Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Terhességi cukorbetegség...

Terhességi cukorbetegség gyanúja esetén kötelezhetnek hogy vegyek vércukormérő készüléket?

Figyelt kérdés

2 hete volt az OGTT, kezdeti vénás érték 6,5 lett, 2 órás 7,6. Vér, vizelet rendben. Doki azt mondta mivel 7,8 a határ és ez közel van, menjek el diabetológiai tanácsadásra.

Tanácsadás az volt hogy nővérke behívott, megbeszéltünk időpontot hogy mikorra vigyek 24 órás vizelet, akkor lesz egy diétás oktatás és vesznek majd vért is. De hogy vegyek vércukormérő készüléket és napi 4szer ellenőriznem kell majd a vércukrom. Engem ez elrémít, nem akarok 10-et egy ilyen készülékre költeni, nem akarom azzal elrontani a nyaram h tűt bökdösök magamba egész nap és izgulok jajj mit mutat majd, főleg hogy konkrétan nem is volt a határérték felett az eredményem. A nővér viszont nem nézte meg a beutalóm és a leletem sem, orvossal nem beszéltem. Én így nem vagyok hajlandó megvenni a készüléket hasraütésre. Diétát szívesen betartom, de a szurkálással hagyjanak. Szerintetek hogy van ez? Rengeteget olvastam utána de sehol nem találtam h kötelező lenne a napi 4 mérés. Vajon csak a nővér hülyesége volt?


2011. máj. 9. 16:14
 1/5 anonim ***** válasza:
Nekem a diéta 1 hétig segített, utána folyamatosan romlott az eredményem, 6 egység inzulinnal kezdtem, a végén már 54 lett belőle. Szóval kénytelen voltam "tönkretenni" a terhességemet, naponta háromszor inzulin, és minden kaja után cukormérés. Úgy gondolom, ezzel magamnak és a babámnak tettem jót, ha te úgy érzed, tönkreteszed a nyarad, hát te tudod...
2011. máj. 9. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Menj vissza a dokidhoz és beszéld meg vele! A napi mérést pedig nem viccből mondták!!! De te tudod, a te felelősséged.
2011. máj. 9. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Én sem viccből mondom hogy erre nekem nincs szükségem. Attól hogy mérem vagy nem mérem ugyanannyi lesz a vércukrom. Sőt, ha mérem magasabb lesz mert sík ideg leszek egész nap és úgy hallottam a stressz nem tesz jót ezeknek az értékeknek.

A legjobban az zavar hogy kutya sem nézte meg a leletem, orvost még fényképről sem láttam. Úgyhogy mindenképp fogok beszélni dokival, lehet többel is. Mégse a nővér döntse el, úgy hogy nem is ismeri az esetemet.

Nem kell amúgy hülye felelőtlen p***nak nézni rögtön az embert, csak épp elég stressz van amúgy is az ember életében, igyekszem kihagyni amit lehet. Valamint a felesleges orvosi beavatkozásokat is utálom. Konkrétan nem állapították meg nálam a terhességi cukorbetegséget, ha így lenne, nyilván más lenne a leányzó fekvése.

De kerek perec így van:

reggel hétkor éhgyomorra meg kell inni egy 75g cukrot tartalmazó oldatot, ha két órával később a vércukor 7.8mmol/l felett van, akkor terhességi cukorbetegség áll fent. Ha kicsivel a határérték alatt van, akkor viszont nem áll fent a betegség, de néhány hét múlva újabb tesztet érdemes csinálni.

Szerintem új tesztet fogok kérni ha nem tudunk dűlőre jutni.

2011. máj. 10. 20:29
 4/5 anonim ***** válasza:
Ne haragudj, nem akartalak megbántani!! Nekem is határérték alatt volt kezdetben, és a diéta mellett napi 2x kellett mérnem. Nyilván nem kötelezhet senki arra, hogy megvedd, és méregess. Én parázós voltam, ezért diétáztam, és néztem az értékeket. És sajnos volt, amikor kellett. De nyilván én se a nővér diagnózisa alapján döntöttem így. Mint már írtam konzultálj egy szakemberrel, mert ez nem játék.
2011. máj. 10. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Mindenképpen fogok, ma megyek hozzá. Ha indokolt, akkor pedig komolyan fogom venni, csak szeretnék ebben biztos lenni.
2011. máj. 11. 06:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!