Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Szerintetek ez az új csok...

Szerintetek ez az új csok rendszer már elég lesz hogy megforditsa a demográfiai folyamatokat hazánkban?

Figyelt kérdés

50+10 millió azért ütős. és ha jól számolom aki vallal 3 gyereket

10 millió babavarot elengedik és még 20 milliót a másik kedvezményes hitelből.

Marad 30.



De ha csak 1 gyereket csinálsz akor is szinte kamat mentesen jutsz 25 millióhoz egy vidéki jó állapotú több szobás panel simán kijon a drágább részeken is.


Azt bánom hogy én mindenből kimaradtam.2019 es a gyerekem meg babavarot se kaptunk .

Én meg 96 os vagyok szóval még adómentes se voltam 1 hónapot se .

Meg nekünk csak 70% gyed járt nem 100%

Egyedül azt tudtam kihasznalni hogy apuka is felvehete a gyedet munka mellet mert nekem már megvolt a 6 hónap munkaviszony

Párom csak gyest kapott volna.


Szóval keserű ezt olvasni már mennyi minden van.


2023. okt. 26. 20:36
1 2 3 4 5 6 7
 11/65 anonim ***** válasza:
100%
Az ilyen agyoniskolázott emberek mint te, okoskodnak. Ezért tart itt a társadalom, mert az a leghangosabb, aki a lyuk szót nem bírja helyesen leírni és úgy kell kihámozni hogy kb mit akar írni. Aztán az ilyenek felveszik a 60 milla hitelt és 1 év múlva már nem tudják fizetni, vagy elválnak. Lesznek itt hatalmas bukták.
2023. okt. 26. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/65 A kérdező kommentje:

Vagy pont ez lesz a kényszerítő erő hogy ne válj el. Mert különben utcára kerülsz az adosagaidtol.

En se hiszem hogy ennek ez a módja de valamit lépni kellett .


Óriási egészségügyi és szociális problémáink lesznek igyis nem lesz aki eltartsa a nyugdíjas lerokkant nemzedéket.

2023. okt. 26. 23:17
 13/65 A kérdező kommentje:

Állam szempontjából meg ez még mindig hatalmas üzlet. Minden állampolgár egész életében fizeti az áfát minden után. Fogyaszt eszik szolgáltatást használ.


Plusz adózik nyugdíjat és biztosítást fizet.

Simán megteheti hogy ránk költ 100 milliót/fő ameg 18 évesek nem leszünk. Csp oktatás egezsegugy családi kedvezmények

Hisz utána kamatostul visszatermeljuk

2023. okt. 26. 23:25
 14/65 anonim ***** válasza:
84%

#13

Megtermeli, aha. Feltűnt, milyen mértékű a kivándorlás, a kinti munkavállalás? És milyen sok mostani középiskolás tervez külföldön élni? Ha csak a 20%-uk valóban megteszi, az már rengeteg.

Már most hiányzik a melósréteg nagyja. Szerinted viccből hozzák be tízezrével a munkavállalókat?

És azt hiszed, aki ma gyereket vállal Magyarországon, arra szánja a gyerekét, hogy autógyári melós legyen, amivel ezt a rezsimet szolgálja?

Nekem még kisbaba a fiam, de eszemben sincs magyar iskolába járatni, itt az osztrák határhoz közel. Ha pedig kint végzi az iskoláit, kint is fog dolgozni.

2023. okt. 27. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/65 anonim ***** válasza:
100%

Mintha a gyerekvállalási kedvhez elég volna hozzávágni az emberhez egy kis pénzt.

Miközben az oktatás és az egészségügy totál leépül, a korrupció, a hatalmaskodás durván demoralizál, párbeszéd a civil szervezetekkel nulla, a szociális ellátórendszer haldoklik, de majd a CSOK-os tizensokadik kerületi sorházamban a vadiúj galambszürke konyhabútorban gyönyörködve majd mindezt jól el is felejtem, nemde?

2023. okt. 27. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/65 anonim ***** válasza:
100%
Eddig se működött a csok erre. Ezt az építőiparnak adják, nem a családoknak. Aki ezt nem látja tisztán mostanra, az tényleg idióta.
2023. okt. 27. 02:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/65 anonim ***** válasza:
100%
Én csak azt tudom mondani, hogy tegnap beszéltünk két még szintén gyerektelen barátnőmmel, és ezzel azt éri el kormány, hogy mi biztos nem vállalunk be egy gyereket se, mert többet nem tudnánk eltartani, egyre nem kapunk annyit támogatást hogy ingatlant vegyünk, viszont rengetegbe kerül a felnevelése. Így élünk életünk végéig gyerektelenül, albérletben. Vagy külföld amint nagyon gondolkodunk.
2023. okt. 27. 05:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/65 anonim ***** válasza:
100%
Sok gyerekes család költözik ki Ausztria vagy Németországba ,pénz jobb munka miatt és mert gyerekeinek jobbat akkar .
2023. okt. 27. 06:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/65 anonim ***** válasza:
82%

Nekünk 2 gyerek van (2019, 2021) de eszünkbe nem volt egyiket sem felvenni.


Inkább leköltöztünk vidékre (20km a megyeszékhely, elöbb beérek dolgozni mint a városból), vettünk egy "kádárkockát", beköltöztünk, azt szépen felújítjuk magunknak.


5 azaz öt millió forintért vettük, 2019ben.

Csak a viszonyítás képpen: 2200m2 telek, 120m2 a ház. Kicsit öreges volt, nyílászárókat kellett cserélni, leszigetelni. Új tető volt rajta pl.

Összesen járunk a vételár+ráfordítással úgy 10milliónál.

Ha na meghirdetném 40 millióért, szerintem holnap elvinnék.


Szóval kb ennyit ér a csok meg bandája, hogy 3-4x-esére ia akár simán felverte az ingatlanok árát.


Anyáék is pl 2028ban adták el a házukat. 120m2, 500m2telekkel megyszékhely elit részén. 24millióért. Minap jött velem szembe a hírdetés, 60millióért árulják. És hozzá nem tettek, caak laktak benne azóta.

2023. okt. 27. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/65 anonim ***** válasza:
100%

"Óriási egészségügyi és szociális problémáink lesznek"


Lesznek? Húzd már ki a fejed a hátdódból! Vannak.

És lesznek is, amíg a kormány prioritásai ilyenek. 3 milliárd nemzeti konzultációnként a semmire.

2023. okt. 27. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!