Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Szerintetek ez az új csok...

Szerintetek ez az új csok rendszer már elég lesz hogy megforditsa a demográfiai folyamatokat hazánkban?

Figyelt kérdés

50+10 millió azért ütős. és ha jól számolom aki vallal 3 gyereket

10 millió babavarot elengedik és még 20 milliót a másik kedvezményes hitelből.

Marad 30.



De ha csak 1 gyereket csinálsz akor is szinte kamat mentesen jutsz 25 millióhoz egy vidéki jó állapotú több szobás panel simán kijon a drágább részeken is.


Azt bánom hogy én mindenből kimaradtam.2019 es a gyerekem meg babavarot se kaptunk .

Én meg 96 os vagyok szóval még adómentes se voltam 1 hónapot se .

Meg nekünk csak 70% gyed járt nem 100%

Egyedül azt tudtam kihasznalni hogy apuka is felvehete a gyedet munka mellet mert nekem már megvolt a 6 hónap munkaviszony

Párom csak gyest kapott volna.


Szóval keserű ezt olvasni már mennyi minden van.


2023. okt. 26. 20:36
1 2 3 4 5 6 7
 21/65 anonim ***** válasza:
100%

Senki nem fog 10 milláért és 50 millió hitelért 3 gyereket bevállalni a nulláról.

Ha tényleg tenni akarnának a gyerekvállalási kedv fellendítése érdekében akkor az oktatást kellett volna min Finnország szintűre fejleszteniük. A családi pótlékot emelni. A szociális hálót megerősíteni.

Itt semmiféle törekvés nincs erre. Az értelmiségi réteg, aki a GDP nagy részét tudná termelni (ha itt maradna), az nem fog szülni. Ellenben 2050-re minden második gyerek roma származásúként fog születni. És mivel sikeresen mélyítették a szakadékot a felzárkóztatás helyett, nem kell szociológusnak lenni ahhoz, hogy rájöjj, nagyobb problémák lesznek itt, mint képzeljük. Az értelmesebb réteg kivándorol, aki marad és van még esze, azok szenvednek az összeomló oktatási és eü rendszerben, európaihoz méltatlan bérért. Plusz itt lesznek az iskolázatlan, nulla munkakultúrával megáldott leszakadt réteg. Csodás kilátások. Kinek mit intézett a kormánya (közép-hosszútávon). Mert ez a tetves banda a pillanatban él, a pillanatnyi hasznot becseréli a hosszútávú (ténylegesen a nemzetet szolgáló) haszonra.

2023. okt. 27. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/65 anonim ***** válasza:
100%
Ingyen lakásért se szülnek mégegy gyereket. Amúgy se kapja meg ezt se mindenki...vannak feltételek.
2023. okt. 27. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/65 A kérdező kommentje:

Ha a csp emelne az a réteg csinálná gyereket aki nem akar dolgozni azért azt elvből nem emelik .

És mindez hozzatennen jogos ne a csp emelje hanem az adokedvezmenyt!


2 gyerek után se keljen egyik szülőnek adózni

3 nal egyiknek se .


1 nel meg mondjuk ne 16% legyen hanem 8%



Amúgy számolgatam kicsit 3% kamat van az nélkül

Mondjuk 100 e torlesztonel 24 milliót tudsz fizetni 20 év alatt

Kamatot raszamolom 20 millió kölcsönt biztos adnak rá.



Szóval havi 100 e ért tudsz venni egy 20 millás házat ha 1 kölyköt válalsz vidéki panelekre ez elég. Vagy egy kisebb kertes ház.



Ha 150 e törlesztő akor 20 év alatt 36 milliót fizetsz

Szóval 30 millió hitelt kapsz rá + ugye 10 milliót elengednek mert második gyerek

Szóval vehetsz 40 milliós házat



3 gyerkőcnel meg ugyan úgy 30 millás hitelt fizetsz csak 30+ ajándék Szóval kb 150 e törlesztő mellet 60 millás házat valaszthatsz.



Nem rossz ennyit tud nyújtani az ország ennél többet aligha ez nem Ausztria. Örüljünk hogy lesz munka mindenkinek a jövőben.

