Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Oda adnátok 4 hónapos babátoka...

Oda adnátok 4 hónapos babátokat csak úgy a mamának mert ő el akarja vinni? (Anyós)

Figyelt kérdés
Anyósom gyermekemet két hetes kora óta elhordaná magához pár órára. Természetesen egyszer sem adtam még oda. Egy városban élünk, minden héten találkozunk és nem értem erre mi szükség. Kicsinek gondolom még ehhez, ráadásul amikor náluk vagyunk nem valami nyugodt a gyerek, megnyugtatni nem tudják. Nem terveztem senkinek se oda adni, hiszen ezért vagyok itthon. Nyilván ha nagyobb lesz és meg tudja mondani mit akar akkor azt mondom oké. Rosszul gondolom?
2023. nov. 14. 22:40
1 2 3 4
 11/39 anonim ***** válasza:
100%
3 és fél éves koráig senkinek nem adtuk oda. Az elején iszsz baba volt, esélytelen lett volna nélkülem pár órát lennie, aztán meg matrica és már akkor üvöltött, ha a szobában más fogta meg. Egy alkalommal átadtam anyósomnak, mikor nálunk voltak, 10 percig voltam távol a boltban, de ezt végig üvöltötte, alig vett levegőt. Ezután nem hagytam senkire. Mikor már el tudta mondani, mit akar, akkor először igen, majd olyan állapotban kaptam vissza, hogy most már azért nem adom oda, mert elmondta, mi történt vele. Nem engedték velem beszélni 3 napig, az üzeneteimre nem válaszoltak, a gyerek felnőttnek való kötelező elfoglaltságot kapott, amit nem tudott kezelni, utasításokat, mit mondhat... A végén már nem is kérdeztem többet, csak kértem, hogy felejtse el és megígértem, hogy amíg nem ő kéri kifejezetten, addig nem marad náluk. Szóval nem, az erőszakos kérésre sem adom a gyereket.
2023. nov. 15. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/39 anonim ***** válasza:
79%
Az én anyósom egy tündér volt, én hagytam, hogy néha elvigye 2 hónapos kortól. (egy utcával odébb lakik).
2023. nov. 15. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/39 anonim ***** válasza:
18%
Persze hogy nem, utána jó hangosan sipákolok, hogy nekem soha nem segítenek a tetű nagyszülők, és mindent meg kell oldanom egyedül. Ugye ők ekkora gyereket a nagyszülők soha nem láttak életükben, és hát alapvetően az apjával sem hagyom, mert csak én tudhatom a kiváló hatodik érzékemmel hogy mi a jó.
2023. nov. 15. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/39 anonim ***** válasza:
88%

#13 Elméletben tök szívesen odaadtam volna, de bekapcsolt az összes előtte nem létező anyai ösztönöm. Vállalom, hogy nem a baba miatt, de nem bírtam anyósomnak odaadni.


Még a saját anyámnak csak-csak de neki sem. Pedig nem vagyok egy ősanya és nekem a kórházban még bárki foghatta, ott nem zavart, annyira rosszul voltam. De anyósra fújtam is, mert nem segíteni jött át naponta, hanem babanézőbe, nem is érdekelte hogy vagyok, csak az, hogy foghassa a gyereket meg pelenkázhassa meg kitehesse facebookra, hogy sokan likeolják, nekem meg nagyon rosszul esett, hogy minden nap jönni akart meg számonkérte, hogy miért nem jöhet, miközben csak segítséggel tudtam kiszállni az ágyból és nem akartam vendégeket fogadni.


Én vállalom, hogy ez nem csak a gyerekről szól, én nem bírtam, hogy megfogják. Kellett vagy három hét, mire nem voltam tőle rosszul.

2023. nov. 15. 03:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/39 anonim ***** válasza:
100%
Nah, amikor a lányom 5-6 hónapos körül volt, anyósom kérte, hogy próbáljuk meg, hogy otthagyjuk nála a gyereket, mi meg a férjemmel elmehetünk moziba. Ismerték egymást a gyerekkel, rendszeresen találkoztak, jól bánt és tényleg foglalkozott a gyerekkel, úgyhogy igent mondtam. A 10 percre lévő plázába mentünk a férjemmel, de mielőtt megvettük volna a mozijegyeket, bementünk egy bababoltba nézelődni. 2 perc múlva csörgött a telefonom, hogy sajnálja, de nem tudja megnyugtatni a gyereket, vele még ilyen nem volt, pedig a lányom a 4. unokája. Szóval nálunk a gyerek döntött ebben a kérdésben.
2023. nov. 15. 04:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/39 anonim ***** válasza:
91%
Elvinni nem. De viszont nálunk vigyázhat rá pár órát, ha nekem van valami fontos elintézni valóm.
2023. nov. 15. 04:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/39 anonim ***** válasza:
100%

6-7 hónapos forma volt a fiam, mikor anyukámhoz elvittük 2-3 órára, míg lebonyolítunk egy nagyon nagy nagybevásárlást. (Vittük volna magunkkal, de a hátsó 3 ülést ki kellett szednünk, hogy elférjen minden, pedig nem kicsi az autó)

Még pár alkalommal vigyáztak rá ilyen 2-3 órákat, de folyamatosan kapcsolatban voltunk messengeren.

