Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Szerintetek ez az új csok...

Szerintetek ez az új csok rendszer már elég lesz hogy megforditsa a demográfiai folyamatokat hazánkban?

Figyelt kérdés

50+10 millió azért ütős. és ha jól számolom aki vallal 3 gyereket

10 millió babavarot elengedik és még 20 milliót a másik kedvezményes hitelből.

Marad 30.



De ha csak 1 gyereket csinálsz akor is szinte kamat mentesen jutsz 25 millióhoz egy vidéki jó állapotú több szobás panel simán kijon a drágább részeken is.


Azt bánom hogy én mindenből kimaradtam.2019 es a gyerekem meg babavarot se kaptunk .

Én meg 96 os vagyok szóval még adómentes se voltam 1 hónapot se .

Meg nekünk csak 70% gyed járt nem 100%

Egyedül azt tudtam kihasznalni hogy apuka is felvehete a gyedet munka mellet mert nekem már megvolt a 6 hónap munkaviszony

Párom csak gyest kapott volna.


Szóval keserű ezt olvasni már mennyi minden van.


2023. okt. 26. 20:36
1 2 3 4 5 6 7
 31/65 anonim ***** válasza:
100%

#29


És azzal lesz stabilitás, ha a kölcsönszerződés miatt papíron házasok maradnak?

Amúgy te még 30 sem vagy, nem tudom, milyen alapon érzed magad feljogosítva, hogy a magas lóról a mai fiatalok házasságáról vélekedj, ítélkezz. Még te is elválhatsz, remélem tudod. A statisztika szerint erre jó esélyed van.

Miért foglalkozol ennyire másokkal? Nincs rendben a saját életed?

2023. okt. 27. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/65 A kérdező kommentje:

Én meg házas se voltam és így elettarsakkent is szét mentünk 5 év után.

Annyiban mondjuk egyszerű volt hogy vagyoni alapon semmi miatt nem kellet pereskedni.

Ha felvettunk volna valamit akor más lett volna.


Amúgy a babavarot simán ki tudtam volna használni ha van akor.kulteruleten egy kacsalabon forgó palotát lehetett volna venni 10 millioert 19 ben és a babavaro szabad felhasznalasu.


Most meg simán lehetne venni így egy gyerekkel egy 2 szobás lakást.


Viszont abban igazatok van hogy akor 18 19 ben fele áron voltak az ingatlanok viszont annyit is kerestünk. én akor olyan 230 nettó vittem haza ma 380 körül.


Minél többet keresünk annál drágább minden sajnos ez a realitás hazánkban

2023. okt. 27. 11:06
 33/65 anonim ***** válasza:
100%

"Minél többet keresünk annál drágább minden sajnos ez a realitás hazánkban"


Fordulj már meg azon a kva lovon!

Hogy lehet ilyen vak valaki?

2023. okt. 27. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/65 A kérdező kommentje:

Amúgy a lakas árak nem a régi csok miatt mentek fel!

Lehet húzott rajta pár százalékot de az volt a gond hogy alacsonyabb volt a kamat nem erte meg a pénzt bankba tenni es mit csináltak a gazdag magyarok és a külföldiek lakásokat vasarolgattak és kiadtak jópenzert.

És azért tudta kiadni mert rengeteg munkahely lett a nyugati orszagreszben Pesten és keleten is a megyeszekhelyek környékén.


Nálunk is anno 40 e volt egy albi most 120 ért jó ha találsz. Mert a cégek kivesznek egész családi házakat és melosbrigadokat szallasolnak el .

2023. okt. 27. 11:28
 35/65 anonim ***** válasza:
100%
Te tényleg hülye vagy és van szavazati jogod… szánalmas 🤦‍♀️
2023. okt. 27. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/65 anonim ***** válasza:
87%
Szóval ti szétmentetek, aztán azt sajnálod, hogy nem tartott össze titeket egy 20 éves futamidejű hitel? 😅 Na oké...
2023. okt. 27. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/65 Derjaderja ***** válasza:

Szerintem nincs széleskörű celcsoportja ezeknek.

Tízmilliókban mérhető az anya bevétel kiesése a gyerekvállalással. És akkor még szó sem volt a gyerekekre költött pénzről.

Két gyerek után már jó eséllyel az anya állásába/karrierjébe kerül q sztori, amellett hogy a harmadik gyereket az elsők támogatására spórolt pénz rovására lehet vállalni.

Hiába kapok 50 millió hitelt, mert utána eggyel többen lakunk egy nagyobb házban, hitelt fizetünk és eggyel több gyerek jövőjét kell biztosítani ilyen lakásárak mellett

Aki 3 gyereket akar és mindegy neki hogy tud-e majd nekik továbbtanulást, lakhatást (saját lakást vagy legalábbis erre jelentős összeget) adni, az eddig is bevállalta.

Amúgy meg gond van a bölcsikkel, ovodákkal iskolákkal munkalehetőségekkel hiányzásokkal orvossal stb. Ezeket kellene rendezni mert a lefizetés q legtöbbeknél nem megy.

És a normálisabb emberek nem szülnek több gyereket csak azért mert akkor pénzt kapnak (látszólag).

2023. okt. 27. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/65 A kérdező kommentje:

37# atol függ mit dolgozik egy nő.

Egy diplomás 3 nyelven beszélő kozepvezeto hatalmasat veszít ha szül ez tény.


De egy 8 alt iskolát végzet takarítónő vagy gyári munkás vagy bolti eladó nem veszít semmit ha ki is rúgják a szülési szabadság után bármikor talál ugyan olyan munkát.


A tanult jolszitualt nőnek van vesztenivaloja.


Viszont a kevese iskolazot réteg meg magától nemtudna kitermelni a saját ingatlan költségeit erre szerintem nagyon is jó ez a támogatás.

2023. okt. 27. 14:50
 39/65 A kérdező kommentje:

Fordított evolúció zajlik aki innteligens átlagnál jobb képességű annak nem lesznek utódai aki átlagos annak lesz mondjuk 2 aki átlagon aluli annak meg annyi gyereke lesz mint a csillagos ég.

Fura ez nem?

2023. okt. 27. 14:55
 40/65 Derjaderja ***** válasza:
38. Az általad említett réteg tagjai vagy nem elég okosak és eddig se mérlegeltek szülésnél vagy okosak és látják, hogy ha amúgy sem tudnak eltartani x számú gyereket, akkor azon nem segít ha kap 7 milliót egy 10 milliós felújításra, mert 7 millióból manapság szigetelni lehet egy házat nem bővíteni...
2023. okt. 27. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!