Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Szerintetek ez az új csok...

Szerintetek ez az új csok rendszer már elég lesz hogy megforditsa a demográfiai folyamatokat hazánkban?

Figyelt kérdés

50+10 millió azért ütős. és ha jól számolom aki vallal 3 gyereket

10 millió babavarot elengedik és még 20 milliót a másik kedvezményes hitelből.

Marad 30.



De ha csak 1 gyereket csinálsz akor is szinte kamat mentesen jutsz 25 millióhoz egy vidéki jó állapotú több szobás panel simán kijon a drágább részeken is.


Azt bánom hogy én mindenből kimaradtam.2019 es a gyerekem meg babavarot se kaptunk .

Én meg 96 os vagyok szóval még adómentes se voltam 1 hónapot se .

Meg nekünk csak 70% gyed járt nem 100%

Egyedül azt tudtam kihasznalni hogy apuka is felvehete a gyedet munka mellet mert nekem már megvolt a 6 hónap munkaviszony

Párom csak gyest kapott volna.


Szóval keserű ezt olvasni már mennyi minden van.


2023. okt. 26. 20:36
1 2 3 4 5 6 7
 1/65 anonim ***** válasza:
100%
Nem.
2023. okt. 26. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/65 anonim ***** válasza:
100%
Nem lesz elég. Az emberek nem ezért vallalnak gyereket. Aki igen, azok vannak kevesebben, és altalában nem jutnak el a harmadikig, mert elválnak, és az meg bukta lesz az allamnak, mert nem fogják tudni visszafizetni se.
2023. okt. 26. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/65 A kérdező kommentje:

Mondjuk 3 gyereket egyből aki alair az szerintem is bolond főleg ha 1 sincs neki és nemtudja mennyi munka ez.



Enis fiatalon akartam de kb fogalmam se volt hogy ennyire kemény munka.

Volt elképzelés hogy nem lesz könnyű de azért nem ennyire .

2023. okt. 26. 20:49
 4/65 anonim ***** válasza:
100%

Van még ilyen egyáltalán?

Amúgy meg nem elég, mert annyit értek el vele, hogy az ingatlanpiac azonnal beépítette az árakba. Tehát nem lett olcsóbb az ingatlan, csak az szívta meg, aki gyermek nélkül akar lakást. A vezetőink ezt pontosan tudják, nem jószívűségből csinálják, hanem azért, mert az összes rokon/haver az építőiparban dolgozik, így el tudják tenni ezt a pénzt is.

2023. okt. 26. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/65 anonim ***** válasza:
95%

A gyed az most is 70%, a csed 100%. Csak azt is nézd meg meléh, így közben mennyi volt az infláció, mennyivel többé kerül egy csomag pelenka...


Mi 2020-ban szerettünk volna babát, 3 évig próbálkoztunk, mire összejött, most fog megszületni. Akkor a fizetésemmel még a maximális gyedet kaptam volna, most hiába emelegették minden évben egy kicsit a fizetésem, a közelében nem leszek a maximumnak.

Azt is nézd meg mennyibe került akkor egy lakás/ház.

Konkrét példát is tudok, megyeszekhelyen 2018 második felében 35 millió forintból 105 m2-es újepítesű, hőszivattyús fűtésű ikerházrészt lehetett venni kerttel. Mi 2021-ben ugyanebben a városban 32 millióért vettünk egy 68m2-es panellakás, aminek a felújítására még 5 milliót ráköltöttünk (persze a felújítási támogatás miatt a szakik marha drágák voltak, de mivel nekünk nem jött össze a baba nem kaptunk semmit)

Most szintén ugyanitt, ugyanilyen panellakás már 42 millióba kerül.


Hiába van támogatott hitel, ha most vennénk meg ugyanezt a lakást csokos hitellel is többet fizetnénk havonta, mint amennyi a 2 éve felvett piaci alapú lakáshitelünk törlesztője. Annyira nincs mit sajnálni azon ha valaki 3-4 vagy 6 éve szült. A támogatások nélkül is jobban járt, mint az akinek csak most ért ide az élete.

2023. okt. 26. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/65 anonim ***** válasza:
100%

50 millió akármennyire kedvezményes hitellel is jó magas törlesztőrészlet, úgyhogy nem fogják megadni akárkinek.


Mi is lemaradtunk a babaváróról, meg csokról de őszintén, nem bánom. 10 éve vettünk lakást, az ára töredéke volt annak, amennyibe most kerülnek hasonló lakások.

2023. okt. 26. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/65 anonim ***** válasza:
93%

2016ban vettük fel a csokot 2 meglévő és egy egyébként is tervezett gyerekre. 10-et kaptunk ugye és csak 8-at vettünk föl, volt 7ünk volt. 23ért építették fel a 106 nm-es könnyűszerkezetes házunkat. Telkünk már volt. Ez Bp-től 30km-re.

Ugyanezt ma 50+10ből és mondjuk arányosítva 10 M önerővel nem lehetne meglépni.

Erről ennyit.

2023. okt. 26. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/65 A kérdező kommentje:

7# és mondjuk annyi hogy a mostani csok csak az új gyerekekre jár a régiekre akik már megvannak nem ez azért hatalmas különbség!


Pár ezer gyerek biztos lesz ez miatt ha mondjuk 10 e több magyar születik úgyis megerte

Hisz megha csak egy gyári munkás is lesz az aksigyarakban 40 év munkaviszony és fogyasztás (afa) után min 300 milliót termel egy új állampolgár vagyis egy új dolgozo

2023. okt. 26. 22:31
 9/65 A kérdező kommentje:
Arra akarok kijukadni hogy az ember mint eroforras az államnak olyan mint nekünk az államkötvény visszahoza boven az árát nekik ez befektetes
2023. okt. 26. 22:33
 10/65 anonim ***** válasza:
93%

"ha mondjuk 10 e több magyar születik úgyis megerte,"

Kinek?

Ezreket lehetetlenítenek el ezzel.

6 éve 30 millióért kacsalábon forgó házat vehettél, most ugyanott egy lepukkant, felújításra szoruló kádárkocka 130 millió.

Ezzel mennyi lesz? 200 millió?

2023. okt. 26. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!