Anyósom most hétvégén fogja először látni az unokát, mivel külföldön élünk, ezért arról nem tudok nyilatkozni.. Bár ha közelebb élne, akkor pár órát vele lehetne szerintem.

2023. nov. 15. 05:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/39 anonim ***** válasza:
38%

"Nem terveztem senkinek se oda adni, hiszen ezért vagyok itthon"


Ezt mondjuk már most elfelejteném, szerintem felesleges így mártírkodni és úgy tenni, mintha olyan borzasztó lenne a gyereknek, ha a nagyszülőjével van.


Mi az első gyereket simán odaadtuk 2 hónapos kora óta 1-2 órára, aztán fokozatosan többre, míg elmentünk nagybevásárlásra, karácsonyi vásárlásra vagy olyan helyre, ahol tömeg ban és nem optimális kisbabával. De nyilván azért mertük (nem mertem, mert nem csak az én gyerekem, nem csak én döntök róla, kivel lehet, hanem az apja is) otthagyni, mert ő simán elvolt a nagyszülőkkel. 5 hónaposan volt ott hosszabb időt, mikor elmentünk egy lagzira 5 körül és éjfélre értünk haza.


Most 2,5 éves, én még itthon vagyok immár a másodikkal, ennek ellenére ma már egész napra el szokták vinni a fiamat, 2-3 alkalommal már aludt is ott. Imádja a nagyszüleit, főleg anyósomat, szoros a kapcsolatuk, szerintem pont ezért, mert lehetnek együtt nélkülem is.


A második gyermekem fél éves, na ő pl. Rosszul van nélkülem, ezért ő még csak 2-3 alkalommal volt anyósoméknál, az utolsót végigordította, de ez ugye csak abból derült ki, hogy ott hagytuk. Illetve, ő a férjemnél is ordít, ha nélkülem van, szóval a kicsit nyilván nem hagyom ott sehol, míg ez nem változik.


De nem értem, mire jó ez az "úristen, nehogy mással is legyen a gyerekem"-hozzáállás. Nem kell órákra ott hagyni egy 4 hónapost, de simán ki lehet próbálni, hogy megengeded, hogy elvigye sétálni egyedül, vagy ha elmentek hozzá, ti mentek el félór@ra sétálni a férjeddel kettesben, akkor kiderül, bírja-e a kicsi nélküled.


Most még nem érzed, de eljön majd az a nap, mikor már kimerültél a s síró-hisztiző gyerek mellett mentálisan, és azt mondod, de jól esne 2-3 óra egyedül vagy akár a férjeddel kettesben egy vacsora. De ha nem kezded el most "rászokatni" a gyereked, hogy a nagymamával is lehet néha, késöbb nehezebb lesz, és nem lesz kire bíznod ilyenkor. Arról nem beszélve, hogy csak megfosztod attól a szoros kapcsolattól, amiben az én gyerekemnek pl. része van, az enyém teljesen bízik a nagyszülőjében, szereti, ragyog az arca és ezt baromi jó érzés látni, hogy mennyi szeretetet kap.

2023. nov. 15. 06:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/39 anonim ***** válasza:
91%

Anyám minden vasárnap eltolta őket már egészen kicsi koruktól kezdve a dédihez. Addig volt szabad 1-3 órám. Vitt lefejt tejet cumisüvegben (soha nem okozott gondot a szoptatásnál a cumisüveg). Anyósom a térdei, csípője miatt nehezen mozog, meg betegesebb, idősebb, ő akkor vigyázott külön-külön rájuk, amikor valami elintézni valóm volt. De újszülöttként senki sem akarta elvinni tőlem a gyerekeim.

Igen a ti gyereketek, ti vállaltátok, törékeny újszülöttként ne is vigyék el az anyjától, de ne telepedj rá a babára teljesen és zárd ki a nagyszülőket. A világ egyik legjobb dolga a gyerek számára ha vannak jó nagyszülei, ne vedd ezt el tőle. Nem az az egészséges kötődés alapja ha kisajátítod őt teljesen és azt látja, hogy még a nagyszülőkben sem lehet megbízni, csak anyában...

2023. nov. 15. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/39 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek. Azt nem írtam bele hogy természetesen ha nekem dolgom van (1-2ora) akkor nálunk! vigyáznak rá a nagyszülők, amit szívesen tesznek. Szerintem mindenkinek egyszerűbb.
2023. nov. 15. 07:14
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!