Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Terhességi cukorbetegség?

Terhességi cukorbetegség?

Figyelt kérdés

Múlt héten kiderült, hogy terhességi cukorbetegségem van. A terheléses 9,6 lett, ezért hetente diabetiológushoz kell járnom szülésig. Addig diétáznom kell napi 1400 Kcal mehet csak be. Tudtok olyan oldalt ahol van erről valamilyen étrend, vagy van olyan oldal ahol hasonló kismamákkal lehet beszélgetni?

28 H KM


2011. máj. 4. 16:19
 1/4 anonim ***** válasza:

Szia!

Én is GDM-es voltam (terheléses vércukor 9,2). Nekem nem a kalória volt beállítva, hanem a szénhidrát mennyisége. Napi 180 grammra (azaz kb. 6 db zsömle). Nekem a dietetikus azt javasolta, hogy a www.macosz.hu oldalon keresgéljek recepteket stb.

2011. máj. 4. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Sziasztok!

Mikortól számít ez magasnak?

Ez az érték az éhgyomri vagy a másik vérvételből jött ki Nektek?

Nekem most 7.9 lett. Az még jó? Ma kaptam meg az eredményt.

Köszönöm és bocsi, hogy belekoty-koty...

2011. máj. 4. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszi szépen, ott megnézem.

A második válaszolónak:

Az éhgyomri vércukrom: 4,0. Ezután itattak velem szőlőcukros vizet, s 2 óra múlva 9,6 lett. Ez nagyon magas, a diabetológus azt mondta, hogy terhesség alatt 6,2 alatt kell lenni a terhelésesnek. Ezért minden héten kell járnom hozzá vérvételre, betartani a diétát: Napi 6X étkezés, 1400 KCAl, és 175 g szénhidrát lehet naponta.

2011. máj. 4. 16:57
 4/4 anonim ***** válasza:
Szia 16:42-es válaszoló. Ha magasnak találták volna a cukrod, akkor egy kedves kis levelet kaptál volna a terhesgondozóból, hogy rossz az eredmény, fáradj be a továbbiak megbeszélésére (én legalábbis kaptam itt Salgótarjánban). Akkor küldtek dietetikushoz, aztán kétszer voltam benn a kórházban vércukor-profilon. (az kicsit húzós). Reggeli, ebéd és vacsora előtt és után, valamint éjfélkor és hajnalok hajnalán vérvétel, ja és egész nap egy küblibe kell gyűjteni a vizeleted.
2011. máj. 4. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!