ezeket tudom.
2010. okt. 19. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
igen a kuki is olyan lehet, az öcsém cukorbeteg és vigyázni kell a kukijára, könnyen gombás lehet. viszont pl rajta soha se éreztem acetonszagú leheletet. Piciknél a sok éjszakai pisis pelenka, éjszaka többször felkel és csak iszik-iszik, vagyis sok folyadékbevitel.
2010. okt. 19. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Szia! A legfőbb tünetek: fogyás; sokat iszik, sokat pisil (leginkább éjszaka); szárad a szája. Szerintem beszélj a védőnővel. Neki van tesztcsíkja amivel megnézheti a vizeletét. Cukorbetegség esetén a cukor megjelenik a vizeletben + aceton. (Egyébként ha acetonos a vizelete azt megérzed.) Ha gyakori a családban a cukorbetegség biztos oda fog figyelni rátok.
2010. okt. 19. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszi:-) Beszéltem a védőnővel:-)
2010. okt. 20. 09:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!