2023. okt. 27. 09:04
 24/65 anonim ***** válasza:
100%
Ha a csaladokat tamogatnak, akkor pl nem zárták volna ki az egyedülálló szülőket ebből az egészből. De nem erdekli ezeket a családok jólléte. Falusi csokot nyomják, mert azt akarják, hogy az elneptelenedő falvakba menjenek az emberek lakni. De közben semmilyen infrastruktúrát nem fejlesztenek, az utak hadd rohadjanak, busszal nem lehet bejutni, vonat vagy nincs, vagy kiszámíthatatlan, a suli bezár, mert nincs tanár meg fűteni se tudják miből, ovi dettó, bölcsi eleve nem volt. De legyen kedve az embernek falura költözni. Nincs az a pénz. Szorongunk akkor a kis lakásban, de nem probléma orvoshoz menni vagy bevásárolni, munkába bejutni.
2023. okt. 27. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/65 anonim ***** válasza:
100%
Én 90-es vagyok, a gyerek szintén 2019-es. Lofszt kaptam én is kb. Most várjuk a kistesót, akit amúgy is akartunk, eddig gyűjtögettünk szorgalmasan, aztán csak lett saját lakás. Nyilván, nem zsebből. Ha meg már van csok, meg babaváró, majd hülyék lettünk volna piaci hitelt felvenni. 3 gyerek se kellett hozzá, elég volt a meglévő, és a vállalt. Ha lesz harmadik, mert esetleg úgy alakul, az nagyon nem a pénz miatt lesz, hiszen az már ugye pipa. Egész egyszerűen sikerült úgy elhelyezkedni, hogy ne jelentsen gondot. De ez a ritka eset. Amúgy sokan azt hiszik, hogy mennyire ingyenpénz, meg nem éri meg az államnak. Aztán lehet szétnézni a csok és babavárós csoportokban, hogy mennyi, mennyi válás van. Onnantól meg nemcsak, hogy bünti, de piaci kamatozású a hitel. Dehogynem éri ez meg nekik!
2023. okt. 27. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/65 anonim ***** válasza:
100%
A többiek kb már leírták, még azt a mondatodat emelném ki, hogy ez majd megakadályozza a válásokat... Szóval, ha 3 gyerek után, vagy úgy akármikor, apuka majd szépen félrekúr, összetöri a szíved, akkor hej de jó lesz majd együtt maradni vele, mert a közös adósság összeláncol? Vagy ha mondjuk te, és apuka válna? Vagy akármi egyéb indok miatt a házasság lehetetlenné válik? Jobb az úgy, ha csak azért is közös fedél alá van kényszerítve 2 ember, egy toxikus, kicsináló kapcsolatban? Hú, de jól hangzik.
2023. okt. 27. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/65 anonim ***** válasza:
63%

"Örüljünk hogy lesz munka mindenkinek a jövőben."


Munkaerőhiány van az országban.

Ha pedig neked annyira jónak tűnik az új CSOK, akkor hajrá, vegyétek fel! Ne másokat akarj meggyőzni, hogy milyen tuti lesz.

2023. okt. 27. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/65 anonim ***** válasza:
100%

Rengeteg házaspár csak papíron, kényszerből marad házas. Közben új partner van, külön is élnek.

Ez szerinted jó dolog, mert nem válnak?

Ráadásul a babavárónak van egy olyan kiskapuja a válási tabu elől, hogy ha a válás után rögtön újraházasodik, akkor folytathatja a hitelt kamatmentesen (feltéve, ha volt 1 gyerek már), illetve ha új kapcsolatban is születik gyerek, azt is beleszámolják az előzőbe. Ez megint gyönyörű helyzet, hogy a 3 gyerek a végén akár 3 házasságból is születhet, csak maradjon anyuka/apuka végig házas, az mindegy, kivel. 😄

2023. okt. 27. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/65 A kérdező kommentje:

Amúgy szerintem azért is nem mernek sok gyereket bevallni egyesek mert sok az ugralgatas a kapcsolatokban.


Valjuk be aki ma 25 30 éves az nemfogja 1 partnerel leelni az életet az esetek 99% ban .

Így meg nincs stabilitás.

Stabilitás nélkül meg 3 gyerek nem fér bele .

2023. okt. 27. 10:08
 30/65 anonim ***** válasza:
100%
Ne legyél nevetséges kerdező, bármi amit ezek családbarát intézkedés címszó alatt csinálnak, nem más mint látszat-intézkedés. Ez az új csok is. De az oktatást közben szándékosan lezüllesztik.
2023. okt. 27. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!